Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:35 25.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Майчета, как сте с гърнето?!?нови  
Автор дeлфинчe (майка на Боби)
Публикувано31.05.07 12:10



Скъпи, мами! Не за първи път се пише по тая тема, но наистина имам нужда от съвети, от идеи, от вашия опит!
Синът ми е на година и почти шест месеца, до преди три-четири месеца сядаше на гърнето, даже понякога свършваше работа в него, не мисля че беше осъзнато, но поне седеше на него и му харесваше. После изведнъж спря да го иска, като тръгна да го слагам неистов рев и направо истерия. Скрих гърнето за месец, не помотна... Взехме ново гърне - друг цвят, друга форма - не и не... С тоалетната чиния - същата работа. Скрих гърнетата за известно време - месец - два, после същата история. Ходим заедно до банята, уж му е интересно, но като тръгна да го слагам на гърнето или на чинията - Нйе и край. От два дена се опитвам да го държа без памперс и единствения напредък днес е, че каза Пи като вече се беше изпишкал в гащичките си!

Никога не съм го насилвала да седи на гърнето, като не иска, не иска и толкова - не настоявам. Не е виждал как му изхвърлям изпражненията, когато имаше такива - в доброто старо време.
Идеите са ми на изчерпване, а ми се щеше да се научи и лятото вместо да се запарява с памперсите, да му е прохладно и готино без него. Може да изкачва и да слиза по стълбите сам, държи се за парапета и всеки ден си се упражнява. Напоследък и памперса трудно слагам, очевидно е, че не го иска вече особено. казвам му, че ще му го махна, но трябва да ми каже като има пиш или аки, обяснявам му че вече е голям и може да сяда на гърнето като му се ходи да тоалетна, и ще му е чисто дупето.
Аз ли бъркам нещо или просто не е готов?!? Да изчакам ли още, или да продължавам като се заредя с биволско търпение?!?
Моля ви споделете своя опит, някоя идея как да заобича гърнето, нещо, което може да ми помогне.
Предварително благодаря на всички отзовали се на помощ!



Тема Re: Майчета, как сте с гърнето?!?нови [re: дeлфинчe]  
Автор kasmet4e (Мама на ИВКА)
Публикувано31.05.07 12:14



Това че е казал пи, след като се е напишкал е огромен напредък, скоро ще почне да казве и преди това.
Не мисля че има място да се притесняваш,че още сте с памперс




Тема Re: Майчета, как сте с гърнето?!?нови [re: дeлфинчe]  
Автор jana (...)
Публикувано31.05.07 12:24



Ния е така. Слагах я на гърнето от 8-ия месец, вършеше чат пат нещата вътре, но като нъврши годинка и малко започна да изпада в истерия при вида на гърнето, но истерия свързана с писъци и треперене. Оставих я близо половин година без да го вижда. Сега е отново на мода, изважда го сама, но само ако е в настроение, иначе само си седи там и накрая се бърше без да прави нищо



Вече майка, никога преди това не съм вярвала в чудеса

Тема Re: Майчета, как сте с гърнето?!?нови [re: дeлфинчe]  
Автор Legion (добри намерения)
Публикувано31.05.07 12:28



Мисля, че трябва да впрегнете амбицията на малчугана. Може би следващата стъпка, която трябва да предприемете, е да го водите често навън по любимите му места без памперс и още щом намокри/изцапа гащите не да го сменяте навън, а да го връщате за преобличане у дома.



Тема Re: Майчета, как сте с гърнето?!?нови [re: дeлфинчe]  
Автор surflineМодератор (veche poznat)
Публикувано31.05.07 12:33



Според мен още е прекалено малък

.




Тема Re: Майчета, как сте с гърнето?!?нови [re: дeлфинчe]  
Автор poзi4ka (огнена)
Публикувано31.05.07 12:38



И моят малкият (14 месеца) не ще гърне. Като седне, веднага почва да хленчи да го вдигам или си играе с пишката, без да върши нищо.

Иначе обича да го разнася като трофей из цялата къща и не ми позволява да го прибера на подобаващо място.


Калоян - 06.05.2001


Тема Re: Майчета, как сте с гърнето?!?нови [re: poзi4ka]  
Автор дeлфинчe (майка на Боби)
Публикувано31.05.07 13:17



Първо да ви благодаря за отговорите!
Идеята да го прибирам вкъщи да го преобличам като сме навън ми допадна и ще я пробвам!

