Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:45 28.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Режимнови  
Автор trinitry (непознат )
Публикувано24.06.07 18:04



Здравейте момичета,

Имам момиченце на два месеца и имам проблем с това да й създам режим на хранене и спане.

Моля Ви, да споделите с мен вашия опит.Кога създадахте режим на хранене и спане в кой месец и най-вече как го постигнахте.

Коликите я мъчат и аз я храня всеки път когато е гладна ,а за спането ...просто не ми се говори .Станала съм сумнамбул.

Предварително Ви благодаря за съветите и изказаните мнения!



Тема Re: Режимнови [re: trinitry]  
Автор desykv (*веселячката*)
Публикувано24.06.07 20:36



според мен щерчицата ти още е много малка, за да има изграден режим на хранене и сън, почакай мъничко...
а и не всички деца обичат и им понася дневният режим... мисля, че той помага просто на майките... заради организацията на времето им
първите месеци повечето майки СА сомнамбули, не се притеснявай


хубавото е, че бебчовците растат, променят се, стават все по-интересни, занимателни и готини
стискам ти палци за всичко и пиши пак



Тема Re: Режимнови [re: trinitry]  
Автор *щypчo* (пристрастен)
Публикувано24.06.07 21:38



Миличка, по принцип режима им го създават още в родилния дом..Ние просто се придържаме после към него..
Понякога детенце само си го променя..
И аз не съм привърженик на твърдия режим, НО..все пак има някой неща, които е хубаво да спазваш.Ако детенце е доносено, няма проблеми с килограмите..знам,че правилото е ДА НЕ СЕ ХРАНИ на интервал под 2.5-3 часа.
Не си дала инфо как се храни..предполагам,че я кърмиш.
Като се събуди сутрин(примерно в 7ч) я накърми. Гледай да суче хубаво, поне 10-15 мин..(ако мислиш,че не изсуква достатъчно активно..може и повече време, но не повече от 30-40мин..особено, ако е над 4кг.)
След това я повдигни и я изчакай хубаво да се оригне.
Това е много важно за бебчетата, понеже въздуха, който гълтат докато сучат дразни стомахчетата им.
След като се оригне хубаво, я остави да спи..(ако иска). Ако вече е свикнала да я гушкаш и плаче ..си я погушкай докато се успокои..или..си купи кенгуро за да я сложиш в него и да можеш да свършиш някаква работа. Ако има някой да ти помага-връчвай кенгурото на него и..легни да поспиш


Следващото кърмене гледай да не е преди 3часа..(т.е. в 10). Е..ако детенце се дере и нищо друго не го успокоява и си гризе ръчичките и дава признаци на гладно...-не го мъчи, а си го накърми ..но..пак да не е преди 9-9.30..
Ако огладнява по-рано от 3 часа след кърменето, си помисли дали почиваш достатъчно и дали поемаш достатъчно течности..-може кърмата да не му достига? (или д ане суче активно?) Пийни за всеки случай някакъв лактогонен чай.., ако това те притеснява..
И..общо взето аз кърмех в 7-10-13-16-19-21 го проспивахме -24..
Но..по някое време, ако нощем се събуди Александър и до сега предлагам кърма..-заспива моментално..даже вече не суче..
Мисля,че независимо от това дали има или не режим, детенце в някакви часове, когато си има колики кърменето не помага..Дори може да влоши проблема, ако преяжда..(става му по-тежко на стомахчето)
Според мен при колики на дечицата много им помага да стоят по коремче, да са затоплени (сега в жегите...предполагам е по-странно), да ги люшкаш..когато са по коремче..., да ги носиш .. да ги возиш в кола..
Е..има случаи, когато нищо не помага и просто трябва да разредят батериите..само с рев..Тогавяа просто искат да ги оставим на мира..
Е..май това се сещам..
Не се притеснявай за дневния режим...
Гледай така да си го организираш,че да излизате на разходка по едно и също време, по възможност..-сутрин до 10-11ч и след обяд след 16ч..
Гледай да къпеш и слагаш за нощното спане детенце по едно и също време (по-късно това помага) и по възможност му създай ритуал за заспиване..
И...ако въпреки всичко си имаш безсънни нощи..гледай да си ги организираш максимално удобно..(аз съм долепила креватчето до спалнята и..нощем кърмя спейки)..
Стискам палци да се похвалиш скоро,че коликите са отминали..
А до тогава...гледай да спиш , когато детенце спи..Работата в къщи край няма..-по-важно е ти да си отпочинала...до колкото е възможно




