Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:00 31.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Стрес и бременностнови  
Автор мapиca (тъжна)
Публикувано17.06.07 12:01



Здравейте,мили момичета,искам да попитам,
бременна съм в четвъртият месец(17 седмица)и ми се насъбира доста емоционален стрес.Проблеми с баща ми,който едва ли не издевателства над мен

,проблеми на работа.....
Разстройвам се,плача,а после се обвинявам,че вредя на бебето и се чувствам още по-виновна и ужасна,сякаш не заслужавам да съм майка:((((
Знаете ли би ли могъл стреса да причини нещо лошо на бебето ми:(
Опитвам се да бъда перде,но ми е много трудно,а и с бременността съм станала още по-чувствителна и емоционална.
Благодаря ви предварително!



Тема Re: Стрес и бременностнови [re: мapиca]  
Автор surflineМодератор (veche poznat)
Публикувано17.06.07 17:04



Не опитвай, НАЛОЖИ си да бъдеш спокойна. Важни сте ти и бебето, всеки друг го пращаш джоджен да бере. Лека и по_усмихната бременност ти желая

.




Тема Re: Стрес и бременностнови [re: мapиca]  
Автор desykv (*веселячката*)
Публикувано17.06.07 17:08



по време на бременностите си не можем, а и не бива според мен, да се изолираме от стресовете на ежедневието като в пашкул... и все пак е добре да се опитаме да забавим темпото, да не се тревожим излишно и то за дреболии... всъщност единственото, което ме притесни в твоя постинг, е това как описваш баща си - че издевателства над теб, звучи страшно, ако можеш - освободи се от него и от влиянието му! моля се за това! стискам палци при теб стресът да намалее, особено отрицателният стрес /дистреса/! с теб съм и пиши пак как си! с приятелски поздрав - Деси.



Редактирано от desykv на 17.06.07 17:19.



Тема Re: Стрес и бременностнови [re: desykv]  
Автор мapиca (тъжна)
Публикувано17.06.07 18:45



Цялата работа е там,че баща ми е ужасно консервативен и за него е голям срам,че съм забременяла без да имам брак с приятеля ми.Постоянно ми звънеше да ме упреква,за минута не се зарадва,че ще става дядо,само се притеснява,че едва ли не ще го посрамя.А е на 64 години.
Аз съм на 21.Бебето е желано от мен и приятеля ми,неговите родители се радват и ни подкрепят,но за жалост от моята страна не е така


Дори до скоро майка ми ме обработваше да сме отидели да се подпишем ,че съм щяла да "бера срамове" в родилното и нямало да искат да запишат детето на бащата.
От една страна родителите на приятеля ми правят всичко за нас,от друга нямат претенции за нищо,а баща ми от километри само хока,затваря телефони и се опитва да командва.Наскоро дори намери работа на приятеля ми(въпреки,че си има),за нищожна сума на някакви ужасни смени,в които да става сутрин в 4 часа и вечер да остава до 12
Отказахме му,а той ни лудна да звъни и агитира,че работата била просперитетна( и мен миналата година ме нацеди да прекрасна просперитетна работа за 170лв ,от която в момента не мога да мръдна заради бебето)изобщо меси се за всичко и тежко и горко ако не стане на неговата
Това имах предвид под издевателсване,на всичко отгоре нарече детето ми "проблем",а когато му отвърнах,че моето дете не е "проблем" ми отвърна:" Напротив,това е най-големия ти проблем"...
Явно излиза,че е по-авторитетно да бях направила аборт,така излиза,боли ме така да се говори за детето:((((Все какво ще кажели хората,какво ще си помислели....
А съм сигурна,че ще обича детето,но сега с тези разбирания и сам не разбира,че в момента ми вреди,тоест на бебето:((Съжалявам за дългия ,объркан пост и ,че се оплаквам,но поне ми олекна




