Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:56 25.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема ЯНУАРИ 2008:)))  
Автор jungle79 (monogamna)
Публикувано29.05.07 15:22



Здравейте всички бъдещи мами и татковци на януарски бебоци!
Чакам бебо на 06.01.2008 г. и ще се радвам да чакаме заедно:)

Поздрави.




Тема Re: ЯНУАРИ 2008:)))нови [re: jungle79]  
Автор *щypчo* (пристрастен)
Публикувано30.05.07 00:36



Честито!!! Желая ти лека и красива бременност на теб и на всички бъдещи майчета, които ще поддържате тази темичка на първа страница

..Пожелавам ти да нямаш никакви проблеми, и на финала безпроблемно раждане, бързо възстановяване и ...ЗДРАВО, кротко и прекрасно бебче.




Тема Re: ЯНУАРИ 2008:)))нови [re: jungle79]  
Автор e_mili_1 (щастлива)
Публикувано30.05.07 10:17



Честито!
Имаш много големи шансове да радиш бебе 2008


Лека бременност!



Тема Re: ЯНУАРИ 2008:)))нови [re: e_mili_1]  
Автор llelli (непознат)
Публикувано30.05.07 12:14



Здравей и от мен. Аз май съм края на януари (още не съм проучила този въпрос). Чак след две седмици съм на преглед и тогава ще пиша повече


Честито и от мен !!!



Тема Re: ЯНУАРИ 2008:)))нови [re: llelli]  
Автор coco_m (непознат )
Публикувано31.05.07 13:32



аз съм също за януари (началото), така че се увеличаваме :) на първата регистрация освен УЗ, ръст, тегло, кръвно и изследвания на кръв и урина нещо друго правиха ли ви или някакви други изследвания.. да не са ме пропуснали в нещо?
иначе как се чувствате емоционално - спокойни, превъзбудени...



Тема Re: ЯНУАРИ 2008:)))нови [re: jungle79]  
Автор Tsvetentse5 (бъдеща мама)
Публикувано31.05.07 13:34



Здравейте, бъдещи мами!Аз съм от януарките 2007 и сега като ви видях темата ми стана много мило.Все едно вчера и аз разбрах че съм бременна.Пожелавам на всички много лека бременност, положителни емоции през тези 9 месеца и леко раждане на края.



Тема Re: ЯНУАРИ 2008:)))нови [re: jungle79]  
Автор surflineМодератор (veche poznat)
Публикувано31.05.07 13:48



Едно zдравейте и от една Януарка 2006

.
Много лека и красива бременност на всички. На финала zдрави и усмихнати zимни бебоци.




Тема Re: ЯНУАРИ 2008:)))нови [re: surfline]  
Автор jungle79 (monogamna)
Публикувано31.05.07 15:46



Мерси:) Козирози значи. Пфу:)

[image] http://bd.lilypie.com/buUCp3.png[/image]

е какво стана тука вече с тая лентичка не ми е ясно! Сори.

Редактирано от jungle79 на 31.05.07 15:48.



Тема Re: ЯНУАРИ 2008:)))нови [re: jungle79]  
Автор surflineМодератор (veche poznat)
Публикувано31.05.07 17:25



Имаш един интервал повече между първото [image] и http

, махни го и ще се види броячът...Коzироzи, водолеи, кой до където докара. В края стана голяма мешавица при нас.




Тема Re: ЯНУАРИ 2008:)))нови [re: surfline]  
Автор Nasinda78 (Skorpionka)
Публикувано31.05.07 23:58



Поздрави и от още една мама Януари 2006 г. Винаги ми става мило, като видя този месец, най-щастливия в живота ми!
На ваше разположение сме питайте смело.....



Тема Re: ЯНУАРИ 2008:)))нови [re: jungle79]  
Автор TeдиМодератор (обещала)
Публикувано02.06.07 15:18



Ехааа, очакват се вече бебчета за 2008-ма


Честито, бъдещи майчета! Лека и безпроблемна бременност ви желая!



