Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:18 31.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема изтичане на околоплодна течност в 5 месецнови  
Автор an_slavova (непознат )
Публикувано01.06.07 11:29



здравейте момичета,


днес ми изтече значително количество околоплодна течност и ме взеха по спешност в болницата. Имам разтваряне на мембраната и има опасност бебето да остане беъ течност или да се получи възпаление. Лекарите не могат да си обяснят как се е получило. От 3 седмици не сме правили секс, не съм спортувала, не съм правила нищо натоварващо освен кратки разходки на ден. Някой имал ли е подобен опит или информация, моля да споделите дори и да не е успокояващо. Лекариете не ми дават голям шанс за оцеляване на плода.Благодаря ви.



Тема Re: изтичане на околоплодна течност в 5 месецнови [re: an_slavova]  
Автор surflineМодератор (veche poznat)
Публикувано01.06.07 12:53



Много zависи какво количество околоплодна вода е останало, ако е достатъчно има реален шанс бебето да стигне до края. Стискам ти много силно плаци.




Тема Re: изтичане на околоплодна течност в 5 месецнови [re: an_slavova]  
Автор *щypчo* (пристрастен)
Публикувано01.06.07 14:14



Не знам дали е успокоително..,но и аз мисля,като сърфчето..
На мен ми правиха амниоцентеза и..там "източиха" около 200мл според мен..
Не знам какво е значителното количество, което ти е изтекло..Ако останалото количество е достатъчно..бебчето ти има шансове всичко да завърши с мнормално раждане ..когато му дойде времето..
По-обезпокоително е,че водите са изтекли без причина според теб..
Това, което се случи с моя син (големия), беше,че водите ми изтекоха (всичките или почти всичките) 45 дни преди термина..докато спях!!!
Мислех,че съм се напишкала в началото, но..в крайна сметка разбрах какво става и веднага отидох в болницата.
7 часа и половина след това родих..(а като изтекоха водите нямах никакви болки или контракции) Бебчето се роди с проблеми..дихателни..Почти веднага го сложиха на 100% кислород!!! и..в интензивно отделение в кувьоз..макар да беше 2.900кг.. Стоя там 10 дни на 2 антибиотика и...що сълзи изплаках..
В крайна сметка за мен и моя син историята завърши щастливо,но..все пак му оставаха само месец и половина и по-важните органи бяха почти завършени..
Разказах ти това, защото, докато лежах след раждането и преди да изпратят детенцето ми в интензинвно отделение ми задаваха много въпроси:
Пила ли съм някакви лекарства,
Дали съм боледувала от инфекциозни болести
Била ли съм в контакт с болни хора и..т.н..
Не ги помня всичките.
На мен също ми се случи след един много изморителен ден в който просто се разхождах много сред природата и вечерта ходих на кино..
По-важното е какво е довело до изтичането на течността и дали няма опасност да се случи отново..Бих ти препоръчала да лежиш само, но..4 месеца не знам дали е възможно..

,пък и..не знам дали би помогнало..
Все пак, стискам силно палци на малкото човече да се пребори ..Не знам дали има значение какво количество течности пиеш и дали е възможно да си образува още околоплодни води детенцето..-поинтересувай се от лекарите..
Просто..желая ти УСПЕХ..и..най-вече да не се притесняваш(знам,че звучи абсурдно, но..паниката само влошава ситуацията в случая)
Каквото и да се случи ... ти желая скоро едно здраво и усмихнато бебче!




Тема Re: изтичане на околоплодна течност в 5 месец [re: an_slavova]  
Автор Legion (добри намерения)
Публикувано01.06.07 16:13



Съчувствам ви. Ако сте след 24та седмица основният риск за бебето е от недоносеността, а за вас – от инфекция. Болшинството майки с такова изтичане на води раждат до една седмица от инцидента, а всяка следваща седмица раждат по около 50% от оставащите жени. Само в единични случаи бременността се задържа повече от 3-4 седмици.

При настъпване на инфекция трябва незабавно да се пристъпи към раждане. Дотогава бременността се следи в болнични условия с често проверяване на феталния пулс и наличието на контракции. Вие трябва да се следите за ускорен пулс, болки в корема, зловонно течение и температура над 38 градуса.

При бременност по-ранна от 24-та седмица основният риск за бебето е от недоразвитостта на трахео-бронхиалното дърво и алвеоларните структури, особено при недостатъчно останали околоплодни води.

Има някакви данни за кратко отсрочване на раждането и по-ниска болестност за бебето при профилактично приложение на някои антибиотици, но това трябва да се прецени с оглед на рисковете.

Ако бебето е достигнало нужната възраст, задължително се прилагат кортикостероиди за ускоряване на белодробната му зрялост.

От лекарства за потискане на маточната мускулатура почти няма полза.

Кураж и дай, Боже, да добутате до по-отсрочено раждане.



Тема Re: изтичане на околоплодна течност в 5 месецнови [re: an_slavova]  
Автор jana (...)
Публикувано01.06.07 20:26



Късният спонтанен аборт (след първото тримесечие) може да започне и с пукане на околоплодния мехур и изтичане на околоплодна течност или с пролабиране (изпадане) на околоплодния мехур във влагалището. Бъди под непрекъснат лекарски контрол.
Всичко това може да е предизвикано и от различни видове гъбички, трихомони, хламиди ... правени ли са ти тестове за тях?
Както ти пишат момичетата преди това има някакъв шанс ако са изтекли много малко води бебето да оцелее да по-нататъшно раждане. Но всичко е природа, ако е писано ще изхвърлиш плода! Много силно стискам палци да успеете, не се отчайвай повечето от мамите са минали по твоя път. Смело напред, положителни мисли, много лекарско внимание сега и ни дръж в течение.

Вече майка, никога преди това не съм вярвала в чудеса


Тема Re: изтичане на околоплодна течност в 5 месецнови [re: jana]  
Автор an_slavova (непознат )
Публикувано03.06.07 15:43



ето и отговора. Нямаше начин да се задържи. Нямаше почти никаква вода. Чакахме окло 36 часа да се отвори шийката на матката с лекарства и накрая излезе. Преди малко се събуждам и съм добре. Болката остава, но ако забременея скоро пак ще отмине и това.



Тема Re: изтичане на околоплодна течност в 5 месецнови [re: an_slavova]  
Автор *щypчo* (пристрастен)
Публикувано03.06.07 21:47



Съжалявам...Не знам какво друго да кажа..
Освен..да ти пожелая бързо възстановяване и...скоро да се похвалиш с две чертички...,а после и със здаро и красиво бебче..
УСПЕХ! И..стискам палци да се случи скоро..




Тема Re: изтичане на околоплодна течност в 5 месецнови [re: an_slavova]  
Автор surflineМодератор (veche poznat)
Публикувано04.06.07 00:18



Миличка, много съжалявам zа случилото се. От все сърце ти желая успешно и бърzо въzстановяване. Стискам палци.




Тема Re: изтичане на околоплодна течност в 5 месецнови [re: an_slavova]  
Автор TeдиМодератор (обещала)
Публикувано04.06.07 08:45



Много съжалявам


Пожелавам ти бързо възстановяване!

Скоро пак да се похвалиш с две чертички, а след това и с най-красивото и здравичко бебче!



Тема Re: изтичане на околоплодна течност в 5 месецнови [re: an_slavova]  
Автор poзi4ka (огнена)
Публикувано04.06.07 10:04



Много съжалявам за лошата новина.

Дано лекарите да установят причината за случилото се. Бързо и леко възстановяване и не се отчайвай - следващия път това няма да се случи.


Калоян - 06.05.2001



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.