Тема Re: Стрес и бременностнови [re: мapиca]  
Автор *щypчo* (пристрастен)
Публикувано17.06.07 20:37



няма как да си перде, докато си бременна..Просто хормоните ти бушуват и..е напълно нормално да си по-чувствителна, по-ревлива , по-избухлива или...по-..каквато си всъщност
Това, което аз бих те посъветвала е да избягваш дразнителите, до колкото е възможно..
И..да не се самообвиняваш
Между другото, аз имах също много стресови ситуации по време на бременността си с Александър, и много си поревавах от време на време и..знам,че не е хубаво, ама..Александър си беше едно спокойно детенце..и..си се развива чудесно..
Въпроса е да не позволяваш на никой да те изважда от равновесие като бременна заради самата теб и.. защото нямаш гаранция,че издевателствата над теб ще престанат след като родиш..Пък..тогава е напълно задължително да събереш цялото си спокойствие и да се наслаждаваш на бебето си и миговете заедно, вместо да си тровиш нервите с някакви хора,които макар и много близки роднини не ти носят в момента положителни емоции..




Тема Re: Стрес и бременностнови [re: мapиca]  
Автор *щypчo* (пристрастен)
Публикувано17.06.07 20:48



Сигурно ти е много тежко,че твоите най-близки роднини не приемат твоето решение...ОБАЧЕ...щом ти и приятеля ти желаете това бебе и щом сте решили да го направите и родите и...щом родителите му ви подкрепят..мисли позитивно, обръщай внимание на неата, които те радват и..за известно време не обръщай внимание на баа ти и неговите страхове.
Преди 19 години и моят свекър и свекърва(тогава бъдещи), като сина им им сервира,че съм бременна и че мисли да се женим, нарекоха бъдещото ми дете проблем,НО..макар да ми изтровиха живота тогава, ако сега бях в същата ситуация като сега, не бих им позволила да го направят и бих имала чудесен, щастлив брак..
За съжаление те разбирам прекрасно как се чувстваш,защото и аз бях на 20-21 тогава..
Мисля,че най-добре е да поговориш със баща си..и да му кажеш,че макар за него ти винаги да си останеш неговото малко момиченце, той трябва д априеме,че ти вече си достатъчно голяма за да носиш отговорност за своите постъпки и..след като имаш приятел с когото се обичате и искате да имаете дете, то той трябва да приеме този факт и да се съобрази с него.Обясни му,че за теб е много важно да сте в добри отношения и,че много би искала той да те подкрепя,з ащото ти го обичаш и уважаваш неговото мнение като родител, НО..ако той не те подкрепи, ще се наложи да не сте толкова близки, защото ти вече си решила и си щастлива с решението си..
Опитай се да му обясниш,че това,че ще родиш детето без брак, не означава,че детето няма да си има баща и..,че един ден, когато сте готови за това, може да сключите брак, НО..ти не би искала това да е зарди хорското мнение, и..още по-малко това да влияе на отношенията ти с него..
Ох..много неща трябва да си изясните..и..колкото по-рано, толкова по-добре..
В заключение му кажи,че не се съмняваш,че ще е чудесен дядо,точно както е бил винаги и чудесен баща и..не е нужно да се притеснява толкова..и,че независимо от неговото отношение към"Проблема" сега, ти го обичаш и се надяваш да размисли..
Между другото..всички бащи са много ревниви към деъщеричките си..и..естествено искат само най-доброто за тях..


Ох..много се разприказвах пак..
Лека и красива бременност ти желая и..здраво бебче..
Това е най-важното сега..




