Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:59 22.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: Майчета, как сте с гърнето?!?нови [re: *щypчo*]  
Автор дeлфинчe (майка на Боби)
Публикувано02.06.07 09:40



Благодаря отново за мненията.
Аз не съм от тези хорадето са спокойни, най-вече след като забременях - биволското ми търпение го няма отдавна, но за обучението на детето съм търпелива и имам принцип никога да не го насилвам - нито за ядене, нито за гърне, за нищо. Умерено настоятелна съм, но като видя че не става - оставям и точка. За гърнето не мисля да се нервя - то няма и за какво, ще се научи - дали сега или след половин година, все ще стане. Просто ще опитам и ще видим. Знам, че трябва да съм търпелива, че няма да стане за ден-два, единствено ме притеснява защо отказва гърнето. А не мисля, че някой друг вкъщи го е слагал на гърнето и за това знам, че не е насила.
Има моменти, когато сам си го носи, но като го съблека не иска да седне. Ето това ме тревожи и не знам как да се справя.
Малко да ви разсмея - преди два дена беше без памперс - два пъти се напишка до обяд - после каза МАмо, пи! и сочи панталонките - направо си го целунах, бях горда че все пак казва, значи осъзнава. Обясних му пак, че трябва да ми каже преди да се изпишка и мама ще е още по-щастлива. Обаче докато обядваше леко се напъна и бързо намаза всички дрехи - съблякох го да го мия - милото имаше аки и по чорапките, че беше не много гъсто

, призля ми, но не му се ядосах, просто пак му обясних да ми казва навреме. Измих го и после обаче му сложих пампи!
От тогава си е с памперс, може би днес ще го махна за няколко часа, но ще видим.

Пак ви благодаря за отговорите!Много здраве и щастие!



Тема Re: Майчета, как сте с гърнето?!?нови [re: дeлфинчe]  
Автор NikiFin (пристрастен)
Публикувано02.06.07 10:32



Аз пък не виждам защо мъчиш и детето и себе си. Всички в един момент са се научили да ходят до тоалетна. Остави го като му дойде времето ще почне да си казва всичко и да си прави нещата. Насилваме децата си да се развиват по-бързо отколкото им е в природата - за мен това е безсмислено. Като че ли ходенето на гърне е най-важното нещо на света.



Тема Re: Майчета, как сте с гърнето?!?нови [re: дeлфинчe]  
Автор *щypчo* (пристрастен)
Публикувано02.06.07 12:13



Възможно е да отказва гърнето просто поради период на израстването...Покрай прохождането, покрай желението да е самостоятелен..(може да си мисли,че това е някаква твоя измишльотина, и..може и сам

)
Ако не го гледа никой друг, не ходи на ясла, ти не си на работа... най-вероятно си е някакво негово бебешко притеснение , което ще отмине..
Друго, което се сещам е,че може гърнето да му е студено (примерно) и да не му е много приятно да сяда с голо дупе на него..
Не се съмнявам,че ще се справиш и ще откриеш причината..още повече,че детенце вече почва да разбира и...направо скоро можеш да водиш диалог с него..
Поздрави!




Тема Re: Майчета, как сте с гърнето?!?нови [re: NikiFin]  
Автор *щypчo* (пристрастен)
Публикувано02.06.07 12:19



О..до колкото разбрах от поста, детето не го насилват, а просто майката иска да улесни себе си, а и него също така, понеже не му е приятно да ходи с памперс..
За мен лично, ходенето на гърне е улеснение..и не заради пестенето на памперси, а дори и от хигиенна гледна точка мисля,че не е добре детето да стои с наакан памперс (макар и за кратко..)
Иначе, всяка мама си решава за себе си кога да започне приучването към гърне..пък и всяко детенце си е строго индивидуално..
Аз забелязвам,че самата аз не съм така стриктна в това, както преди години за момичетата(те на възрастта на Александър вече не се напишкваха),но..тогава нямаше памперси и..на мен ми се струва,че беше по-лесно и по-мотивиращо за родителите приучването към чистота..


