Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:54 16.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Каква е разликата във възрастта на децата винови  
Автор Faith* (Варна)
Публикувано18.06.07 15:19



Здравейте!
Обръщам се най-вече към мамите с две и повече деца, с молба да споделят каква е разликата във възрастта на децата им, какви са били плюсовете и минусите на тази разлика, разбират ли се децата им или са като куче и котка.
Мамите с едно дете и планиращи второ също могат да се включат и да споделят каква разлика планират и смятат за най-удачна.

Пускам подобна тема не от чисто любопитство, а защото вече се замислям за второ дете, но все не мога да реша относно разликата м/у двете. Оказа се, че дъщеря ми не вирее в яслата (трета сливица и постоянно болести) и днес я отписах. Пред перспективата да я гледам до детска градина се замислих дали да не изкарам още една бременност до тогава, но ме притеснява, че тя още си е бебе, а и първата ми бременност беше с много контракции и лежане. Освен това помощ отникъде няма и малко ме страх с две малки деца как ще се справим сами, да не лудна съвсем. Абе въобще искам ама не ми стиска...

п.п. Бих пуснала анкета с опции за гласуване, но не знам как става номера.

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Faith* на 18.06.07 15:23.</EM></FONT></P>

Редактирано от Faith* на 18.06.07 16:06.



Тема Re: Каква е разликата във възрастта на децата винови [re: Faith*]  
Автор Klee (мама на Бобо)
Публикувано18.06.07 15:51



Здравей, аз съм с юнак на 3 год. и бременна е 9 седмица. Ами доста умуване и чудене падна, защото и той си е още неконтролируемо диване. Разликата им, живот и здраве, ще е 3 год. и 10 месеца. Мисля, че тази разлика е нещо като горна граница за това децата ти да са горе-долу близки по възраст и интереси, макар, че единият като е на 14, а другият на 10

ще ги вълнуват доста различни неща. В началото изкарах нещо като криза на бременността, ревях и се обвинявах, че се навих толкова скоро да премина отново през безсънните нощи, пюретата, памперсите, акитата, кърменето...., но сега ми мина и вече се радвам и с усмивка очаквам второто си детенце. Мисля, че щом започваш да се замисляш по въпроса значи си готова и вътрешно усещаш, че желаеш да станеш отново майка. Успех и скоро да се похвалиш, ако все пак се решите да действате.



Тема Re: Каква е разликата във възрастта на децата винови [re: Faith*]  
Автор happy_mama (усмихната)
Публикувано18.06.07 16:17



Аз съм с 3 деца - момчета.

Между първото и второто разликата е 2 години и 9 месеца - прекрасна разлика, разбират се, имат общи интереси. Естествено има и съревнование. И обичайните момчешки лудории.

Третия се роди 2 месеца след като втория ни син навърше 5 години - вече е на една. Батковците много му се радват, помагат ми. Все още нямат много общи игри с него, макар че му отделят специално внимание и се занимават с него ако ги помола или просто им се прииска да го занимават, да го разсмиват, да го водят за ръка и други подобни.

Аз самата също имам по-малък брат - разликата ни е 2 години без 3 дена. Също сме си били много близки и като деца брат ми ми е бил основния партньор в игрите, лудориите и забавленията.

За мен разлика от 2 до 3 години е идеалната. Ти имаш шанс да се получи точно така като ти гледам лентичката. Така че те подкрепям - мисля, че няма да сбъркаш - сега е момента! Успех!



Тема Re: Каква е разликата във възрастта на децата винови [re: Faith*]  
Автор galileja ()
Публикувано18.06.07 17:27



Щом вече ти се "върти" из главата тази идея- ДЕЙСТВАЙ.
Аз имам две момчета. Големият е на 9 години, а малкият - на почти 7 месеца.
С проста аритметика -8 години и 1/2 разлика.
Мисля, че ще се разбират, и се надявам, че между тях няма да има конкуренция /забелязала съм, че децата от един пол и с малка разлика, се конкурират непрекъснато/. Дълго време се "ослушвах" за второ дете, но един ден големият ми син ми каза: Мамо, моля те, купи ми маймунка, за да ми бъде братче!
Изтръпнах, засрамих се от себе си, и............. ейго на - Мартин


През цялата ми бременност, големият ми син ми благодареше, че съм изпълнила желанието му Чувството е страхотно!
Дали две деца ще се разбират, зависи основно от родителите.
Ако стоят безучастно, когато между децата има конфликт....... отношенията са обречени. Поне моите наблюдения са такива.



