Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:37 12.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Докога с нощен памперс?нови  
Автор desykv (*веселячката*)
Публикувано09.06.07 21:43




На каква възраст окончателно махнахте памперса през нощта? /в смисъл без произшествия, мокрене; отнася се до онези деца, които са ползвали памперси преди, но вече нямат нужда от тях...
на 1/2 годинка вече нямаше нощен памперс на дупето си
на 1 годинка вече нямаше нощен памперс на себе си
на 1 и 1/2 вече оставаше сух нощно време
на 2 години махнах нощния памперс
на 3 години махнах нощния памперс
на 4 години махнах нощния памперс
когато беше на 5 или повече години махнах нощния памперс



Ще се радвам, ако поговорим по темата. Значи Алекс отдавна не ака нощем. Обаче си пишка в памперса. През деня е БЕЗ памперс и не стават произшествия. Трета сутрин се събужда със сух памперс. Та се чудя дали не е дошло времето да махам нощния памперс... вие какво мислите? Моля гласувайте! /поне тези, които могат де, аз още не мога да гласувам в анкетата си.../ Предварително благодаря!!! Не съм се притеснила, просто искам да си сверя часовника, както се казва.






Тема Re: Докога с нощен памперс?нови [re: desykv]  
Автор Mamma (BG-Mamma)
Публикувано10.06.07 03:13



На 2 г. и 5 м. беше синът ми, когато махнахме и нощния памперс.
Не е имало редовни "произшествия". Всъщност 2 пъти се е напишквал от тогава през нощта - първият път беше съвсем скоро след като вече спеше без памперс, а Мони беше понастинал. Вторият път беше на почти 5 год. възраст и се напишка през нощта без да се събуди. Беше тичал цял ден, заспал много дълбоко, а беше изпил голямо количество течности.

Честно казано, не помня с точност кога съм махнала нощния памперс на дъщеря ми, но и тя беше на възраст около 2г. 5-6-7 м. Тя е родена през октомври и си спомням, че чаках да се запролети и постопли и в рамките на 2 месеца махнах първо дневния, после и нощния памперс.



Тема Re: Докога с нощен памперс?нови [re: desykv]  
Автор TeдиМодератор (обещала)
Публикувано10.06.07 09:26



Нощния памперс махнахме на около 2 годинки и 7-8 месеца. Нямаше никакви произшествия.

Деска, пробвай го детенце! Може да е дошло времето да махнете нощния.
Сложи непромокаема подложка на матрака... за всеки случай


Успех!



Тема Re: Докога с нощен памперс?нови [re: desykv]  
Автор desykv (*веселячката*)
Публикувано10.06.07 10:45



Благодаря ви за отговорите! Абе и аз мисля, че вече му е време! На няколко пъти съм пробвала досега да го сложа да спи през нощта без памперс, ама всичките пъти се събуждаше мокър целият...

Но пак ще пробвам, хубавото е, че тепърва предстоят всички летни месеци... Алекс от много отдавна е БЕЗ памперси през деня, поне от година...



Тема Re: Докога с нощен памперс?нови [re: desykv]  
Автор лю ()
Публикувано10.06.07 15:40



на две годинки и два месеца - почти веднага след като започна да се справя и през деня с тънки гащи. Правя уговорката, че е имало няколко намокрени чаршафи, но това е когато е пил доста вода вечер и толкова му се спи, че не се изпишква преди сън. но още от година и половина имаше голям процент "сухи нощи"



Тема Re: Докога с нощен памперс? [re: лю]  
Автор Tina (Valentin)
Публикувано10.06.07 18:33



С моят син доста по-късно - на 3 г и 4 месеца махнахме памперсите от веднъж - и дневните и нощните

Ама ми е голям инат, да е жив и здрав, правихме опити за гърне от 11 месеца, доста добре се справяше за 1-2 месеца и после отказа да сяда...спрях да го насилавм(съвет от личната лекарка) През няколко месеца го опитвах, без успех, вкарвахме го с нас до тоалетната, да гледа големите хора как ходят...никакъв резултат...та с памперси до 3 г Криеше се в гардеробите да ака в памперса...
Като го свалихме, обаче само първите няколко дена имаше произшествия с пишкане по 1 път на ден и то като се заиграе и забрави, че му се пишкаВеднага махнахме и нощните - е имаше и инциденти, но често се събужда и си казва, понякога и по 2-3 пъти през нощта...мама да му мисли
Той и до сега се напишква понякога, като "забрави", че трябва да ходи до тоалетната, понеже игрите са по-интересни..., а през нощта, само когато е много изморен и е пил доста вода и течности преди лягане.
Късмет!