Той щом е навън където и да е, му е любимо, така че ще си вземе поука може би.
А това дали му е рано или не, скоро ще си проличи, защото аз съм се амбицирала да направя два-три опита лятото да се научим, но имам голяма готовност ако не излезе нищо да не се сърдя нито на него, нито на себе си. Просто приемам нещата като всяко друго нещо, на което го уча - опитвам, като видя че има интерес и продължавам с опитите докато стане, ако няма интерес или видимо не е впечатлен, или му писне - оставям за по-натам... Често после той сам си припомня и сам започва да го прави. Месеци се учехме да прави чао с ръчичка и да го казва - той прави здрасти и като маха с ръка, и като подава ръка, но чао - не. Накрая сам реши да го направи и после и целувки започна да изпраща, отскоро и Тао-тао казва, не всеки път, той като реши, но вече по-често.
И с гърнето ще съм на тоя принцип - ако стане - стане, ако не - по-натам, и без друго ми е по-лесно с памперсите, а и ако друг го гледа за малко - сменя и готово. Но заради самия него ми се искаше да опитам, защото го виждам, че вече не му е кеф да стои с памперс.
В краен случай махам памперса като си свърши голямата работа и ще го оставям за два-три часа без, да му диша кожата, а и лятото може и гол да си ходи, за негов най-голям кеф!!!



Тема Re: Майчета, как сте с гърнето?!?нови [re: дeлфинчe]  
Автор steffy (познат)
Публикувано01.06.07 17:59



И на моя син му харесва да сяда, но точно когато трябва не иска, на година и 4 месеца е.



Тема Re: Майчета, как сте с гърнето?!?нови [re: дeлфинчe]  
Автор solecito (вярвам)
Публикувано01.06.07 18:09



според мен остави детето само да си покаже кога е готово, иначе то чувства че се нервираш и става по-лошо. моето мишле само се отказа от дневният памперс на около2,5 и сега сме в процес на махане на нощният, на 3 току-що навършени (има нощи когато сме сухи и други когато пиша като река). знаеш ли що обясняване и нерви и преобличане и миене на пода бе и не искаше и не искаше, аз колкото повече исках, той повече се инатеше. оставих го намира за няколко месеца и после сам си поиска. всяко детенце е различно, не го насилвай и ти не влагай нерви, детето само ще ти покаже кога е готово, няма къде да му избяга гърнето или тоалетната


търпенич е и целувки!

....oбичам, работя, живея и стихове пиша тъй както умея........

Тема Re: Майчета, как сте с гърнето?!?нови [re: дeлфинчe]  
Автор *щypчo* (пристрастен)
Публикувано01.06.07 20:30



Ние за сега нямаме точно този проблем...Александър от точно 4 месечен сяда на гърнето и върши голямата важна и миризлива работа там..

От 4 месечен се напъва и според мен е със съвсем ясното съзнание какво точно прави, защото ....в началото аз го слагах на гърнето САМО когато видя,че с енапъва и ще ака(да поясня,че акаше на 2-3 дни веднъж и с много напъване, което нямаше как да сбъркам).Явно с времето асоциира гърнето с тази дейност, защото сега като му се ака просто си го чака...Напъва се по неговия си начин...,но не ака в памперса,а изчаква да го сложа на гърнето.До сега за тия почти 7месеца има само 10-тина (може би по-малко) изпускания и то в случаи в които аз не съм му повярвала,че с енапъва и след доста мрънкане...(това се случва, ако някой път покрай зъбоникненето ака повече от веднъж на ден, което ми се струва невероятно..)
Обикновено го слагам на гърне сутрин веднага след като стане от сън и..ако не съм се замотала да се напишка преди да го вдигна, си пишка в гърнето. КАто тръгваме на разходка, преди да го облека слагам на гърне...Като се приберем от разходка-пак..Вечер преди къпане задължително..Е..понякога в тия случаи си пишка, понякога съм го изпуснала..,но..за сега мисля,че се справя чудесно.
Решила съм лятото като отидем на море да се заема сериозно с пишкането (и да го оставям без памперс, ако е проходил стабилно до тогава)
Между другото, това, което ме спира е факта,че все още пада на дупе и..с пампер с значително по-меко..а и по-топло.

Мисля,че имате огромен напредък,щом детенце си е казало след като се е напишкало..(Моята малка дъщеря тичаше до банята събувайки гащичките си, викайки пиш и..опишквайки крачетата, гащичките, килима и всичко по пътя си, но...5 минути преди това не искаше да стои на гърнето)
Мисълта ми е,че всяко дете си е индивидуално..и..според мен подхода ти е чудесен..Просто се зареди с търпение..Не става веднага..
Освен това, децата пробват реакциите ни ..така,че..ако сметне,че това,че не стои на гърнето те ядосва..може да почне да гоизползва умело..
УСПЕХ!





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.