Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:56 02.07.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Как се справят бебетата ви с жегите?нови  
Автор e_mili_1 (щастлива)
Публикувано25.06.07 13:18



Моето бебоче се мъчи в тия жеги. Не може да заспи, много се поти, мрънка...
И там, където се поти му излезнаха пъпчици - даже и по главата

. И се мъчи да си чеше главата. А навън ходим само по потниче. Вкъщи стоим само по памперс. Пие по близо 1/2 л вода на ден. Като легне , след това все едно в локва е лежал - мокър. Не смея да правя течение, за да не го разболея. 90 % от денонощието е потен. Идва ми да го мушна в хладилника, за да се разхлади малко...



Тема Re: Как се справят бебетата ви с жегите? [re: e_mili_1]  
Автор jana (...)
Публикувано25.06.07 13:25



Всяка жива твар се мъчи в тия горещини, на които сме подложени

Ния като поседи малко повече навън почва да изглежда като дете-идиотче. Стои с изплезен език, погледа й става един унесен, с отворена уста ..... първите пъти много се смях, но сега направо й съчуствам. На дребните отделителната система и в частност потните жлези не са съвършенни като нас и не могат да се потят така както ние (да охлаждат тялото си). Аз в къщи пускам щорите да не влиза слънце, отварям същевременно 2 прозореца да стане леко течение. Климатик пускам само като спи тя, за да дишаме ние. Но най-неприятното в цялата ситуация е пътуването в колата. Там не смея още да пускам климатика и отварям само прозорците. Най-добре е на хлад в къщи, много течности, излизане в късните часове и моренцееееееееее

Вече майка, никога преди това не съм вярвала в чудеса

Тема Re: Как се справят бебетата ви с жегите?нови [re: e_mili_1]  
Автор ednaRusenka (Засмяна)
Публикувано25.06.07 13:37



Страшна работа е с тия жеги,слава богу че Дани пие много вода,но снощи повърна на фонтан страшно много незнам дали се дължи на жегите.
Все още се страхувам да пусна климчо защото още нямаме 2 месеца,а и живеем в гарсониера и нямаме друга стая за да отидем в нея и да пуснем климатика в другата

.



Тема Re: Как се справят бебетата ви с жегите?нови [re: e_mili_1]  
Автор happy_mama (усмихната)
Публикувано25.06.07 13:38



Моя Вики сякаш загуби апетит. Той и преди не ядеше кой знае колко, но от няколко дена е намалил храната, която приема наполовина.

Иначе се надявам батковците да го спечелят за игрите в басейна. Докато бях при тях - хем ги гледаше с голям интерес като се къпят, хем пък не искаше да се мокри. Влязохме заедно - хареса му една игра с "бълбук-бълбук" (топим съд, подобен на шише с отвора нагоре и издава интересен звук - все едно си комуникираш с извънземните), да пляска с ръце във водата, но не и да влезе...

Спи отгънат, само по боди-потниче....страх ме е пък да не настине, че и без това има лека хрема....

А в колата - с климатик, как иначе! - само че настроен на 23 градуса....



Тема Re: Как се справят бебетата ви с жегите?нови [re: ednaRusenka]  
Автор incendio (разПиляна)
Публикувано25.06.07 13:40



на мен ми забраниха да пускам климатика


взех си вентилатор - все е нещо...
но и тук, не е като при вас де...



Тема Re: Как се справят бебетата ви с жегите?нови [re: happy_mama]  
Автор jana (...)
Публикувано25.06.07 13:54



Абе аз не смея да я оставям незавита. Спи по пижамка с къс ръкав и къс крачол ама зависа с чершафче, че спиме на отворено през нощта и ме е шубе. Дали да не го махна?



Вече майка, никога преди това не съм вярвала в чудеса

Тема Re: Как се справят бебетата ви с жегите?нови [re: e_mili_1]  
Автор surflineМодератор (veche poznat)
Публикувано25.06.07 13:55



Така сега много могат да се възмутят, но
1) Правя винаги течение-ако духа вятър с Т. 30 градуса не виждам кой и как би се разболял
2) когато Т. е над 28 градуса детето е само по памперс, ако спи и мятам една тензухена пелена, в повечето случаи я изхвърля след няколко минути
3) изпляскала съм един басейн(голям леген) с хладка вода на балкона(или в банята, ако е между 2 и 5) и я оставям да бошува там - лее, мокри, шляпа.
4) Климатика в колата винаги работи, но не го оставям да духа срещу нея, а го насочвам към краката ни.




Тема Re: Как се справят бебетата ви с жегите?нови [re: surfline]  
Автор kiselina ()
Публикувано25.06.07 14:42



Моята беба, на 4 месеца, в момента спи на течение, по памперс и отвита. По никакъв друг начин не можах да я усмиря, завивка не търпи, а ако и облека боди или потник-започва да реве.
Понеже е изключително кърмено бебе много трудно пие вода, използва шишето като някакво забавление... апетитът й много намаля от горещините и се тревожа да не се обезводни

Пие по 100-150мл. на денонощие. В колата пускаме климатик, иначе е абсурд да се пристъпи вътре

vanity is my favourite sin...

Тема Re: Как се справят бебетата ви с жегите?нови [re: surfline]  
Автор *щypчo* (пристрастен)
Публикувано25.06.07 16:31



С риск да ви скандализирам, ще кажа,че Александър от два дни спи на климатик пуснат в стаята му, на 27 градуса. Пуснала съм го много слабо, сложила съм му и опцията йонизатор и...да кажа,че климатика е на срещуположния ъгъл (най-отдалечен от него и нямат пряка видимост, понеже климатика се пада някак "зад" гардероба, като се гледа от креватчето на Александър)
На 27 градуса в стаята е прохладно..Той спи само по боди потник и е завит с памучна пелена (тънка, бархетна), която след половин час е вече под него..
Всички прозорци са с пуснати щори и затворени..(понеже изложението е югозапад и не се живее, ако не са така)
Навън излизаме сутрин до 10.30 (най-късно 11ч), след обяд излизаме след 17ч и само по сенките..и то ако подухва..
Александър пропи айрян в жегите..Навън, следобяд..Изпива цяла чаша (200мл) почти на един дъх..и..ако предложа още, сигурно няма да откаже..
Иначе сутрин няма апетит особено..и като цяло е с около 500мл храна за деня извън кърмата (не броя и айряна тук). Няма заслабнал вид..

Да кажа,че включих климатика, след като въпреки "течението" като се събуди един ден след обяд от сън и му преобличах потното боди видях,че навсякъде, където то се допира до телцето му има ситен обрив..
Верно,че обрива изчезна като излязохме, но...то и аз не мога да стоя на тия жеги, пък..детенце съвсем не ми се мисли..

В колата климатика редовно е включен. Духа само към краката ни и..Александър се вози само по боди потник..

Днес съм му купила тензух.Сега ще го срежа на пелени и ще ги изпера и от утре мисля да махна памперса поне в тия жеги..
Ако има ефект, ще го махнем напълно..
От два дни имаме по 2 напишкани памперса на ден..(може би е от жегите), но в останалото време си пишка в гърнето..

Сърфче, идеята за легена на терасата е страхотна..Утре по обяд ще вейна един и на нашата..




Тема Re: Как се справят бебетата ви с жегите?нови [re: *щypчo*]  
Автор surflineМодератор (veche poznat)
Публикувано25.06.07 16:42



Мда, играта с вода е много тачена, а и разхлажда малчовците...лошото е, че потреблението на вода на семейството скочи така все едно всеки ден слон мия ама...

.





Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.