Тема Re: Стрес и бременностнови [re: мapиca]  
Автор cchery (мама на двама)
Публикувано17.06.07 23:56



Здравей, Мариса! Доста от нещата, които пишеш са ми до болка познати, въпреки, че при мен тормоза винаги е бил от майка ми, а съм била подкрепяна безрезервно от баща ми. НО ти просто трябва са си спокойна сега, за да сте спокойни с бебо след това. Ако това ще помогне, послушай щурчо и сложи отношенията с вашите в някакъв коловоз - или ще те приемат безрезервно и ще имате добри отношения, или никакви. Знам, че е крайно, но аз не вярвам, че внучето ще промени нещо, даже напротив тогава ще почнат безкрайните съвети и препоръки как да го гледаш, кой да ти помага, че може и да се стигне до съревнование между бабите и дядовците.

Само за статистиката - и двете ми бременности бяха проблемни от гледна точка на безкрайното и обилно повръщане и гадене и по време на първата изревах цистерни сълзи за това - в резултат един нервен, не спящ и ревящ Константин

. Втората си наложих да не рева за това нещо, колкото и да ми е гадно и си спазих обещанието с едно изключение - тогава си се наревах за цялата бременност. Резултата - една малка, спокойна, усмихната и лъчезарна Белослава. Дали има връзка, сама прецени, за мен има, като не забравям, че характерът и темпераментът също са определящи.

Кураж и вяра ти пожелавам, лека бременност и едно красиво бебче!


Бълг. медици в Либия и Ашраф са НЕВИННИ!

Тема Re: Стрес и бременностнови [re: мapиca]  
Автор Ramalama ((bang bang))
Публикувано18.06.07 01:46



Съжалявам, че трябва да го кажа, обаче те съветвам да отрежеш баща си за известно време, а колко - зависи от него. Просто прекрати отношенията си него засега и не му вдигай телефона. Тези порочни отношения нямат край и не е полезно за теб да се въртиш в тях дори и да нямаше бебе. Колкото повече присъства темата в ежедневието ти, толкова повече ще се натоварваш. Ако някой мисли иначе, да даде съвет как става това номер да ти вадят душата с дилаф, а ти да си перде... Не става. А и ти можеш да си спокойна само толкова, колкото ти се удава.

Успех, лека и едно виртуално успокоително гуш



А доколкото знам, българския закон все още е такъв, че без брак за бащино (второ) име ще се наложи да напишеш своето. Ако това ти харесва - ок, но ако не, какво толкова да му дръпнете един подпис? Моля поправете ме, ако има промяна, че и мен ме вълнува казуса за девер ми.


I'm a pure new pleasure-seeker

Тема Re: Стрес и бременностнови [re: cchery]  
Автор ДжacтaПpacтa (мама на Искрен)
Публикувано18.06.07 09:27



Слагай длани на коремчето си и се усмихвай на бебчето си....колкото и да си разстроена,затваряш очи и му подаряваш най-прекрасната си усмивка





Тема Re: Стрес и бременностнови [re: мapиca]  
Автор jana (...)
Публикувано18.06.07 09:47



За стреса при бременността мога да напиша роман. От самото начало до края бях под непрекъснато напрежение, не съм плакала, но стреса еше огромен. Каквито се сетиш проблеми ми се стовариха на главата. Успокоявах се максимално, или поне опитвах, обграждах се само с положителни хора, да не ме натоварват излишно, гледах само комедии, изобщо правех неща, които са ми любими, за да мога да избегна максимално негативното напрежение. Колко съм успяла незнам, но Ния още в корема ми беше нервно дете. Сега е същата и с напредване на възрастта го показва все повече. Дори четох в една хомеопатична книжка, че при бременната майка ако има стрес детето проговаря дори по-късно от връстниците си. И това е налице

Изобщо всичко, което успях негативно да прдам на детето си е от стрес и притеснения по време на бременността. Това са последствията, мисли за тях като се ядосаш за нещо или на някой. Прави само неща, които обичаш и от които се чустваш добре. Около теб да са хора само които те обичат и обичаш, останалите ги игнорирай. Не обръщай никакво внимание на работата или хората там, ако това ти носи негативизми. Дано успееш

Вече майка, никога преди това не съм вярвала в чудеса


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.