S moqt sin dosta po-kysno - na 3 g i 4 meseca mahnahme pampersite ot vednyzh - i dnevnite i noshtnite Ama mi e golqm inat, da e zhiv i zdrav, pravihme opiti za gyrne ot 11 meseca, dosta dobre se spravqshe za 1-2 meseca i posle otkaza da sqda...sprqh da go nasilavm(syvet ot lichnata lekarka) Prez nqkolko meseca go opitvah, bez uspeh, vkarvahme go s nas do toaletnata, da gleda golemite hora kak hodqt...nikakyv rezultat...ta s pampersi do 3 g Krieshe se v garderobite da aka v pampersa...
Kato go svalihme, obache samo pyrvite nqkolko dena imashe proizshestviq s pishkane po 1 pyt na den i to kato se zaigrae i zabravi, che mu se pishkaVednaga mahnahme i noshtnite - e imashe i incidenti, no chesto se sybuzhda i si kazva, ponqkoga i po 2-3 pyti prez noshtta...mama da mu misli
Toi i do sega se napishkva ponqkoga, kato "zabravi", che trqbva da hodi do toaletnata, ponezhe igrite sa po-interesni..., a prez noshtta, samo kogato e mnogo izmoren i e pil dosta voda i technosti predi lqgane.
Kysmet!

Редактирано от Teди на 10.06.07 21:58.



Тема Re: Докога с нощен памперс?нови [re: desykv]  
Автор desykv (*веселячката*)
Публикувано11.06.07 09:08



явно пак ще купувам памперси днес
не е удачно да махам нощния памперс сега
тъй като е леко болен и ако вземе се напишка
може от студеното и мокро съвсем да се разболее
ще почакам още мъничко





Тема Re: Докога с нощен памперс?нови [re: desykv]  
Автор Льoня (понякога)
Публикувано11.06.07 15:52



Деска, аз не знам какво да ти отговоря, защото ние свалихме и нощния памперс миналото лято - значи Славенка е била на 2 г. и 4-5 месеца. и така си живяхме щастливи и доволни до рождения й ден (3 г.) , когато внезапно и без "пропуски" детето почна да се напишква ВСЯКА нощ, по няколко пъти.
Без никакви видими промени в поведението й - нито вкъщи, нито в градината...
С нормални изследвания.
И след като се мъчихме около месец да овладеем положението - през което време отказах да сложа памперс, стори ми се недопустимо връщане назад, най-накрая се "предадох" и сега през нощта сме с памперс.
И въпреки опитите - изпишкване, ограничаване на течности и деликатни разговори, нищоне се получава. Сухите нощи се броят на пръстите на едната ръка.
Ще се радвам, ако някой се е сблъсквал с подобна ситуация и е успял да я реши.
Аз засега просто чакам да го израстем и това и вече се отказах да се опитвам да проумея какво се случи...



Тема Re: Докога с нощен памперс?нови [re: Льoня]  
Автор desykv (*веселячката*)
Публикувано11.06.07 16:05



а сега на колко години е госпожицата?
виж, не ми отговаряй в анкетата, ако искаш...
благодаря, че сподели своя опит
и скорошни сухи и безпамперсни

нощи
всичко добро



Тема Re: Докога с нощен памперс?нови [re: desykv]  
Автор Ramalama ((bang bang))
Публикувано11.06.07 18:47



Изчакай още малко- седмица-две, докато махнеш нощния памперс. Преди да си легне или 1-2 часа след това го моли да пиша още веднъж за сигурност, може и в спящо състояние, поне моя даваше без проблеми... Лятото е добър момент да се направи тази крачка, но имай предвид, че към септември се задейства някаква есенна тенденция и пак започват да пишат (повече) през нощта. Ако до месец махнете памперса, ще е много добре, но като видиш края на лятото, почни да го молиш пак така да пиша вечер. Поне при моя син съм наблюдавала това нещо няколко есени подред. Дали при другите дечица е така не знам...


I'm a pure new pleasure-seeker




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.