Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:57 28.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: как делите детето м/у бабите и дядовците?!?нови [re: flicka_an]  
Автор *щypчo* (пристрастен)
Публикувано14.05.07 13:51



Винаги ще си го мислят...Леля ми си мислеше,че е отгледала внучката си, макар,че снаха й си я гледаше,НО..живеехе в апартамента на леля ми..
Има и баби, дето си гледат децата без да го изтъкват(а тъкмо обратното-твърдят,че майките им си ги гледат най-добре

), ама..то и за това се иска известна зрялост..т.е..си е до човек и до характер..





Тема Re: как делите детето м/у бабите и дядовците?!?нови [re: flicka_an]  
Автор cchery (мама на двама)
Публикувано14.05.07 14:07



Ти ме настъпи по мазола. Не знаех, че тоя проблем го има и при другите хора, мислех си, че само моята майка е такъв инатлив егоист - защото при мен проблема е само тя. Т.е. тя е т.нар. от теб "родна" баба, а баща ми и родителите на мъжа ми са чужди. Допуска компромис само с брат ми, т.е. "добрия и родния" вуйчо, но това е поради факта, че брат ми е нейния мъжки вариант, т.е. много си приличат.

Не знам как и какво да ти напиша. При мен историята е толкова дълга, че няма да я разпъвам. Както и при теб, и при мен имаше период от около 9 месеца, в който не си говорихме и в момента тече втория такъв

. Писна ми от това съревнование, което е обявила на другите баба и дядо - тя първа му купила това на Коко, тя първа му купила онова, тя първа не знам си кво. А в крайна сметка, не го е гледала дори един ден сама. За разлика от свекър и свекърва ми, които винаги са били насреща. И забележи, те НИКОГА до този момент не са ми натякнали или намекнали, че са ми гледали детето за 2 дена най-много. Кво да пиша, колкото повече пиша, толкова повече се ядосвам - кара се с мен, а в крайна сметка децата си патят, защото тя дори не се обади за РД на Коко - той нищо не й е направил,. Както Яна беше написала, откакто се е родил Коко все аз съм лошата и виновната за всичко, та ....... в крайна сметка, съветът ми е изобщо не пиши писмо с обяснения - и да го прочетат, нищо от това няма да приемат, само нови кусури ще ти намерят. Щом и вие сте си мълчали толкова дълго време, като нас, мога да се сетя какво ще се случи - пак ще си мълчите. Тегли една майна, защото най-важното в случая е детето - а очевидно никой не мисли за него в случая - въпросът е, другите баба и дядо да не са добри и "родни".


Бълг. медици в Либия и Ашраф са НЕВИННИ!

Тема Re: как делите детето м/у бабите и дядовците?!?нови [re: *щypчo*]  
Автор jana (...)
Публикувано14.05.07 14:37



Не че не се пробваха, но аз съм с доста рязък и остър език и поведение .... Та се отказаха мноооого бързо.





Тема Re: как делите детето м/у бабите и дядовците?!?нови [re: flicka_an]  
Автор fascinatingoceanid (минаващ)
Публикувано14.05.07 21:41



еееех,
хора всякакви
аз това с родните и чуждите нещо изобщо не мога да го схвана!?! детето е колкото роднина на едните толкова на другите.
често пъти съм виждала в свекъра и свекървата неща които са ми съвсем чужди, неща които дедето ми е възприело от тях но си казвам че то носи и тяхната кръв точно толкова колкото и на моите родители и нямам право... никой няма право да иска детето да е само като някои и т.н.
мойта майка изобщо не се сеща за внуците си или ако се сеща ... от това няма никакви последици, дори не се обади за рождения му ден, вече четвърти месец съм бременна с второ, на два пъти бях на косъм да ме прибират в болница... ей още не се е обадила да види жива лисм, здрава ли съм. за разлика от свекървата коята макар да е на 300 км е без забележка.
така че да се състезават е поне нещо... като внимание и грижа за детето. щях да съм по-спокойна ако и при мене беше така... дето се вика ако утре ме блъсне кола ще знам че по- скоро ще се изтрепят кой да се погрижи от него отколкото да бъде лишено от нещо.



Тема Re: как делите детето м/у бабите и дядовците?!?нови [re: fascinatingoceanid]  
Автор flicka_an ((Flicka))
Публикувано15.05.07 12:10



да поясня първо: синът ми не е от мъжа ми, затова неговите родители не са "родни" баба и дядо. Но пък както ти пишеш за твоята свеки, не мога да имам никакви забележки към хоратта, защото му дават цялата си грижа и внимание. Моите родители, които наистина бяха с мен в началото и ми помагаха първите години и уж безмерно обичат внука, също се инатят да се обадят за РД или просто ей така. А се инатят, защото очакват да си "науча урока", когато другите баба и дядо наранят мен и детето...Ей на близо 4 години никой не пострада...

