Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:22 28.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Колко сън?нови  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано16.06.07 22:25



Здравейте! Пак да питам - колко часа на ден трябва да спи двумесечно бебе? Имам чуство, че нашата Яна изобщи не спи през деня - подремва за кратко и после пак отваря очи като фарове....



Тема Re: Колко сън?нови [re: _dexter_]  
Автор fada (pitanka)
Публикувано16.06.07 22:59



До колкото съм чела за новородените, а двумесечните незнам спадат ли към тях, спят по 16 часа....Нашата Яна е на почти месец и все още като че ли спи точно по толкова.....





Тема Re: Колко сън?нови [re: _dexter_]  
Автор surflineМодератор (veche poznat)
Публикувано17.06.07 00:38



Зависи о´т детето, има някои, които и по 8 едва докарват.

.




Тема Re: Колко сън?нови [re: surfline]  
Автор Ramalama ((bang bang))
Публикувано17.06.07 02:18



Познато


I'm a pure new pleasure-seeker

Тема Re: Колко сън? [re: _dexter_]  
Автор dafna (с посл.буква А)
Публикувано17.06.07 09:14



Моето от коликите спеше нормално максимум 5-6часа в денонощието. Той си е ОК, на мен ми идваше нанагорно


Сега си спи нормално и безсънието не му се е отразило зле. Спокоен е, не е нервен...едно слънчево детенце.

Така, че това, че не спи през деня (от което разбирам, че през ноща спи) не бива да те притеснява.

По книга, до 3месеца, трябва да спи 16-20ч сумарно за 24ч.

бъдещият батко е роден май 2005
малкият мъж се чака ноември 2007


Тема Re: Колко сън?нови [re: dafna]  
Автор *щypчo* (пристрастен)
Публикувано17.06.07 13:50



Момичета,много от бебоците си спят докато сучат..(а често сучат по 30-45 минути и повече) и...ние майките това не го броим за сън, защото..като ги оставим "да спят" и след малко са ококорили очички..
Обаче..дечицата си набавят нужния им сън

..
5-6 кърмения по 40минути са 240 минути...което е 4 часа..извън съня, който им се брои..
Така,че..не е чудно,че дечицата са си ОК
Номера е ние да си почиваме повече




Тема Re: Колко сън?нови [re: *щypчo*]  
Автор dafna (с посл.буква А)
Публикувано17.06.07 15:02



Моят дечко е на АМ, откакто е роден. Не е имало такова поспиване.
Кърмила съм съвсем за кратко.
Просто тежка форма на АБКМ със силни колики, които отминаха чак на 1г2м.
Ако това се отнасяше за нашия случай



бъдещият батко е роден май 2005
малкият мъж се чака ноември 2007


Тема Re: Колко сън?нови [re: dafna]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано17.06.07 17:25



През нощта спи, за мое щастие :)). Обаче когато не спи, все иска някой да я гушка, а аз след втория час вече нямам сили. Пробвах я с играчка над леглото - не се заглежда. Предполагам ще трябва да се въоръжа с търпение :)). И да питам още нещо - оставяте ли си бебетата да плачат, ако сте сигурни, че нищо им няма, но искат да са на ръце? На мен сърце не ми дава, но понякога нямам сили, а Яна очевидно не се уморява да плаче....



Тема Re: Колко сън?нови [re: _dexter_]  
Автор desykv (*веселячката*)
Публикувано17.06.07 17:31



искало ми се е да го оставя да поплаче, но истината е, че така и не успях

може да е за добро просто наистина е имало моменти, в които съм била изтощена, имала съм нужда от 5 минутки тишина и спокойствие, дори до тоалетната ми е било трудно да отида, а също и да си хапна, но колко много пъти не съм ги получавала тези 5 жадувани минути... и Алекс беше от ревливите и мрънкЯщи бебета... дори нахранен, нагушкан, наспан, изкъпан, разходен и т.н. пак е бил недоволен... хубавото е, че бебето пораства и всичко е временно...



Тема Re: Колко сън?нови [re: _dexter_]  
Автор dafna (с посл.буква А)
Публикувано17.06.07 22:49



Ами, не съм го оставяла да плаче

Моята си теория е, че бебетата до 6м не разбират особено...просто нещо не им е комфортно за да плачат. Поне при моят дечко винаги е било така. Не е бил ревлив без повод.
Ще му намериш цаката...няма начин.
Аз например се родих с кошчето за кола. Вътре си го полюшвах, сменях му предметите , които да гледа, носех го в различни стаи, слагах го на масата за да вижда листата на дърветата през прозореца...а и едно хитро изобретение си направих.
Продават се едни простори, кръгли, с много щипки. Закачах го на дръжката на кошчето и на щипките защипвах каквото се сетя. Шарения, върти се, подрънква...разнообразие
Но най-много си почивах на разходките! Сега с това зимно бебе не ми се мисли

бъдещият батко е роден май 2005
малкият мъж се чака ноември 2007



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.