Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:08 01.07.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: Нов законнови [re: happy_mama]  
Автор incendio (разПиляна)
Публикувано28.06.07 16:01



мисля, че е според способностите за словестно убеждаване на тълкуванието на правилника на родителя


аз за мен си го тълкувам или 36 кг. или 150 см. или 12 год.



Тема Re: Нов законнови [re: incendio]  
Автор happy_mama (усмихната)
Публикувано28.06.07 16:05



Т.е. - което и да е от условията да е изпълнено - те задължава ИЛИ
което и да е да не е изпълнено - те освобождава от задължението за столче?



Тема Re: Off: Аз пък сутринта си мислех за теб...нови [re: happy_mama]  
Автор *щypчo* (пристрастен)
Публикувано28.06.07 16:06



МНОГО ТИ БЛАГОДАРЯ!
Песента е чудесна!




Тема Re: Нов законнови [re: happy_mama]  
Автор incendio (разПиляна)
Публикувано28.06.07 16:08



точно така

въпроса е, доколко шофьора е убедителен в аргументите си... а си мисля, че колкото и изряден да си, стига да искат винаги, ама винаги има за какво да се хванат...



Тема Re: Нов законнови [re: incendio]  
Автор happy_mama (усмихната)
Публикувано28.06.07 16:13



ама аз казах 2 алтернативи - коя мислиш, че е правилната?

Примерно - 1 условие е изпълнено - под 150 см, а друго - не е - примерно 38 кг. (над 36 кг)
Задължен ли си или не?



Тема Re: Нов законнови [re: happy_mama]  
Автор surflineМодератор (veche poznat)
Публикувано28.06.07 16:18



Имаш дете, което е под 12- на столче, без значение кг. и ръст. Изключение са деца над 140 спадат в @подходящата@ категория за пътуване без столче без оглед възрастта им(туй по биометрични данни пак на един виден застраховател, където тестват бута), но задължително на задната седалка.
Имаш дете над 12-без столче(по твое усмотрение къде)
Ръста и кг са определящи за избора на столчето, което да вземеш.
Така поне виждам аз нещата






Тема Re: Нов законнови [re: happy_mama]  
Автор Acя ()
Публикувано28.06.07 18:14



Всяко дете, което е под 150 см и
до 36 кг трябва да се вози в автомобил в специални столчета

Според мен това "и" показва, че детето ако е под 150 см и под 36 кг, задължително то тогава трябва да е в столче, ако е над 150 см не се гледат килцата, а ако е под 150 см се гледат килограмите и ако са над 36 кг не се вози на столче.
Колкото до другите ти аргументи и за не смятам, че е измислено добре.



Тема Re: Нов законнови [re: galileja]  
Автор Пиcaнa (Консерва)
Публикувано29.06.07 03:06



Копирам си мнението от другия форум, както ти си направила с твоето



- одобрявам
- 3 годишното ми (почти) диване се вози в столче от раждането си. Не е от кротките деца, но просто не е виждала друг начин за возене в кола и като влезе вътре отива и си сяда на стола. Пътували сме и до морето, без спиране и без проблеми, по-кратките маршрути въобще няма да ги споменвам.
- а колко по 18 лева детски трябва да отдели една мама, за да купи количка от 250 лева средно даже не средно, защото 100 лв. са най-евтините комбинирани, а горната граница е над 1000 лв., но дете без кличка виждала ли си?

64 лв. ни струваше кошницата, сега е прибрана за второ дете някога.
80 лв. ни струва столчето 9-36 кг. с махащ се гръб, остава само по седалка за по-големите.

Е, ако си бях продала кошницата за 30 лв. втора ръка, цялото удоволствие по сигурността на детето ми за 10 години напред щеше да излезе 114 лв. Само за сравнение, количката й беше за 200 лв. и е позлвана 1г. и половина.

И както някой преди беше писал, столчето е колкото един пълен резервоар с бензин, щом родителите имат пари да поддържат автомобил, все ще извадят 30 лв. от някъде





Тема Re: Нов законнови [re: happy_mama]  
Автор Пиcaнa (Консерва)
Публикувано29.06.07 03:27



В такситата без столче- защото не сме в нормална държава, в другите, доколкото знам при поръчката казват, че искат кола за дете/деца на еди каква си възраст. Но щом законът е факт, надявам се скоро и в/у това да се помисли.

За ладите- ето това ми е странно, колани монтират във всеки един сервиз ... поне деца до 3 г. не могат да се возят, пак е нещо, на фона на досегашната анархия



В градския и транспорт не е като в кола.
Даже камион да го удари, пак едва ли детето ще счупи и изхвръкне през прозореца, а в колата и удар не е необходим, едно по-рязко спиране и е изхвърчало






Тема Re: Нов законнови [re: happy_mama]  
Автор NadG (ору котка)
Публикувано29.06.07 08:17



Това е като умността, че не можело да се оставят "малки деца" сами вкъщи. Като как точно някой чужд човек ще ми казва кой кога ще стои сам или не и още повече ще ми дефинира понятието "малък". Смешно ми става дете на 7 години да го "пазел" някой - то по-големи дивотии ще извърши, ако си постави за цел, точно когато уж има някой с него. А може скоро и придружител по улицата по пълнолетие да е задължителен.....

Четирилистна детелина -




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.