Не знам дали споделяш по принцип с майка си (аз не), но ако го правиш, може би тя просто не осъзнава, колко си притеснена...Кажи и да се загрижи малко



Пожелавам ти лека бременност и да нямаш вече притеснения! И най-вече, тати да помага



Тема Re: как делите детето м/у бабите и дядовците?!?нови [re: cchery]  
Автор flicka_an ((Flicka))
Публикувано15.05.07 12:30



Сори, че те настъпих, да не се ядосваш



Колко пъти, се заканвам за тази "майна", но май пове4е от 6 мес. не сме издържали и пак се започва гоненицата...К'во да направя, като съм "мека Мария"

Да не дава господ да се случи нещо лошо! Аз припомням на моите родители (не че имаше ефект), как след онези 6 мес, майка ми се обади за прошка, защото имала рак и си отивала, колко съжалявала, че изпуснала толкова ценно време с мен...как си летях на следващия ден и я гледах близо седмица в болницата...баща ми, който не можеше място да си намери. Слава Богу всичко се оказа голямо недоразумение, от което и на 2та им побеляха допълнително косите...Странно, как бързо забравят хората за тези неща...Аз не съм забравила обаче, затова ги и гоня...Изпадам в ужас, че може един ден да ми се обадят пак така и да съжаляваме за пропуснатите месеци и години. Аз поне ще съжалявам...

Извинявай, отплеснах се...

Лек ден и усмивки!

Аз ще приложа съвета на щурчо, ще се обадя с план за пътуване и ако не стане, здраве да е...Ще има по-кратка ваканция в БГ детето...



Тема Re: как делите детето м/у бабите и дядовците?!?нови [re: flicka_an]  
Автор Ramalama ((bang bang))
Публикувано15.05.07 13:47



И моето мнение е, че не можеш да угодиш, затова гледай какво е най-добро за детето. Мен най-много ме ужасява варианта да бъде настройвано детето - има толкова много начини това да стане меко и неусетно, а това ще е лош натрупан опит за него. Аз съм го изпитала като дете. Затова моят съвет е да говориш с него, но да му обясниш нещата по детски, така че като го пратиш при родителите ти и те му кажат нещо, той да е подготвен. Според мен ще омекнат единствено ако чуят истината от него самия. Децата могат по много хубав начин да изкарват най-благородното от възрастните... Аз бих му казала с простички думи, че баба и дядо толкова много го обичат, че им е трудно да разберат как другите могат също толкова много да го обикнат, но че просто грешат и им трябва време да го разберат. Непращането в последствие (бъди сигурна) ще бъде въприето като част от 'войната', но в защитаване на твоите срещу техните интереси. Къде тук остават тези на детето? Ако не му признаеш истината, той все пак ще я долови, но нали знаеш, че нещата, за които не говорим на децата им изглеждат подозрителни... има нещо нередно или срамно в тях... Аз и от това съм си патила като дете и те уверявам, че е така. Колкото по-открито, толкова по-добре. И хем няма да лишиш детенце нито от едните, нито от другите. Има време той да го оцени.




I'm a pure new pleasure-seeker

Тема Re: как делите детето м/у бабите и дядовците?!?нови [re: Ramalama]  
Автор Ramalama ((bang bang))
Публикувано15.05.07 13:55



П.П. Според мен просто го прати по равно на едните и другите, без да питаш. А ако рекат, че не искат, им кажи да го обяснят на внучето си.

Забелязвам, че родителите ни като имат лични проблеми ИЛИ проблеми с нас, се вкопчват в идеята за внуците си, но като че ли всичко с тях може да бъде само идеално и ах тези блудни дъщери и синове, но ето че внуците са така желаната утеха... докато и те не порастнат и ако също не се спречкат, то просто ще се отчуждят. Как не могат да разберат, че не могат да изискват нищо повече. Този период за тях е свършил най-късно с пълнолетието на собствените им деца. И вместо да се наслядят на безвъзмездни и безрезервни отношения и любов, те почват да мерят и да кълцат, да искат и да се цупят.




I'm a pure new pleasure-seeker

Тема Re: как делите детето м/у бабите и дядовците?!?нови [re: flicka_an]  
Автор fascinatingoceanid (минаващ)
Публикувано15.05.07 21:17



Пожелавам ти така и да си остане Докато вие тримата сте ОК, другото ще си остане само по допирателната. Твоите родители май просто ревнуват, по малко

. Не им се ядосвай толкова, може би когато ти се е наложило да разчиташ на тяхната подкрепа с детето са се почувствали как да ти кажа- като едно време- когато си била малко момиченце което не може без тях и са се радвали че макар и възрастни са незаменими, почувствали са се отново като млади. И сигурно несъзнателно не са искали това да се променя, макар и да са ти желаели доброто от сърце.
Може затова да ги правят тези смешни изпълнения, не от лошо.
Просто вече не се чувстват незаменими и нужни, а те искат да са такива точно защото те обичат, нищо че си вече зрял човек.



Тема Re: как делите детето м/у бабите и дядовците?!?нови [re: Ramalama]  
Автор *щypчo* (пристрастен)
Публикувано15.05.07 21:27



Точно защото разбират,че този период за тях е свършил най-късно с пълнолетието на собствените им деца...,..а не им се иска да го повярват..
Тъжно е, наистина..





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.