Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:32 04.12.22 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: Ритат ли вече ноемврийските бебета?!?!?нови [re: Tina]  
Автор Astarte (емоционална)
Публикувано06.06.07 10:41

Тя е много горда, че ще става кака. На всички се хвали какво има мама в корема и обяснява как ще гушка бебето, как ще му дава биберон и т.н. Вече прибрахме някои по-бебешки играчки за братчето или сестричето (незнаем още пола). Но как ще е живот и здраве като се появи бебето незная. Още повече ни предстои ходене на детска от есента.

Автор nixie (новак)
Публикувано07.06.07 10:20

Здравей Tina,

Пола на бебчо ми каза за първи път д-р Марков, при когото бях на нухална транслуценция, 11-12 г.с. Той разбира се си остави вратичка, защото още беше рано да е каже със сигурност, но каза че според него ще се развие по-скоро момченце, отколкото момиченце. А след него, точно преди 2 дни и гинеколога, който ми следи бременността, повтори че и той го вижда като момче..но всичко си е Божа работа. Просто бебчо не е срамежлив и се показва на докторите. Иначе аз не съм повръщала въобще, така че се чувствам както преди бременността. Не съм усетила още да ме рита , само май усещам как ми се движи нещо в корема.
Терминът ми е на 22 ноември и аз също нямам търпение да доде, сега си мисля за 26 юни, когато ми предстои фетална морфология и ще го видя по-ясно моя бебчо. Та така, стана доста дълъг отговора ми, дано не съм досадна само. Привет на всички мамчета и приятно бременеене.

Автор tyfi (непознат )
Публикувано07.06.07 11:10

Аз съм ноемврийска мама 2006.Като си спомня миналата година по това време какви вълнения бяха направо умирам пак да съм бременна но и това ще стане.
Сега 4акаме новото попълнение от ноемврии4ета.Моми4ета много щастливи мигове с вашите малки 4ове4ета и леко раждане.

Тема Re: Ритат ли вече ноемврийските бебета?!?!?нови [re: nixie]  
Автор Tina (Valentin)
Публикувано09.06.07 04:35

Значи ти си около седмица след мен... ама то не се знае никога, може и преди мен да родиш...
Аз следващата седмица съм ан видеозон и се надявам да видим пола...ама Божа работа.
Аз миналата бременност имах диабет, та сега ще ме следят по-отблизо и може и да успея да ги навия да ми направят секцио, че бебо може да е голям , а не ми се иска пак да ме шият и да не мога да си сядам на дупето 2 месеца...
А и имам много силно късогледство и не знам защо се дърпат от секциото - ама да видим.
Аз от 3 седмици не бях повръщала и се зарадвах, че е отминал този неприятен период, ама вчера записах участие 2 пъти и тази сутрин пак...не знам докога така...

Е миналата бременност беше много по-зле, но все пак...
Поздрави!!!

Znachi ti si okolo sedmica sled men... ama to ne se znae nikoga, mozhe i predi men da rodish...
Az sledvashtata sedmica sym an videozon i se nadqvam da vidim pola...ama Bozha rabota.
Az minalata bremennost imah diabet, ta sega shte me sledqt po-otblizo i mozhe i da uspeq da gi naviq da mi napravqt cekcio, che bebo mozhe da e golqm , a ne mi se iska pak da me shiqt i da ne moga da si sqdam na dupeto 2 meseca...
A i imam mnogo silno kysogledstvo i ne znam zashto se dyrpat ot sekcioto - ama da vidim.
Az ot 3 sedmici ne bqh povryshtala i se zaradvah, che e otminal tozi nepriqten period, ama vchera zapisah uchastie 2 pyti i tazi sutrin pak...ne znam dokoga taka...
E minalata bremennost beshe mnogo po-zle, no vse pak...
Pozdravi!!!

Редактирано от Teди на 09.06.07 09:48.

Автор nixie (новак)
Публикувано10.06.07 19:20

При гестационен и въобще при диабет знам, че е добре да се спазва стриктна диета, в смисъл да се храниш под определен режим, редовно, по малко и да ограничаваш въглехидратите. Твойто бебче ще си е в нормата, ако се храниш умерено и не прекаляваш.

Сигурна съм че вече ще се чувстваш все по-добре. Аз лично бих предпочела да родя нормално, но все пак нямам база за сравнение-неса ми правили секцио, само чета мнения тук. Лекарите си знаят работата, ще преценят- вероятно имат нещо предвид. При мен, примерно, тромбоцитите са по-малко и те препоръчват нормално раждане, защото при секциото кървенето по време на операцията е по-обилно. Та.. вярвам че те ще изберат най-доброто родово решение за теб, не се тревожи! И да се похвалиш за пола на бебченце, като го видят другата седмица.

Автор Astarte (емоционална)
Публикувано11.06.07 12:13

Доколкото зная, не късогледството само по себе си, а очното налягане (повишено) е фактор за секцио. Аз съм с 2,5 минус диоптъра и миналия път в осми месец правих изследване за очно налягане. Но не му мисли от сега. Лекарите ще решат кое е подходящо в твоя случай.

Автор incendio (разПиляна)
Публикувано11.06.07 13:08

и аз съм с много висок диоптър - 6 на лявото и - 7 на дясното - ще раждам нормално - и 3-мата лекари /проследяващ,гинеколог и офталмолог/ казаха, че няма проблем... въпреки, че аз си умирам от страх да не доослепея, защото такива чудесии съм чувала за загуба на зрението в следствие на напъните при раждане, че да ти настръхне козинката...

Тема Re: Ритат ли вече ноемврийските бебета?!?!?нови [re: incendio]  
Автор surflineМодератор (veche poznat)
Публикувано11.06.07 14:56

Споко нищо общо няма между късогледство/далекогледство, напъните и ослепяването

. Момичето, което беше в моята стая беше с 13 и 11 диоптъра, аz самата съм с по 5 и малко и двете си раждахме съвсем нормално. Леко добременяване и на двечките.

Тема Re: Ритат ли вече ноемврийските бебета?!?!?нови [re: surfline]  
Автор incendio (разПиляна)
Публикувано11.06.07 15:33

surfline, благодаря

Автор fascinatingoceanid (член)
Публикувано14.06.07 00:07

чакаме го на 24 ноември... според стандартните калкулации на докторите... ама аз като си знам кога е изфабркуван... пак скорпионче ще е
така де на феталната морфология ще се види чии сметки са по-верни

миналата бременност си повръщах 9 месеца.... много се надявах този път да се отнесем малко по.зряло към въпроса но не би и май пак 9 месеца ще съм си г-жа "РЕСТО Моляяяя" щом до средата на 4 не се оправих...
иначе го усетих малчото преди около 7-10 дни за пръв път, може би закото е второ..
лека бременност на всички мами, пъйккой знае с някоя от вас може и да се окажем в една стая през ноември

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  

Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2022 Dir.bg Всички права запазени.