Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:57 01.07.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: Точно на това се възмущавахнови [re: galileja]  
Автор incendio (разПиляна)
Публикувано28.06.07 13:12



аз живея в чужбина, но гледам българска телевизия... няма вечер в която новините да не включват поредната тежка катастрофа и няколко такива за деня... ами да ви кажа от тук изглежда ужасяващо... наистина не знам как е възможно да има толкова безотговорни хора...
като се прибера за коледа не столче и колани, ами и каска ще му сложа на детето...
колкото до катаджиите - столчето не е оправдание - ако някой си проси рушвет и със столче и без столче все си е тая... пак ще си го отнесеш...



Тема Re: Нов законнови [re: galileja]  
Автор нeмиpницa (мама на Стефан)
Публикувано28.06.07 13:30



Пълен хаос с детските седалки в колите

Абсолютна неяснота около т. нар. задължителни детски седалки в колите предизвикаха публикуваните в "Държавен вестник" промени в Закона за движение по пътищата. И от работната група, която изготви законопроекта, и депутатите, които го приемаха, са категорични, че децата до 150 см и 36 кг трябва да се возят в специални седалки.
"Седалките са задължителни, но са различни за бебета, по-малки и по-големи деца. Текстът е взет от европейска директива", заяви пред "Сега" председателят на Държавната комисия по безопасност на движението Алекси Кесяков.
В текста на закона обаче се говори за 5 групи системи за обезопасяване на деца. В определението за тях се споменава, че включват "и в някои случаи допълнителна седалка". Същата седалка в заключителните разпоредби е вписана вече като "допълнителен стол". Председателят на транспортната комисия в парламента Йордан Мирчев обяви, че вече не коментира и препрати въпросите към КАТ. Шефът на КАТ Алекси Стратиев не бе открит, за да поясни как ще се тълкува законът на пътя. Ако катаджиите решат, че някой вози дете в нарушение на закона, глобата е 50 лева.
Най-облагодетелствани в ситуацията са шофьорите на старите автомобили, които нямат колани на задните седалки. С тези колани пък би трябвало да се закрепя специалната детска седалка. Според промените в закона в такива коли децата се возят свободно на задна седалка. Деца под 3 години обаче нямат право изобщо да се возят в тях. Родителите имат право да ги возят в такси, където обаче, дори то да е старо и без колани, децата могат да пътуват на задната седалка.





Тема Re: Точно на това се възмущавахнови [re: incendio]  
Автор surflineМодератор (veche poznat)
Публикувано28.06.07 13:35



На всички столчета, които съм виждала от страни има лепенка с инструкции как се връзва в колата и там са отбелязани и групата/евентуално кг. за които е.
За по-големите деца столчетата са като възглавници, които ги повдигат.
Автобусите се карат от професионални шофьори, право на родителя е да реши как ще осигури безопасността на детето си в тях и в такситата. За пластмасата е достатъчно да се търси знак, че е съобразена с изискванията на ЕС-те са достатъчно високи, проблемът не е дали ще му се счупи крака на детето при евентуален инцидент, а да се избегнат травмите по главата, областта на шията и гръбначния стълб, също така вътрешните травми от натиск на коланите в областта на стомаха(ев. вътр.кръвоизливи и увреждания на органите в коремната кухина) и шията( травми на гръкляна, ев. задушаване, обесване), които се водят като животозастрашаващи. Столчетата за малки деца се монтират от страната, където няма или са отстранени въздушните възглавници, които срещат фронтално лицето.
Това е кратък преразказ на статия от списанието на ADAC от преди 2 месеца.




Тема Re: Нов законнови [re: happy_mama]  
Автор tzvete_das (търсеща)
Публикувано28.06.07 13:40



Именно - а мен ме шокира и изискването за столче, включващо "ДЕЦА" до 150см и 36 кг!!! - Та на това описание отговарят и доста възрастни





Тема Re: Точно на това се възмущавахнови [re: surfline]  
Автор happy_mama (усмихната)
Публикувано28.06.07 13:47



Столчетата за малки деца се монтират от страната, където няма или са отстранени въздушните възглавници, които срещат фронтално лицето.


Обикновено в инструкциите пише да НЕ се монтира столчето С ГРЪБ към въздушната възглавница - има и знак на самото столче





Тема Re: Точно на това се възмущавахнови [re: happy_mama]  
Автор surflineМодератор (veche poznat)
Публикувано28.06.07 13:54



Това също, едното не противоречи на другото

.




Тема Re: Нов законнови [re: Kitten]  
Автор Acя ()
Публикувано28.06.07 14:03



Това е и моето мнение на сто процента!



Тема Хм, това дали ще ми реши проблема?нови [re: happy_mama]  
Автор happy_mama (усмихната)
Публикувано28.06.07 14:05





Май сърфчето разправяше за такъв продукт.....Аз обаче не го бях виждала и не си го представях....

Дали наистина допринася за сигурността? Защото, доколкото схващам, ползата се изразява в това, че коланите биха минавали през по-подходящо място от тялото на детето....Някой има ли впечатления?



Тема Re: Хм, това дали ще ми реши проблема?нови [re: happy_mama]  
Автор surflineМодератор (veche poznat)
Публикувано28.06.07 14:11



Точно за това говорех

. Това са седалките за пораснали калпазани.




Тема Re: Нов законнови [re: incendio]  
Автор *щypчo* (пристрастен)
Публикувано28.06.07 14:18



Ох,миличка,...нашите бебоци са още мнооого малки за да се заглеждат смислено пък и да броят или назовават цветовете...Дори да успеят след 1-2 години, няма да е за повече от 10-15 мин(оптимист съм, нали?

) Тези игри съм ги прилагала на каките като бяха на по 3-4-5 години, докато ги возех в градския транспорт..НО..в кола..е съвсем друго..Да карам ли, да броя коли ли или да внимавам на кой цвят какъв казва..
..
На възраст около годинка, дечко се забавлява с каквото съм му дала в столчето и..като му омръзне, почвам да пея..Като и това му омръзне..-имам една спасителна дрънкалка, която мога да дрънкам дори докато карам..и..не ме питай по колко пъти пея "Над смълчаните полета.."..нищо,чее жега навън

Купила съм една играчка, която съм вързала за колана на столчето (за да не може да я мята)Представлява жабка на която крачетата са дрънкалка, езичето вибрира, като го издърпаш и..не знам още какви екстри имаше..Понякога помага като му напомня,да си дрънка крачетата на жабката..
Заредила съм се в колата с обикновени бисквити и...понякога едно парче от тях върши чудеса...(после...вътрешно и външно почистване са задължителни)..
Понякога обаче..НИЩО не помага..
Това най-често ако е гладен или ако му се спи..
Тогава..ако сме сами двамата-просто оглушавам..Карам си спокойно и си следя движението по пътя..а Александър, като поплаче ...и като види,че това е положението..се примирява с моето пеене и...заспива..или гризе бисквитката..

Направо не бих могла да си представя какво би било БЕЗ столче!!!Сигурно щяхме да ползваме само градски транспорт..или..пеш..





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.