Тема Re: Режимнови [re: trinitry]  
Автор Пиcaнa (Консерва)
Публикувано25.06.07 02:59



Детето ти е малко, първите месеци е така :)

Аз я оставих сама да си го определи. В началото пробвах да се налагам, но не издържах да я гледам как плаче и се мъчи.
Почивай си, когато тя спи и така ще има сили :) първите месеци по-интенивно си сменят режима, защото нуждите им се променят бързо, но след това нещата си идват по местата







Тема Re: Режимнови [re: trinitry]  
Автор TeдиМодератор (обещала)
Публикувано25.06.07 08:17



Докато има колики ще ти е по-трудно да установиш режим, но не е невъзможно. Опитай за два-три дни да не кърмиш съвсем хаотично, придържай се към някакви часове. Разхождай я по едно и също време на деня, тогава тя най-вероятно ще спи.
Вярно, че всичко е индивидуално, но нищо не ти пречи да пробваш и да я понатиснеш малко



Как я храниш вечер и нощем? Каква пауза прави? Нали не я будиш, за да яде?
Килограмите й в нормата ли са?



Тема Re: Режимнови [re: trinitry]  
Автор meshko1O6 (непознат )
Публикувано25.06.07 10:06



И аз като една неопитна майка за първи път слушах разни безумни съвети как трябва да се храни бебето под час и така нататък. Претърпях абсолютен провал в опита да наложа някакъв режим. Когато спряха коликите, и мина известно време на успокоение, малката сама си създаде режим без никакви проблеми. Слушай бебето си и се съобразявай с него, а не с някакви теории. Всяко бебе е много различно и има нужда от различни неща.



Тема Re: Режимнови [re: trinitry]  
Автор surflineМодератор (veche poznat)
Публикувано25.06.07 10:33



Много е малка още за режим

. В началото са такива почти всички бебета.
Кърми на поискване, предлагай първо изсуканата гърда, за да не гълта излишен въздух и да поема по-мазното задно мляко. Много бебета се успокояват докато сучат - не заради глад, а заради близостта с мама. Може да кърмиш легнала, така хем дремеш, хем му е запушена на бебето устата и ще имаш малко тишина и спокойствие. Виж какви храни, консумираш - намали млечните, зелените салати, пикантните и богати на подправки храни може причината за коликите да е в твоя режим на хранене.
И последно - ако имаш някой, на когото да я оставиш за час/два не се колебай да го направиш.


Редактирано от surfline на 25.06.07 10:37.



Тема Re: Режимнови [re: trinitry]  
Автор ednaRusenka (Засмяна)
Публикувано25.06.07 14:52



Здравей моето момченце също е почти на 2 месеца и ние имаме същия проблем.Нямаме установен режим но Дани се храни на 4часа,много рядко огладнява на 3ч.и половина.Вечер като го изкъпем и го нахраня прави интервал от 6часа и от там бъркаме целия дневен режим,което не ме притеснява през деня но става лошо вечерта за къпането,защото всяка вечер се къпим по-различно време и май само обърквам детето.
Ние също сме с много лоши колики,за тях се зареди с многооооо кафе

така ще да е докато не ги израсте и тях,дано е по скоро и за моета и за твоята беба.



Тема Re: Режимнови [re: trinitry]  
Автор sisislava (новак)
Публикувано25.06.07 17:26



Благодарна съм на американците, че ме научиха на следното: Не се мъчи да учиш бебе на режими. Режимът го определя то!! Това е изходната точка.
... И така, спане и ядене - когато беба поиска. Никакви проблеми не съм имала! И изобщо тези дето налагат Налагането на режим ( за каквото и да е на бебе до минимум 1 година) как ли обосновават нуждата от това?! Защото "така трябва" (що за аргумент?!) или "защото такава е традицията" (що за отживелици?!)

Едно бебе няма достатъчно развита нито физика, нито нервна система за да възприема и учи каквото и да е извън природно заложените му инстинкти според нуждите му...

Мисли и давай умната! Ще си спестиш 2 неща - безмислен тормоз над детето си и безрезултатен тормоз над самата себе си и околните на вас.

Успех!





Тема Re: Режимнови [re: sisislava]  
Автор *щypчo* (пристрастен)
Публикувано25.06.07 22:22




последните две неща особено ми харесаха





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.