Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:41 26.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Дете = изкушение!нови  
Автор ДжacтaПpacтa (мама на Искрен)
Публикувано10.05.07 12:31



Здравейте момичета!Пускам тази тема за да разбера как устоявате и изобщо успявате ли на изкушението да купувате не толкова необходими играчки,дрешки,лакомства за децата си.Смятате ли за необходимо детето ви да има от всичко?Провокирана бях от темата за куклата Бейби борн-чиято цена и по специално за аксесоарите към нея е издевателство на семейния бюджет,от темата за опасните оцветители в храните.А също и от редица други примери около мен,които са ме впечатлили-най-вече с безразборното угаждане, без специален повод на малки и по-големи деца...
Мислите ли,че презадоволяването на децата ги прави твърде взискателни към близките си,неоценяващи реалната ситуация на невъзможност,изгражда в тях определена форма на егоизъм и висока самооценка?Усещат ли ,че се чувствате задължени да им дадете исканото?
Опитвате ли се да им дадете това,което вашите родители не са могли да осигурят на вас самите?
Лишавате ли семейството си от нещо,за сметка на определена покупка за детето?



Тема Re: Дете = изкушение!нови [re: ДжacтaПpacтa]  
Автор NadG (ору котка)
Публикувано10.05.07 13:02



Мислех си като видях темата ти - защо на човек изобщо му идва на ум да си пълни къщата с непотребни дребни вещи. Моите родители са ми осигурявали много повече неща, отколкото може би на доста други деца, но никога не са купували неща, които на тях не са им красиви или смислени. Аз например не ценя пластмасови играчки и не купувам и не подарявам такива. Според мен вкусът на детето трябва да се насочва и моделира от самото начало, иначе как ще се научи на естетика.

Четирилистна детелина -



Тема Re: Дете = изкушение!нови [re: ДжacтaПpacтa]  
Автор pupi81 (бебето)
Публикувано10.05.07 13:29



Аз също не съм израстнала в лишения, защото баща ми често пътуваше и ми носеше неща, които изобщо не бяхме виждали в Б-я. Но аз израстнах без любов или по-точно не ми беше казвано и донякъде показвано, затова уча дъщеря ми да казва "обичам те", когато го чувства и показва емоциите си. Аз не случайно се ожених толкова рано- на 19год., чувствах, че някой ме обича! По дно време, дъщеря ми всеки ден получаваше подарък, като се прибирах от работа, един ден не успях да се прибера с играчка и тя ми се скара, разсърди и т.н. Супер разглезена е.... от тогава й говоря доста на тази тема, колко е безмислено да купуваме нещо, което тя има в пъти и ми е доста трудно вече....





Тема Re: Дете = изкушение!нови [re: ДжacтaПpacтa]  
Автор surflineМодератор (veche poznat)
Публикувано10.05.07 14:39



В момента ставам ежедневен свидетел на раЗвитието на деца, растли беЗ ограничения в НИЩО, ама на истина в нищо...и честно каЗано хич не ми харесва това, което виждам.
Съгласна съм с Надя, едно дете трябва да бъде провокирано да си иЗполЗва сивото вещество, а не да му се купува най_новото Нинтендо с камъни Сваровски с цена на двустаен в ЛЮлин, яке от D&G zа първия ден в детската градина и други подобни иЗгъЗици.
Иначе каЗвам ДА на подаряването на скъпи играчки, техника или дрешки, с повод, и когато детенце е минало в "схватливата" въzраст. Това За тях е както За нас примерно да си купим един скъп парфЮм или крем.
Най_важното все пак е да не смесваме идеите и желанията на децата с нашите собствени мании, комплекси и желание да им осигурим всичко, което ние не сме имали. За мен 99% от "раzглеzванията" се дължат на съревнованието мажду родителите, а не между децата.




Тема Re: Дете = изкушение!нови [re: ДжacтaПpacтa]  
Автор mefirst (новак)
Публикувано10.05.07 14:44



И аз като всички майки искам да виждам детето си щастливо, но установих, че не многото нови играчки са решението. Синът ми много повече се радва, когато аз или баща му си играем с него - ритаме топка, рисуваме, редим пъзели. Затова избягвам често да купувам нови играчки, защото той така или иначе след няколко дена губи интерес към тях...



