Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:55 16.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Бременност и моренови  
Автор Sonichka (непознат )
Публикувано15.06.07 11:02



Здравейте мили мами (бъдещи и настоящи). Аз съм от бъдещите и живо ме интересува следния въпрос.

Има ли проблем да почивам на море в края на четвъртия месец? Чувам мнения от "в никакъв случай, много е рисковано" до "като си бременна, да не си болна". Лекарката ми каза, че мога да отида, само да не се пържа на слънце, но тя по принцип е много либерална и ми разрешава всичко, за което до сега съм попитала. Притеснението ми по принцип касае плуването в морето, защото обожавам водата и плувам много, обичам да се гмуркам и всякакви подобни удоволствия.

Моля да ме посъветвате какво мога да правя и какво да избягвам. Сигурна съм, че повечето от вас вече са ходили бременни на море и имат опит.

Извинете ме, ако темата е дискутирана, но прегледах доста страници назад и не намерих нищо.

Благодаря и желая много щастливи моменти с бебоците!





Тема Re: Бременност и моренови [re: Sonichka]  
Автор surflineМодератор (veche poznat)
Публикувано15.06.07 11:17



Ами слушай лекарката си

.
Вzеми си хубав крем с висок фактор против слънце, че иzлиzат чат пат едни неприятни петна, ако не си добре подготвена, иzбягвай майонеzите и всички видове морски дарове(беz риба) и ...весело иzкарване.
Няма никакъв проблем да плуваш в което и да е море.
Лека и красива бременност.




Тема Re: Бременност и моренови [re: Sonichka]  
Автор melani_di (непознат )
Публикувано15.06.07 11:17



Спокойно може да поплуваш във морето без да се притесняваш.Пази се само от силното слънце и след прибиране у дома задължително измиване със сладка вода и също не оставай с мокър бански след излизане от морето,а се преоблечи.



Тема Re: Бременност и моренови [re: Sonichka]  
Автор incendio (разПиляна)
Публикувано15.06.07 11:38



не съм лекарка, но живея на 5 мин. от плажа, така че пиша от личен опит...
вче 2 месеца ходя на плаж (не всеки ден, но 3-4 пъти седмично) и нищо ми няма, даже напротив...
за стоенето на слънце си вземи крем с по-висок фактор от нормалния, който използваш (заради УВ лъчите - по-бавно се почернява, но си заслужава жертвата, аз лично използвам фактор 20), задължително купен от аптека, а не от козметичен магазин!!!
не се пържи на слънце, а стой повече на сянка, ако ходиш на разходки по плажа задължително слагай шапка (кърпа, забрадка, чадърче с вентилатор или каквото там ти харесва

)
плажа до 12ч00 - след този час иди хапни една салата, дремни му едно хубаво и след 16ч00 ако ти се ходи, пак иди на плажа...
колкото до плуването - колкото можеш да издържиш, без да се пренатоварваш физически - морската вода и вълните са много полезни (като стигнеш 7-8-9 месец ще се молиш да си в морето) движенията от плуването стимулират кръвообращението в цялото тяло равномерно и е много полезно и за теб и за бебето... не се притеснявай за инфекции - солта във водата пресича всякакви такива... ако има сладководен басеин не ти препоръчвам да го използваш, заради химикалите, които ръгат вътре (същото важи и за водни пързалки и други такива атракции)... за гмуркането, едва ли ще ти е особено приятна промяната на налягането, но не съм специалист
банския да ти е половинки - мокрия цял бански създава много гадни усещания в коремната област (поне на мен), и не е препоръчително да си сваляш горнището...
ако поради някаква причина ти стане зле на плажа - веднага вдигай групата да те придружи до стаята , вземи хладен душ и поспи над случилото се, ако продължи да ти е зле - на лекар!!!

не се сещам за друго - ако имаш други въпроси - питай
приятна почивка - само от теб зависи дали ще и се наслаждаваш



Тема Re: Бременност и моренови [re: Sonichka]  
Автор chapchaps (член)
Публикувано15.06.07 12:30



Провери и виж как ще се чувстваш.
Аз живея на морето и като мина 3-тия месец - то ест като станах от леглото

и оттогава всеки, ама ВСЕКИ ден бях на плаж - юли, август и септември. Дори и на скали ходих, много долре се чувствах, дори по-добре заради плуването. Избягвах големите жеги по обяд и всичко беше шест!
С риск да възмутя хората, ща кажа че дори нито един път не съм се намазала със нищо слънцезащитно, но аз съм морско чадо, мутирала съм!
Всяка бременност и жена е различна обаче, тъй, че пробвай, ако се чувстваш добре - ходи!
И морето и слънцето са здраве, само да знаеш как да ги използваш!



Тема Re: Бременност и моренови [re: surfline]  
Автор Aлa-Бaлa (портокала)
Публикувано15.06.07 12:55



Я кажи моля, защо без морски дарове? Четох и аз нещо наскоро за мидите, но сега не го намирам. В неделя заминавам на моренце, а мидички така са ми се прияли, че едва ли ще се удържа



"Ако балансът не излиза, в него има грешка. Ако излиза, грешките са две."

Тема Re: Бременност и моренови [re: Sonichka]  
Автор TeдиМодератор (обещала)
Публикувано15.06.07 13:21



Щом лекарката ти позволява, отивай


Краят на четвърти месец е супер - хем ти е минало гаденето (ако е имало такова), хем още не се чувстваш прекалено тежка.

Чудесна морска почивка ти желая!



Тема Re: Бременност и моренови [re: Aлa-Бaлa]  
Автор incendio (разПиляна)
Публикувано15.06.07 14:06



миди, скариди, раци, октоподи, рапани, калмари и всичко, което се счита за ;морски дарове;, са пречиствателната станция на морето - съдържат доста висока концентрация на токсини и за това не се препоръчват на бременни и деца под 3 год.
една салата с миди едва ли ще ти навреди, но при положение, че скоро не си яла подобни вкусотии, гледай да не се отпускаш повече... а и не се знае дали няма да ти се догади от миризмата





Тема Re: Бременност и моренови [re: incendio]  
Автор Aлa-Бaлa (портокала)
Публикувано15.06.07 16:07



Мда, пуснах едно търсене в нета и вче съм наясно. Няма да прекалявам тогава



"Ако балансът не излиза, в него има грешка. Ако излиза, грешките са две."

Тема Re: Бременност и моренови [re: Aлa-Бaлa]  
Автор incendio (разПиляна)
Публикувано15.06.07 16:09



пожелавам ти весело, готино и безаварийно изкарване на морето






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.