Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:52 22.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Бебе и климатик.  
Автор bst (~!~)
Публикувано13.05.07 10:03



Днес вече стана 30 градуса на нашата бебка май и стана много топло. Тя е само на 15 дни и още али няма потни жлези развити, те може да си охлажда като нас. Въпроса е дали е безопасно да пусна климатика в стаята. Аз много мразя климатиците, вдигат прах, студа е много изкуствен, но май няма друг изход.

В 99% от случайте проблема е ПРЕДМОНИТОРЕН bst


Тема Re: Бебе и климатик.нови [re: bst]  
Автор AйeзCeдaй ((бойна))
Публикувано13.05.07 10:53



Не, по-добре недей. Много е малка.
Разсъблечи я. Дори й махни памперса.... Нека бъде на хлад, но не на течение.

А, ако наистина искаш да го пуснеш, викни техници, за да направят профилактика на климатика, изпери филтрите.



Тема Re: Бебе и климатик.нови [re: bst]  
Автор *щypчo* (пристрастен)
Публикувано13.05.07 11:56



Аз отгледах Александър на климатик..Апартамент ни е югозападен ЦЕЛИЯ и просто няма къде да се скриеш от следобедните жеги..ако нямаме климатик..
НО...не съм го оставяла в стаята при пуснат климатик..
Пусках климатика в едната стая и отивахме с него в другата или излизахме навън...После обратно..-отивахме в "хладната" стая изключвахме климатика и...пускахме климатика в другата стая..Междувременно вратите на стаите са отворени..т.е..хладното идва и към стаята със спрян климатик..
Нощем е най-трудно..Креватчето му беше в най-отдалечения ъгъл от климатика, но пак не посмявах да оставя климатика включен..Пък сме на шумна улица , но..предпочитах отворения прозорец.. Сега се буди от шума на колите нощно време(клаксони, линейки, засилени мотори..) и..не знам как ще се псравяме нощем..-вероятно ще отваряме прозореца в съседната стая и..вратата към нея...
Но..не смея да го оставям на включен климатик , макар,че нашите са много безшумни и не вдигат прахоляк , но...когато духат студено си е студено...
Иначе цяла зима се отоплявахме с тях и...изобщо нямахме никакъв проблем






Тема Re: Бебе и климатик.нови [re: bst]  
Автор Kitten (in love)
Публикувано13.05.07 12:16



Да пуснеш климатик на 15 - дневно бебе?!?!?


Откъде ти хрумна?!?!

Ако искаш си сложи външни щори, махни килимите, дръж я само по памперс, къпи я 3 пъти на ден с хладка вода... но климатик и при това за някакви си никакви 30 градуса - що за безумна идея?!?!
Първо, бебето на тази възраст само спи - съблечи се ти гола и легни да спиш без завивки, без нищо - ще настинеш и ще се схванеш за нула време, та дори и на 30 градуса.
Второ, същото това бебе допреди 15 дни е било на постоянни 37 градуса и се е чувствало отлично.
Стаята, в която държиш бебето трябва е добре проветрена, не бива да е задушно. Ако искаш дръж непрекъснато отворено прозорче. Облечи му едно боди с къс ръкав и му метни една лека пеленка и нека си спи.
А като стане непоносимо горещо, бух в количката, оттам в близкия парк, една пейчица на шарена сянка и там от сутрин до вечер



Тема Re: Бебе и климатик.нови [re: Kitten]  
Автор bst (~!~)
Публикувано13.05.07 13:37



Каквото чувствам аз, това чувства и бебето. Щом на мен ми е топло на 30 градуса, определено на него също му е топло. Отворената врата създава много по голямо течение от климатика. Завивката е задължителна, независимо дали е пуснат или не климатик или е отворена вратата. Именно задухата е проблем при 30 градуса. В Пловдив стане ли над 26 градуса, задухата е невероятна. Не толкова температурата, нещо друго става, но направо не може да се диша. А най добрата температура за бебето е 20-24 градуса в стоята, на 37 определено ще му е много зле. И не става въпрос да направя хладилник в стаята, 27 е много добре. Всъщност проблема с климатика е повече праха който дига и циркулира в стаята.

В 99% от случайте проблема е ПРЕДМОНИТОРЕН bst


Тема Re: Бебе и климатик.нови [re: bst]  
Автор coccinella (майка юнашка)
Публикувано13.05.07 16:53



И двамата ми сина са отгледани на климатик. И двамата са много чувствителни към жегите и когато Т надхвърлят 27-28 гр. се изприщват. Лятото прекарваме местейки се по стаите според изложението. Сутрин - в западната стая, а в източната климатика е пуснат. Следобяд в източната стая, а в западната - климатика работи. Вратите - разтворени. Щорите - пуснати. Всяка ранна утрин - течение между срещуположните врати, за да се проветри и разхлади.
Спомням си, че когато бях малка и нямаше клематици, майка ми охлаждаше през лятото южната стая, като слагаше леген с лед в средата на стаята.
Живяла съм 5 год. в Пловдив и съм съгласна с теб за големия задух. А не можете ли да избягате с бебчо някъде по на хладно?



Тема Re: Бебе и климатик.нови [re: bst]  
Автор Acя ()
Публикувано13.05.07 21:32



А какъв е климатика?Според мен това е най-важното. Ако е инверторен не виждам проблем, и естествено не трябва да е пряко срещу креватчето на бебето и другото важно нещо е да не се прави безумна температурна разлика с външната температура.
нашия климатик не съм видяла да вдига прах.

Аз също днес пусках климатика в нашата стая, където спи бебето, вярно то е на 8 месеца, но през прозореца влиза такава жар.
Естествено е важно и да се проветрява често.И да се мият често филтрите.



Тема Re: Бебе и климатик.нови [re: bst]  
Автор surflineМодератор (veche poznat)
Публикувано13.05.07 22:37



Аz лично преместих миналото лято кревата на бебето в стаята, която е съседна на таzи с климатика, пусках го да работи и държах вратите отворени, в "бебешката"стая ставаше доста добра температура беz да духа директно, ако имаш въzможност опитай_това е един много добър вариант, zа миенето на филтрите няма какво да пиша_ти си го zнаеш

. Не zабравяй да сложиш съдина с вода или овлажнител при бебето, zа да не му пресъхне въzдуха.




Тема Re: Бебе и климатик.нови [re: bst]  
Автор jana (...)
Публикувано14.05.07 12:17



И аз като Китен не съм привърженичка на климатик и бебе. Мъжа ми като го пуска в колата се разболява а какво остава за едно малко бебе с неразвит имунитет още. Незнам не съм пускала на Ния още, ходи ли сме до морето и предпочетох среднощтното пътуване пред климатроника.

Другите две девойки, с които бяхме на море пътуваха през деня на студено с децата и едното въпруки че беше на 4 години слезе на морето със сополив нос.



Тема Re: Бебе и климатик.нови [re: bst]  
Автор AйeзCeдaй ((бойна))
Публикувано14.05.07 15:01



"Каквото чувствам аз, това чувства и бебето"
Не е баш така....

Да бе да, за това вече педиатрите и лекарите като цяло препоръчват да се внимава с климатиците...

Но всеки решава сам за себе си и най-вече за детето си..




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.