..
Как си ти?Как е шкембето? Казаха ли вече какви ще са бебоците? Гледам,че почти сте добутали до финала...Стискам палци да е колкото може по-дълго..и човечетата да са доносени, здрави и...кротки




Тема Re: Майчета, как сте с гърнето?!?нови [re: дeлфинчe]  
Автор Пиcaнa (Консерва)
Публикувано03.06.07 00:36



Малко са децата, които на тази възраст си казват, не мисля, че трябва да се притесняваш.

Няколко пъти съм правила опити, включително и на възрастта на твоето дете.
От опит ти казвам, че всякакви усилия от твоя страна са излишни, даже могат да доведат до обратния ефект. Детето, което е готово психически и физически за гърне, го прави буквално от раз, проточи ли се повече от седмица- не е готово. Има и жени, които "учат" децата си в продължение на година- две, не знам каква е целта, може би да докажат на детето, че ще стане тяхната ...

Дъщеря ми махна памперса на 2г. и 8м., от раз, само първата седмица имаше няколко изпускания, когато е залисана в игра, това беше всичко








Тема Re: Майчета, как сте с гърнето?!?нови [re: *щypчo*]  
Автор NikiFin (пристрастен)
Публикувано03.06.07 10:14



Разбира се, че без памперс е по-лесно и за майката и за детето и по-полезно. Може би днес понеже ги правят памперсите изолиращи влагата и на децата не им пречи, затова и е трудно да се откажат от тях. Но децата са си различни, различно се осъзнават и отказването от памперса преди детето да е готово се оказва мъчение и за двете страни. Аз поне не виждам как мога да науча сина си на този етап да седне на гърне с голо дупе. Не ще и не ще. Иначе искам защото е момче и се запарва особено сега през лятото и вреди на органите му. Ама за сега нямам възможност да се подлагам на тормоза по отучването.
Иначе шкембето расте с дни. Бебетата са по 2.5 кила и казаха, че ако тръгна да раждам сега няма да ме спират, защото са достатъчно узрели. Все пак бих почакала още малко заради тях. Иначе аз съм почти неподвижна и нечовешко тежко с 2 бебета ей да знаете. Мислех, че с Давид ми беше тежко, той и голям се роди. Ама сега осъзнавам, че предната ми бременност е била направо лека и безпроблемна. Ако успея да изчакам още 2 седмици смятам да ги изкарвам, че вече се на трае

въпреки че имам сериозни подозрения по въпроса - според лекарката съм узряла, с разкритие и всеки момент трябва да очаквам да ме напъне



Тема Re: Майчета, как сте с гърнето?!?нови [re: NikiFin]  
Автор *щypчo* (пристрастен)
Публикувано03.06.07 22:02



Ники, стискаме палци...
Пожелавам ти леко раждане и..здравички човечета..Дано се възстановиш бързо и безпроблемно...




Тема Re: Майчета, как сте с гърнето?!?нови [re: NikiFin]  
Автор TeдиМодератор (обещала)
Публикувано04.06.07 08:39



Стискам палци, Ники! Всичко да се нареди по най-добрия начин!!!



Тема Re: Майчета, как сте с гърнето?!?нови [re: NikiFin]  
Автор poзi4ka (огнена)
Публикувано04.06.07 10:11



Радвам се, че бебетата са станали такива шишковци.

И от мен леко раждане на красавците. Само не разбарх за пола - казаха ли нещо докторите?


Калоян - 06.05.2001


Тема Re: Майчета, как сте с гърнето?!?нови [re: NikiFin]  
Автор surflineМодератор (veche poznat)
Публикувано04.06.07 10:22



Ники, чудесни новини. Стискам палци всичко да върви по вода с блиzнаците

.





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.