Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:22 17.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема АБОРТ  
Автор MAZDlCHKA (непознат )
Публикувано31.05.07 10:29



ИМАМ НУЖДА ОТ МАЛКО ИНФОРМАЦИЯ.ПРИ ПАРЖА БРЕМЕННОСТ АКО ИСКАМ ДА НАПРАЖЯ АБОРТ ИМАЛИ НЯКАКВА ОПАСНОСТ ПОСЛЕ ДА ОСТАНА БЕЗ ДЕЦА? И КОЛКО ВРЕМЕ ТРАЕ ВЪЗСТАНОВЯВАНЕТО СЛЕД ТОВА И САМИЯ АБОРТ??? БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО



Тема Re: АБОРТнови [re: MAZDlCHKA]  
Автор e_mili_1 (щастлива)
Публикувано31.05.07 10:55



Най-хубавото нещо , което можеш да направиш е да си родиш детенцето! Защо искаш да го махнеш? На 15 години ли си? Толкова жени се мъчат да запазят бебенцата си и да ги износят... Знаеш ли колко майчини сърца пазят спомена, обичта и болката по изгубени неродени бебенца?
Принципно - ще можеш пак да забременееш, но винаги има едно НО. Зависи И от кадърността на доктора. Мисля, че възстановяването е по-трудно при умишлено направен аборт. Поне 6 месеца.
А СИГУРНА ЛИ СИ , ЧЕ ТОЧНО ТОВА ИСКАШ ДА НАПРАВИШ?



Тема Re: АБОРТнови [re: MAZDlCHKA]  
Автор MAZDlCHKA (непознат )
Публикувано31.05.07 11:03



ПО ПРИНЦИП ДЕТЕНЦЕТО БЕШЕ ЖЕЛАНО.НО КОГАТО ЗАБРЕМЕНЯХ БАЩАТА ВЕЧЕ НЕ ГО ИСКАШЕ.И АЗ ИСКАМ ДА СИ ГО ОСТАВЯ НО НЯМА ДА МОГА ДА СЕ СПРАВЯ САМА.НЕ САМ РЕШИЛА ОЩЕ НА 100% КАКВО ЩЕ ПРАВЯ НАПРАВО МИ СЕ КЪСА СЪРЦЕТО ИСКАМ ДА СИ ПРЕГРАЩАМ ДЕТЕТО.НА 23 ГОДИНИ СЪМ.



Тема Re: АБОРТнови [re: MAZDlCHKA]  
Автор e_mili_1 (щастлива)
Публикувано31.05.07 11:12



Значи не си намерила подходящия човек! Но ще се справиш и сама! Колко много майки са така... а ако родителите ти са наблизо и са способни да помагат, защо не? Нашия тати по цял ден е на работа - почива само в неделя. По цял ден съм сама с малкия и пак се справям! Мисля, че се опитваш да си отговориш на въпроса "бебето или таткото?".
Дай си един ден почивка - не мисли по въпроса!
И пак си поговори с таткото!



Тема Re: АБОРТнови [re: MAZDlCHKA]  
Автор jana (...)
Публикувано31.05.07 11:15



Риск винаги има. Зависи в коя г.с. си, кой и как ти го направи



Вече майка, никога преди това не съм вярвала в чудеса

Тема Re: АБОРТнови [re: MAZDlCHKA]  
Автор дeлфинчe (майка на Боби)
Публикувано31.05.07 11:17



Няма ли кой друг да ти помага да го отгледаш - родители, роднини, приятели? Какъв мъж е този да те остави в такъв момент и хем е искал бебе, хем не те е пазил, хем сега ти сама да се оправяш?!? нямам думи просто... Ако все пак се решиш на аборт, трябва да знаеш, че винаги има риск от усложнения и по-трудно забременяване следващия път, много зависи и от доктора.
каквото и да решиш пожелавам ти успех и много късмет!


но хубаво си помисли какво искаш ТИ и добре обмисли и двата варианта за да не съжаляваш после - важно е да вземеш решение и да се придържаш към него, независимо какво казват и мислят другите. Най-важно е какво мислиш ти! Какво искаш ти!



Тема Re: АБОРТнови [re: MAZDlCHKA]  
Автор surflineМодератор (veche poznat)
Публикувано31.05.07 11:17



Направих аборт по желание на 23 години, на 25 zабременях и си иzносих бебето беz проблеми. Самият аборт ми го направиха с пълна упойка, манипулацията траеше ок. 25/30 мин., събудих се, полежах още половин час, zа да ме пусне наркоzата и се върнах на лекции, имах слабо кървене 2/3 дни.
Обмисли добре положението преди да престъпиш към прекъсване на бременността, ако все пак се спреш на тоzи вариант, се насочи към добри лекари с добра техника, не пропускай евентуална профилактика след това с АнтиД Гамаглобулин, ако се окаже, че си с Rh-.
Успех и късмет каквото и да решиш

.




Тема Re: АБОРТнови [re: e_mili_1]  
Автор MAZDlCHKA (непознат )
Публикувано31.05.07 11:27



ВСЕ СИ МИСЛЕХ ЧЕ ТОВА ЩЕ БЪДЕ НАЙ ЩАСТЛИВИЯ МИ ДЕН В ЖИВОТА.ЗА ТАТКОТО ВЕЧЕ СЪМ РЕШИЛА НЕ ИСКАМ ДА ГО ВИЖДАМ ПОВЕЧЕ.ОСТАНА МИ ДА РЕША ЗА ДЕТЕТО ОТ КОЕТО МНОГО БОЛИ АКО ГО МАХНА ИМАМ ЧУВСТВОТО ЧЕ НЯМА ДА ГО ЗАБРАВЯ НИКОГА.ЖЧЕРА БЯХ НА ЛЕКАР И МИ КАЗАХА ЧЕ ВСИЧКО Е НОРМАЛНО ДА ЖЕ И СЪРДЕЧНАТА МУ ДЕЙНОСТ МИ ПОКАЗАХА.БЕШЕ НЕВЕРОЯТНО ИЗЖИВЯВАНЕ. БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ ЗА ОТГОВОРИТЕ



Тема Re: АБОРТнови [re: MAZDlCHKA]  
Автор Legion (добри намерения)
Публикувано31.05.07 11:43



Съчувствам ви. Много е тъжно родител да не желае детето си. В САЩ примерно се правят по няколко хиляди аборта по желание дневно.

И най-честата причина за това решение, която жените цитират след това, е че са склонили да премахнат развиващото се бебе, за да угодят на някого... На родители или на таткото. Твърде малък брой от действителните причини се въртят около невъзможност за справяне.

А много от въпросните бащи не се посвеняват да стигат и до изнудване със заплахи за напускане, за да склонят майката на аборт. Но дори и след аборта такива връзки не изтрайват.

С две думи, изборът почти винаги опира до живота на един срещу желанието на друг.



Тема Re: АБОРТнови [re: surfline]  
Автор desykv (*веселячката*)
Публикувано31.05.07 12:11



далеч съм от мисълта да давам съвети дали да направиш аборта или не
само ще споделя как аз усещам нещата... според мен дилемата е голяма
от една страна, бебчето в теб е живо, има си вече туптящо сърце и шанс да порасне голям човек!
от друга страна - ако си съвсем сама и няма кой да ти помага с нищо - дали ще успееш да се справиш?
аз лично може би не бих направила аборт по желание...
но все пак отглеждането на дете наистина не е шега работа
трябват време, обич, грижи, финанси, сила
успех и късмет, каквото и да решиш... не си сама!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.