Тема Re: Дете = изкушение!нови [re: ДжacтaПpacтa]  
Автор jana (...)
Публикувано10.05.07 15:41



Да и при нас е налице този проблем .... Смисъл може би е вид компенсация, макари неправилна, за това че навремето аз не съм имала толкова много, от това тя да има всичко и да не е лишавана, дори от това, че ме няма до нея и това е вид извинение (НЕправилно естествено). От друга страна детето се научава да не може да цени нито парите, нито да се радва на играчките. Осъзнавам грешката, но не мога да спра, изражението, което има, блясъка в очите при вида на нещо ново ... като наркотик е

признавам си.
Колкото до лишенията, има ги да, но мисля, че това е в реда на нормалното, кой не се лишава в имета на дедето? Всичко е в рамките на нормата, има и за нея и за нас.



Тема Re: Дете = изкушение!нови [re: jana]  
Автор cchery (мама на двама)
Публикувано10.05.07 16:03



Яна, не се самообвинявай излишно, че купуваш нещо ново на детето ти, за да го видиш щастливо - това е просто от възрастта. Има време за всичко - за това да се научи да цени парите, приятелите, играчките, любовта, забавленията.... От опит го казвам. Аз също доста неща съм вземала без повод на Коко - имам и конкретна причина за това, но нямам време да обясня в момента. И често пъти се притеснявах и обвинявах, че така няма да разбере, че не всичко може да се купи, че няма да разбере стойността на жеста, че няма да усети радостта от новата играчка. Е да, ама не! В момента, Константин е на 4 и това, което мислех за невероятно, когато беше на 2 годинки, вече е факт. Той знае, че не може да има всичко, той знае, че ще му откажа да му купя някоя простотийка и не се сърди за това, не плаче, не подскача нервно на крака и не се тръшка. Просто е голям.

Права си, че купуването е като наркотик, но лично за мен си мисля, че така повече задоволявам собствените желания, отколкото тези на детето. Когато купя нещо на детето си, и след време се появи негово продължение, със сигурност ще го купя - аз обичам да колекционирам. Говоря за не много скъпи неща - примерно комплектите с оръжията на костенурките нинджа - единият по 5 лева, самите костенурки нинджа - пак по толкова, част от играчките в детските менюта на Макдоналдс........, двд-та по вестникарските будки с приказки... Сещам се и за още нещо, което самият Коко си иска - книжки - купувам ги с най-голямо удоволствие.


Бълг. медици в Либия и Ашраф са НЕВИННИ!

Тема Re: Дете = изкушение!нови [re: cchery]  
Автор anamari (непознат)
Публикувано10.05.07 16:21



Да наистина се израства-като беши на 2 и половина - три Ани ми правеше супер сцени по магазините-с търкаляне по земята, за да й купя нещо. Сега, като иска нещо-обсъждаме го и тя се съгласява с нашето решение. Единствено за книжките с Франклин мрънка постоянно-но аз там почти не протестирам. Иначе, за купуването ние сме си виновни-невероятно удоволствие е да подариш нещо и да видиш блясъка в очите-нищо, че ще играе два часа с новата играчка и ще я забрави. Но и ние сме хора и имаме нужда от удоволствия.



Тема Re: Дете = изкушение!нови [re: anamari]  
Автор jana (...)
Публикувано10.05.07 16:37



Силно се надявам да цени парите и начина на изкарване, както и винаги да са налице





Тема Re: Дете = изкушение!нови [re: jana]  
Автор anamari (непознат)
Публикувано10.05.07 16:58



Е, уж знае, че ходи на градина, защото мама и тати работят и тогава им дават пари. Често като иска нещо-обикновено е за ядене-първо казва-мамо провери си в картата дали имаш парички за да ми купиш сладолед. Знае, че парите не са нещо постоянно и разбиращо се от само себе си.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.