Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:15 28.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Нов законнови  
Автор galileja ()
Публикувано28.06.07 09:34



Възмутително!!!!!!!!!! На фона на 18 и 20 лв. детски.
Аз съм ЗА столчетата, защото мога да си го позволя, но какво ще правят родителите, които немогат да отделят 200-300 лв. за столче!?
Жалкото е, че сега полицаите ще използват и това като предлог да ти се "гънат и пощипват" за някой лев. Така като ги смятам при 50 лв. глоба изгаряш най-малко с 20.





http://auto.dir.bg/2007/06/27/news1826969.html



Тема Re: Нов законнови [re: galileja]  
Автор surflineМодератор (veche poznat)
Публикувано28.06.07 09:47



Е има столчета и на доста по-ниски цени

, а и секънд хенд базарът не е за пренебрегване, аз не виждам нищо лошо в това поне първата кошница да я купич на старо, така и така се ползва само първите 9-12 месеца, когато бебока е пълен зеленчук и обикновенно са невероятно запазени, едно пране и за 50лвимаш супер столче, следващите вече се ползват по-дълго и не е кой знае какво набутване с тях, но сзщо може да се намерят запазени по продавалниците.




Тема Re: Нов законнови [re: surfline]  
Автор juji79 (new)
Публикувано28.06.07 09:53



вярно е че се чудят кво да измислят,но по отношение на безопасността си трябва.моята дъщеричка не иска вече в стола,но онзи ден като набих спирачки рязко,дойде при мен отпред,защото не си седи на дупето.ние българите не сме свикнали на закони и се дразниме,но ако не помислим сами за себе си няма кой



Тема Re: Нов законнови [re: galileja]  
Автор tzvete_das (търсеща)
Публикувано28.06.07 10:08



Аз също съм "ЗА" ползването на столчета и предпазни колани - какво по-важно от това да осигуриш сигурност за детето си???
Въпросът ми е обаче как се тълкува изискването - "за деца до 36 кг"??????
Катаджиите с кантар ли ще се разхождат вече?
А пък и има деца и на 4г и на 15г все по 36 кг???

Редактирано от tzvete_das на 28.06.07 10:09.



Тема Re: Нов законнови [re: tzvete_das]  
Автор surflineМодератор (veche poznat)
Публикувано28.06.07 10:14



Критерият е да не се подава главата над седалката и коланите да не преминават под и около вратлето и стомахчето поне при тукашните катаджии и доколкото разбрах по новите инструкции на нашите...другото за килограмите е мижи да те лажем.




Тема Re: Нов законнови [re: surfline]  
Автор нeмиpницa (мама на Стефан)
Публикувано28.06.07 10:41



Столче да се ползва до ръст 150 см. Смяхххххххххх....Аз къде съм тръгнала да карам кола бе, я да си седа отзад вързана.

Няма го в статията, но по закон е тъй.

Но няма значение колко пари е глобата. Абсурд е да няма в колата столче за детето. Кое е по-важно - парите или безопасността?



Тема Re: Нов законнови [re: galileja]  
Автор Kitten (in love)
Публикувано28.06.07 11:23



Възмутително е друго!
Възмутително е да гледаш родители, вързали се с колани, а на задната седалка децата кръстосват свободно или висят по средата между двете предни седалки - та при евентуален удар да могат по-лесно да излетят през предното стъкло!

ТОВА е възмутително!
А щом някой може да си позволи да кара кола и да плаща консумативите на тази кола, значи може да си позволи и детско столче. Дали иска да си го позволи е друг въпрос.



Тема Re: Нов законнови [re: нeмиpницa]  
Автор TeдиМодератор (същата)
Публикувано28.06.07 11:26



Нем, карай си, но трябва да си на столче



"За" задължителното возене на децата в столче. Даже с две ръце се разписвам. Щом родителите имат възможност да карат и поддържат кола, все ще намерят пари за столче, дори да е n-та употреба.



Тема Re: Нов законнови [re: Teди]  
Автор e_mili_1 (щастлива)
Публикувано28.06.07 11:38



То и аз съм с две ръце ЗА, обаче това дивото не можеш да го вкараш в столче... пъчи се, рита, подскача и откача... а аз още толкова!





Тема Re: Нов законнови [re: e_mili_1]  
Автор TeдиМодератор (същата)
Публикувано28.06.07 11:44



Дай му играчка или твоите ключове например и с мълниеносни движения го закопчай в столчето. Нека се пъне после... важното е, че е вързан






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.