Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:18 17.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Нещо май има грешка...нови  
Автор e_mili_1 (щастлива)
Публикувано12.06.07 17:43



"Едва 4% от българките използват противозачатъчни, 67 хил. абортират годишно...", прочетено от
http://netinfo.bg/?tid=40&oid=1057852
Нещо май се бъркат... То и презервативи и диафрагми има... Бре, че тъп народ се оказахме и неграмотен. То от тая статия излиза, че се правят толкова аборти, защото не се пазим...

Редактирано от e_mili_1 на 12.06.07 17:45.



Тема ....а сутринта по bTV ....нови [re: e_mili_1]  
Автор happy_mama (усмихната)
Публикувано12.06.07 17:55



Мани-мани, а сутринта по bTV едни представителки от "Бъдещи и настоящи майки" (Елена Петрова и още една, която всъщност сбърка сметката) се опитваха да сметнат колко раждания на близнаци има годишно...

И как смятат? 1% от 17000 раждания годишно било 17...за цялата страна!
Чудя се математика учили ли са?

Първо 1% от 17000 е 170, ама нейсе....
Второ - едно поколение (родените в една година деца) в България е от порядъка на 67-70 хиляди деца (поне толкова горе-долу съобщават около 15-ти септември, че тръгват в първи клас) - т.е. ражданията на близнаци са около 650-700, ако е вярно, че ражданията на близнаци са 1% от всички раждания (пак не съм точна, но е значително повече от 170, да не говорим за 17)

Подкрепям каузата им, но им пожелавам по-добре да се аргументират...



Тема Re: Нещо май има грешка...нови [re: e_mili_1]  
Автор incendio (разПиляна)
Публикувано12.06.07 18:03



народа наистина си е масово неинформиран... особено по селата и по-малките градове смятат използването на контрацептиви за срамно нещо... да не говорим, че ромското мнозинство идея си няма какво означава контрацептив или как точно става предпазването от забременяване...

аз живея в португалия - тук до преди няколко месеца аборта беше забранен (освен в медицински обосновани случаи) - аборти правеха само по-заможните, защото се налагаше да ходят в испания за целта... все още по пътищата висят огромни табла с надпис АБОРТА - НАЦИОНАЛЕН ПОЗОР!

прави ми впечатление обаче, че населението е много добре информирано и, въпреки че броя на неграмотните (тези, които наистина не знаят да четат и пишат) е огромен, всички използват някъкъв вид контрацептив - рядко има семейства с повече от 3-4 деца, но и още по-рядко има такива само с по 1...
въпреки доскорошната забрана на абортите тук няма изоставени деца - сирачетата са минимален брой (деца с починали и двамата родители)

не, че държавата е кой знае колко загрижена (въпреки, че има огромна разлика в сравнение с БГ), но населението е много добре информирано за всички методи, начини и новости по отношение на контрациптивите и предпазване от нежелана бременност...

по брой население БГ и ПТ са горе-долу еднакви, а тук не знам дали абортите стигат 6-7 хил на година... 67 хил. ми се вижда космическа цифра...



Тема Re: Нещо май има грешка...нови [re: e_mili_1]  
Автор bubulina (бонбон)
Публикувано13.06.07 08:52



Изглежда ми нереално. Трябва да има някаква грешка. Абсурдно звучи тази цифра 67хил. на фона на населението ни като цяло! Да не говорим колко са жените в детеродна възраст! Ще излезе, че всяка 2-3 та жена е правила аборт?!!!!





Тема Re: Нещо май има грешка...нови [re: e_mili_1]  
Автор jana (...)
Публикувано13.06.07 09:03



Слушах темата сутринта с др. Джонгова и да ви кажа, не че съм неграмотна ама пък противозачатъчни няма да ползвам. Не били вредни, били пречистени и т.н. и т.н. ..... дрън, дрън

А не споделиха веднъж пил хормонални, веднъж разместени хормоните по изкуствен път после как се нареждат. Ще ви кажа - НИКАК!! При всички е индивидуално естествено, но този риск не бих го поела. Спиралата ... ами изхвърлянето от организма, срастванията, кървенето ... Остава старият метод с презервативите, които е най-безвреден за нас жените. Поне от опит знам

Вече майка, никога преди това не съм вярвала в чудеса

Тема Да ви кажанови [re: incendio]  
Автор cchery (мама на двама)
Публикувано13.06.07 10:06



не знам дали се правят по 67 хил. аборта годишно - едва ли, но забелязвам една страхотна тенденция на нарастване броя на бебешките колички, съответно бебета, които джиткат в парка и по площадките, които посещаваме. И в много случаи до мамата с количката припка по още едно дребосъче

. Радостно е наистина. А тази неделя бяхме на разходка в Южния парк - е те такова стълпотворения на малки, големи и още по-големи деца може само да радва.


Бълг. медици в Либия и Ашраф са НЕВИННИ!

Тема Re: Да ви кажа [re: cchery]  
Автор Astarte (емоционална)
Публикувано13.06.07 18:16



Доколкото си спомням приблизително еднакъв е броят на ражданията и абортите в БГ през последните години - около 70 хил. годишно. В статията става дума за орални противозачатъчни - тях ги ползват 4%., според изследването де.



Тема Според мен пък нямат грешка!нови [re: e_mili_1]  
Автор desykv (*веселячката*)
Публикувано13.06.07 18:25



преди няколко години в БГ абортите по желание стигнаха цифрата 110 хиляди годишно!!!

за съжаление не си правя шега с вас, знам го от сигурен източник! майка ми е биоложка и учителка, и участва активно в посока полова просвета сред ученици... тогава ражданията бяха около 100 хиляди годишно, тоест по-малко от абортите!!! така че тенденцията явно все пак е положителна, както сочи сегашната статистика... има какво още да се желае обаче!!!



Тема Re: ....а сутринта по bTV ....нови [re: happy_mama]  
Автор desykv (*веселячката*)
Публикувано13.06.07 18:31



1 на 80 раждания средно е раждане на близнаци


1 на около 3000 раждания е раждане на тризнаци
така че не е точно 1 % вероятността за близнаци, а мааалко по-голяма!
за сметките си права
получава се, че годишно минимум 700 раждания има на близнаци



Тема Re: Нещо май има грешка...нови [re: incendio]  
Автор desykv (*веселячката*)
Публикувано13.06.07 18:32



Браво на португалците в това отношение!!!






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.