Тема Re: ЯНУАРИ 2008:)))нови [re: Teди]  
Автор jungle79 (monogamna)
Публикувано06.06.07 12:12



Благодаря!

А аз да се отчета - на последния преглед в петък (01.06.2007 г.) - края на 9 г.с. - размери 2.28 см!!!! Туй дете расте като гъбка:)) А на следващия преглед трябва да е вече около 5 см.!:)

Иначе има глава, нещо като тяло, нещо като точки, което каза госпожата са ръце и крака, и даже с едната ми махаше! наистина:) От главата до "седалището" близо 23 мм.!

Е, това е от мен. Вие как сте?

[image]http://bd.lilypie.com/buUCp3.png[image]


Тема Оффче...нови [re: jungle79]  
Автор surflineМодератор (veche poznat)
Публикувано06.06.07 12:20



Ако сложиш във втората скоба / ще се види лентичката, ето такова нещо трябва да бъде [/image].

п.п. Много са готини бебетата в началото_като иzвънzемни и само се чудят на къде да се zавъртят

. Хайде още веднъж лека и беzаварийна.




Тема Re: ЯНУАРИ 2008:)))нови [re: jungle79]  
Автор coco_m (непознат )
Публикувано06.06.07 15:25



ти колко често ходиш на преглед? аз съм в началото на 9 г.с. и досега съм ходила "истински" само веднъж - когато ме регистрираха. гледаха ме на УЗ (даже и снимка ми дадоха), казаха че плода има сърдечна дейност, но не ми каза колко е голям.пък аз не се сетих и да питам. днес само ходих да си занеса резултатите от кръв и урина и ми дадоха час за края на юни.

някакви отзиви за витамини"пренатал"?



Тема Re: ЯНУАРИ 2008:)))нови [re: coco_m]  
Автор jungle79 (monogamna)
Публикувано07.06.07 11:35



аз още не съм регистрирана. Нито кръв, нито урина съм давала засега. Но ходя около 9-тата седмица по-често, защото имах при миналата бременност проблем по това време и така.
А иначе витамините са ХИП натал, течни са и ...ми де да знам, нямам отзивизасега. По принцип до момента, да чукна на дърво нямам оплаквания никакви, като изключим гърдите, които ме болят зверски. Моята гинеколожка знае, че меме страх много и сега ще ходя пак на 20-21 06. някъде.




Тема Re: ЯНУАРИ 2008:)))нови [re: jungle79]  
Автор Klee (мама на Бобо)
Публикувано07.06.07 11:57



Е, хайде и аз се се включа :) По мои изчисления 27.01 ми е термина, но на първия преглед ехографа изкара плодчето съвсем малко и ми определи 6.02. След 1 седмица ще ходя пак да чуем сърчицето и тогава се надявам да сме влезли в норма. Още не съм правила никакви изследвания, предполагам, че следващия път ще ми всеме секрет за микробиология. На ЖК мисля да тръгна живот и здраве след 2 седмици, когато ще съм в 9 седмица. Миналата бременност нямах неразположения през първи триместър, но сега гърдите ме болят зверски и са станали като бомби за радост на бъдещия татко. От време на време ми се повдига, особено от някои миризми като цигарен дим или мокри кърпички, но до повръщане не съм стигала слава богу. Още се чудя кога да започна с мазането на корема и гърдите и с какво? Преди нищо не помогна и 10 дни преди раждането едната половина на корема ми се понацепи

, тъкмо когато си мислех, че ми се е разминало. Сега съм решила да не давам луди пари за мазила, а да се клепам с обикновен зехтин. Дано пък да помогне.
Ами това е от мен! Лека бременност на всички и заедно напред!