Тема Re: Каква е разликата във възрастта на децата винови [re: Faith*]  
Автор Aдpиaнa (:-))
Публикувано18.06.07 18:23



Привет,

Разликата между моите синове е 2 години и половина, защото и ние след много мислене решихме, че точно такава разлика е удачна, пък дали ще се окаже правилна тепърва живот и здраве ще разбирам, че малкият е на 6 дни






Тема Re: Каква е разликата във възрастта на децата винови [re: Faith*]  
Автор TeдиМодератор (обещала)
Публикувано18.06.07 18:25



Разликата между нашите деца е почти 3 години. Двамата се разбират добре, играят си заедно, търсят се непрекъснато и не се рвнуват изобщо.
С мъжа ми сме на мнение, че сме избрали най-добрата разлика





Тема Re: Каква е разликата във възрастта на децата винови [re: Faith*]  
Автор coccinella (майка юнашка)
Публикувано18.06.07 20:31



Разликата между моите юнаци е 2 год и 18 дена.
И двамата са планирани бебета. Решихме с такава разлика, за да мога от едното майчинство да вляза директно в другото, без да се налага да се връщам на работа. Не ми се искаше да се връщам на работа и после пак да отсъствам 2 год. Освен това е доста практично - малка разлика, в един сезон - за дрехи и др. бебешки неща.
Двамата много се обичат и разбират. Баткото забавлява малкия. До сега не съм забелязала признаци на ревност. Баткото винаги говори за нас четиримата /сами се гледаме/. Винаги дава и на малкия от своите играчки и храна, дори когато тя не е подходяща /имаме страшни спомени с едно кебапче, когато бебето беше на 2 мес./.
Аз имам сестра, която е 7 год. по-голяма от мен. Тя ме е гледала като бебе, но не сме особено близки, защото всъщност съм расла като само дете /тя отиде студентка в друг град, омъжи се последния курс и отиде да живее в града на зет ми/.



Тема Re: Каква е разликата във възрастта на децата винови [re: Faith*]  
Автор mona77 ()
Публикувано18.06.07 20:51



Ох..., напоследък се улавям, че и на мен ми се иска второ, но има толкова причини, които ме възпират / разбира се добрите стари гадни материални проблеми/. А пък може би и защото работата ми е свързана с това да виждам много бременни - не знам. Така или иначе ще имаме второ дете, но кога точно...



Тема Re: Каква е разликата във възрастта на децата винови [re: Faith*]  
Автор fada (pitanka)
Публикувано18.06.07 22:15



Разлика 2.8 г, днес синът ми навърши 2.9, а дъщеря ми един месец, гледам ги съвсем сама без никаква помощ, на ясла не го пуснах големия, че нещо ме достраша и сега ми е доста нанагорно, но си мисля, че по-малка разлика е по-добре, вярно, че гледам 2 бебета, сменям памперси и на големия и на малката, не спирам по цял ден да шетам и успявам и да ги изведа даже, така че - няма страшно, все още съм жива

от тази радост, която ми носят като че ли ме изпълва с енергия и успявам да се държа. Няма да те лъжа, че никак не е лесно щом и ти сама ще ги гледаш 24 часа в денонощието, но удовлетворението е голямо щом гледаш вечер двете спящи ангелчета и знаеш, че ти си човекът справил се така успешно през деня да дариш с грижи и любов тези две любими същества....Е, и третото любимо същество си иска грижите /таткото/, който иска вечеря и т.н., та това е минус може би, че вместо да си легна да почина докато баткото спи следобеда, аз трябва да сготвя нещо за вечеря.....До 9-тия месец си гледах също така сама баткото, до последно търчах след него по градинките и си казвах къде ми беше акъла вместо да си лежа и почивам аз не го пуснах на ясла, но товаса моментни мисли когато съм много уморена, за съжаление цялото това бебегледане е свързано с много недоспиване, това е единствения минус според мен...защото човек наспал ли се е има сили за всичко....но пак повтарям, все още съм жива значи и ти би се справила.



Тема Re: Каква е разликата във възрастта на децата винови [re: Faith*]  
Автор surflineМодератор (veche poznat)
Публикувано19.06.07 09:29



С едно дете съм. За сега. Смятам второто да има раzлика със Симона ок. 4,5/5 години, zа да мога да zастъпя иzпращането и в училище и майчинството...това са ни плановете, но какво ще се случва е друга бира

.





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.