Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:29 30.04.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема За слъзния каналнови  
Автор ednaRusenka (Засмяна)
Публикувано04.07.07 23:21



Направо вече ще откача,на Дани от повече от месец започна да му гурелясва лявото оченце,педито каза че било конуктивит.Капахме капки,изтривахме оченцето със лайка,но ядец.Срешнах една позната и тя ми разказа за нейното бебче че се указало (ходила е до Варна на очен лекар)не запушен слъзен канал а стеснен,а тя правила с месеци наред масажи на детето който в крайна сметка не е трябвало ама изобщо да прави.
От няколко дена започна толкова много да му сълзи на Дани окотои днес ходихме на очен лекар.Че докторката като му натисна очецето в ъгълчето от към носа,толкова много гной изтече че чак се уплаших.Каза че има запушен слъзен канал и да сме му правили този масаж че да му изтича гнойта сутрин и вечер и да мажем оченцето с едно мазило,а в нослето да капем физиологичен разтвор.
И сега незнам какво да правя да правя ли тези масажи където докторката им вика или да не ги превя,страхувам се да не стане като с моята позната да се окаже че изобщо не трябва да бутам там.
Ако някое мамче знае нещо по въпроса,моля всяко мнение ще ми бъде от полза.



Тема Re: За слъзния каналнови [re: ednaRusenka]  
Автор fascinating oceanid ()
Публикувано05.07.07 08:10



Много съжалявам за твоето мъниче, много е неприятно да влачиш каквото и да е толкова дълго.
Колкото до масажа, явно обния лекар е направил каквото е необходимо, ком е изтекла както казваш толкова гной. Според мене вероятността от запушване е многократно по-висока от тази да има стеснение. Втората е толкова ниска, колкото и всяка друга физиологична аномалия.
за мене лично факта че е знаела къде да пипне и е изкарала наведниж това дето само се мъчи да си изтече помалко помалко е достатъчен показател че диагнозата е вярна.
Ако имаш съмнения потърси мнение и от друг очен лекар, но дотогава прави каквото ти е показала очната, защото поне на първо четене тя е помогнала, нали.


Ей като се оправи бързо-бързо ще го забравите.



Тема Re: За слъзния каналнови [re: fascinating oceanid]  
Автор TeдиМодератор (същата)
Публикувано05.07.07 08:40



Подкрепям fascinating oceanid.
Щом лекарката ви е посъветвала да правите масажи, по-добре прави. Виж как ще потръгнат нещата и само след няколко дни ще знаеш дали сте на прав път



Стискам палци и ви пожелавам детенце да се оправи по-бързо!



Тема Re: За слъзния каналнови [re: Teди]  
Автор ednaRusenka (Засмяна)
Публикувано05.07.07 08:56



да дано да се оправи по бързо.Тази сутрин като стана почти нямаше гурелки.Но май нещо неправим като хората,защото почти не изтече гной.
Ще видим може да правим всичко добре но голямата гной да е излязла вчера

.Времето ще покаже.



Тема Re: За слъзния каналнови [re: ednaRusenka]  
Автор *щypчo* (пристрастен)
Публикувано05.07.07 13:26



И аз мисля като fascinating oceanid и Теди..
Със сигурност голямата гной е изтекла вчера..-все пак тя се е събирала цял месец, пък вие днес сте извадили само от тази нощ каквото се е събрало..
Пожелавам скоро съвсем нищо да не изтича и гурелките напълно да изчезнат..
Кога сте на контролен преглед?




Тема Re: За слъзния каналнови [re: *щypчo*]  
Автор ednaRusenka (Засмяна)
Публикувано05.07.07 14:43



На контролен преглед сме чак след 40дни,защото докторката излизала отпуска и се връщала на 06.08месец на работа.



Тема Re: За слъзния каналнови [re: ednaRusenka]  
Автор TeдиМодератор (същата)
Публикувано05.07.07 17:33



Само хубави новини да имаш за споделяне след прегледа! А и преди него





Тема Re: За слъзния каналнови [re: ednaRusenka]  
Автор irusha (непознат )
Публикувано06.07.07 07:58



не се притеснявай, масажа няма да му навреди. моят син също имаше блокиран слъзлов канал и докторката ни каза да му правим масаж около окото и ни предписа капки, аз наблегнах на масажа и не му слагах от капкоте, мина му след около месец....но дори и да му седи повече , блокирания слъзлов канал не е нищо сериозно и скоро сам ще си се отблокира.



Тема Re: За слъзния каналнови [re: ednaRusenka]  
Автор posh (smela)
Публикувано06.07.07 13:30



здравей!
искрено ти пожелавам да се оправите с масажа и да спре сълзенето на очите, защото аз преминах през един ад със същия проблем.
изписаха ни още от родилния дом с този проблем. казаха да правим масажи с физиологичен разтвор. впоследствие педиатърката изписа капки. не помогнаха, после мехлем - също. поисках направление за офталмолог - бе ми отказано с аргумента, че нямало да позволи да водя такова малко бебе да му бъркат в очите. разбрах, че съм записала детето при грешния лекар и я смених с друг. междувременно заведох детето на частно в бургас при най-добрия очен лекар и той изписа други капки и мехлем + масажи. детето ми имаше запушени слъзни канали на двете оченца. след като не помогнаха той ни препоръча направо лекарка в очна болница варна и каза, че според него трябва да се направи манипулация по отпушването под упойка, но все пак да се консултирам с нея.
отидохме във варна при въпросната лекарка. синът ми беше вече на 4 месеца, всичко бяхме опитали. тя го прегледа и изписа ново лекарство, каза ако искаме да избегнем операцията да опитаме и ако няма промяна - пак да идем на преглед. не стана и този път и вече на последния преглед каза категорично, че няма друг начин. насрочи ни дата за тази манипулация. искам да вметна, че е абсолютно безплатна и безопасна, прави се с пълна упойка за да не мърдат бебчетата. преди това се правят излседвания при личния лекар дали е здраво бебето. взима се направление и изследванията и с тях на операция. трае не повече от 20 мин. след което още толкова се стои в болницата да се види как се събужда от упойката. самата манипулация представлява вкарване на тръбичка през нослето и изсмукване на гнойта. казва се сондиране на слъзни канали.
след като ни изписаха и се прибрахме - същия ден -очичките на детето бяха подути и ни изписаха антибиотик капки против отока и болката. 5 дни след сондирането изчезна сълзенето и всичко като с магическа пръчица. понякога (рядко) се налага и втора манипулация. знам, че колкото повече се чака положението става по-серсиозно. предишната ми педиатърка беше казала, че на бебе под 6 месеца не се прави сондиране.
доцентката каза, че ако се остави дълго време да сълзи окото се натрупва още повече гной и се запушва канала.
много съм благодарна на тази лекарка. изключително мила жена и психолог, знае как да третира бебчета и как да успокоява майките ... предложих и пари накрая след манипулацията, не ми взе лев.



Тема Re: За слъзния каналнови [re: posh]  
Автор *щypчo* (старо куче)
Публикувано06.07.07 13:58



Твоя случай явно е бил по-различен от този на ednaRusenka ,понеже на нейното детенце при натискане гнойта е успяла да излезе...На нея тази манипулация й се е разминала..
ДОста си е притеснително пълна упойка на бебе, мен ,ако питаш, но..ако няма никакъв друг начин и се налага..- човек избир апо-малкото зло..
Желая ти детенцето ти да се е възстановило напълно и да не се налага да повтаряте манипулацията, колкото и безобидна да изглежда







Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.