Тема Re: ЯНУАРИ 2008:)))нови [re: Klee]  
Автор jungle79 (monogamna)
Публикувано07.06.07 14:47



Честито и на теб! Ама защо така на мен никаквиизслвдвания не ми е назначила моята докторка? И Женската консултация кой може да я води? Хич не ми е ясно. Моята гинеколожка (платен прием) ми каза, 4е кум 11-13 седмица ще ме прати на незнамсикво, после в майчин дом за още незнамсикво,обаче за ЖК нищо не спомена. И аз си мисля, че всъщност ЖК си е точнотова на което си ходя аз сега, само дето всеки пут си плащам? или не?
За микробиология да не говорим! Знам ли? Аз си правих изследвания (Микробиология, цитонамазка и т.н.може би месец преди да забременея, пак при нея.....кажете, моля!






Тема Re: ЯНУАРИ 2008:)))нови [re: jungle79]  
Автор Klee (мама на Бобо)
Публикувано07.06.07 15:41



ЖК-то може да е напълно безплатно, защото се поема от здравната каса и няма нужда да влизаш в излишни харчове. само ГП-то трябва да ти даде направление и могат да те наблюдават всички поликлиники, лекари, болници, където има ЖК и работят със здравната каса. Аз миналият път ходих в 13 поликлиника и бях доволна. Там ти мерят кръвното, височината на матката, килограмите, обиколката на корема. При мен беше 2 пъти месечно. За това не си струва да даваш пари. Първите и най-важни прегледи с ехограф ги правя на частен прием за по-сигурно. Ако има някакъв сериозен проблем, или за важен ехографски преглед пак ще отида на частно, много ясно. Но, ако всичко си върви нормално, поликлиниката ти е напълно достатъчна. При записването на ЖК ще те изпратят да си направиш задължителните кръвни изследвания и изсл. на урина (това го правих в Цибалаб преди и си ги плащаш). Преди не са ми взимали микробиология, но сега гледам, че го правят масово в началото на бременноста, за да няма гъби или бактерии, които да направят беля. А гъбите са си почти нормално явление при бременност. На бабите ни все посявки са има правили, пък са народили деца...ама нейсе - нали трябва да сме модерни и в крак с последните тенденции в медицината





Тема Re: ЯНУАРИ 2008:)))нови [re: Klee]  
Автор coco_m (непознат )
Публикувано07.06.07 16:28



за изследванията за кръв и урина докторката от жк ми даде направление и аз си ги направих в частна лаборатория, имаща договор с НЗОК безплатно. исках да ми изследват и вагинален секрет и цитонамазка, но ми казаха, че първото го правят в 5 мес., а цитонамазката след раждане.



Тема Re: ЯНУАРИ 2008:)))нови [re: coco_m]  
Автор Tina (Valentin)
Публикувано09.06.07 04:22



Честито на всички бъдещи мами за Януари 2008!!
И аз съм януарска мама ама 2003 - На 15 Януари моят юнак ще стане на 5 години, а на 14 Ноември чакаме ново попълнение на семействто - надяваме се мимиченце, но не се знае още със сигурност!!!
Аз си спомням че по това време преди 5 години вече ми ставаше доста ошо, но пък всичко изтърпях геройски и забравих бързо, като си гушнах малката рожбичка!!!


Лека и безпроблемна бременност на всички бъдещи мами!!![usmihvam se



Chestito na vsichki budeshti mami za January 2008!!
I az sym ianuarska mama ama 2003 - Na 15 January moqt iunak shte stane na 5 godini, a na 14 Noemvri chakame novo popylnenie na semeistvto - nadqvame se mimichence, no ne se znae oshte sys sigurnost!!!
Az si spomnqm che po tova vreme predi 5 godini veche mi stavashe dosta osho, no pyk vsichko iztyrpqh geroiski i zabravih byrzo, kato si gushnah malkata rozhbichka!!!
Leka i bezproblemna bremennost na vsichki bydeshti mami!!![usmihvam se

Редактирано от Teди на 09.06.07 09:46.



Тема Re: ЯНУАРИ 2008:)))нови [re: Tina]  
Автор jungle79 (monogamna)
Публикувано13.06.07 12:23



А аз мога ли да попитам раждалите мами кога спряха да ги болят гърдите. (след първоначалното напомпване)? Защото от два - три дни сякаш болката понамаля малко. и не знам дали е нормално в края на третия месец да поотшуми. Моята докторка каза, 4е е нормално, но ми каза, ако искам да отида предсрочно на преглед да видим бебо как расте и маха с краче:) И съвсем ме наплаши. ?






Тема Re: ЯНУАРИ 2008:)))нови [re: jungle79]  
Автор surflineМодератор (veche poznat)
Публикувано13.06.07 15:11



Някъде по това време(11/12) седмица понамаля болката при мен, но не иzчеzна напълно до края, лекарката ти иска да види, че всичко е наред, zащото иzчеzването на болките може(но НЕ Е zадължително) да е сигнал zа нещо нередно . Иzлишно е да се плашиш_отиди, вижте как вървят нещата и ще ти е мирна главата, с гадаене само иzлишно ще се натоварваш с отрицателни емоции....аz ако имаше начин всяка седмица щях да ходя на ехограф, ама не ме искаха толкова често

.




Тема Re: ЯНУАРИ 2008:)))нови [re: surfline]  
Автор jungle79 (monogamna)
Публикувано15.06.07 08:02



А по принцип можеш ли да ми кажеш ехографа вреди ли по някакъв начин на бебо? Ако искам мога ли да ходя всяка седмица?




Тема Re: ЯНУАРИ 2008:)))нови [re: jungle79]  
Автор surflineМодератор (veche poznat)
Публикувано15.06.07 16:48



Нямам представа дали вреди, има доста противоречива информация...чак пък всяка седмица е иzлишно да се ходи, определено при лекарите има винаги много хора, кой киха, кой кашля,кой нещо друго...иzлишен риск е.






Тема Re: ЯНУАРИ 2008:)))нови [re: surfline]  
Автор jungle79 (monogamna)
Публикувано18.06.07 12:10



да се похвалим! Вече сме 5 сантиметра дълги, седим надолу с главата и не се спираме на едно място! А на мен ми се спииииии.






Тема Re: ЯНУАРИ 2008:)))нови [re: jungle79]  
Автор surflineМодератор (veche poznat)
Публикувано18.06.07 12:21



Браво, браво, наваксвай сега със съня колкото можеш на бебето му трябва твоята енергия, zа да се фръцкоти насам натам, така че не се притеснявай да си полягаш, когато ти е въzможно.




Тема Re: ЯНУАРИ 2008:)))нови [re: surfline]  
Автор jungle79 (monogamna)
Публикувано29.06.07 11:22



Здравейте! Бих искала да попитам в коя седмица вече може да се определи с някаква точност пола на беболин(а)?




Тема Re: ЯНУАРИ 2008:)))нови [re: jungle79]  
Автор incendio (разПиляна)
Публикувано29.06.07 12:16



ами аз съм в 33 г.с. и чак преди 2 дни разбрах евентуалния пол на бебето...

досега се криеше... иначе ако искаш 100% сигурност - седмицата е 40 и мястото е родилна зала

пожелавам ти лека бременност и дано твоето бебе не подлага на изпитание любопитството ти, както направи моето



Тема Re: ЯНУАРИ 2008:)))нови [re: jungle79]  
Автор surflineМодератор (veche poznat)
Публикувано29.06.07 12:17



На УЗ преглед Фетална морфология между 16 и 20г.с. става най-често

.




Тема Re: ЯНУАРИ 2008:)))нови [re: jungle79]  
Автор vinsito (непознат )
Публикувано29.06.07 15:23



аз го чакам на 20.01.2008



Редактирано от surfline на 29.06.07 15:52.



Тема Re: ЯНУАРИ 2008:)))нови [re: jungle79]  
Автор TeдиМодератор (същата)
Публикувано01.07.07 18:51



Още в 12-та седмица може да те гледат за пол. Колко ще се види и/или познае зависи от срамежливостта на бебето и точното око на лекаря






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.