Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:40 17.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Помощ : Как обличате мъниците в това време ???нови  
Автор rostigg (mama)
Публикувано11.05.07 09:42



Здравейте ,
Много ми е трудно : Как обличате децата в това променливо време ? До вчера бяхме с якета , а днес е 30 градуса !!!!
Станислава вече е голямо бебе , но все пак ме е страх да я разголя още . Под тениските слагате ли боди потник ????
Като се изпоти задължително ли преобличате ????
Да седи ли в къщи на отворен леко прозорец , у нас е вече 25 градуса , ясно че не бива да има течение ????
Във Варна винаги духа освен всичко.....
Моля , помагайте !!!!!!!!!!






Тема Re: Помощ : Как обличате мъниците в това време ???нови [re: rostigg]  
Автор jana (...)
Публикувано11.05.07 10:00



Както ти си облечена така и детето + едно боди

и ЗАДЪЛЖИТЕЛНО шапка.



Тема Re: Помощ : Как обличате мъниците в това време ???нови [re: rostigg]  
Автор Rosabelle ()
Публикувано11.05.07 10:24



Обличам го с боди с къс ръкав ако е много топло и отгоре с памучна блузка с дълъг ръкав, задължително лятна шапка. Надолу по-тънко панталонче. Ако времето е типично пролетно, в смисъл топличко, но не чак толкова, върху блузката слагам някоя тънка връхна дрешка. Ако много духа вместо шапка лента за ушите.



Тема Re: Помощ : Как обличате мъниците в това време ??? [re: Rosabelle]  
Автор jana (...)
Публикувано11.05.07 10:26



Ама като гледам лентите вашите са още в количка, те запаряват много така, че може и по-леко да са облечени. Аз задължително взимам и елече без ръкави, защото времето още е доста променливо все още





Тема Re: Помощ : Как обличате мъниците в това време ???нови [re: rostigg]  
Автор jabolinka (мотая се)
Публикувано11.05.07 11:13



Аз също съм изключително затруднена.
Бебка е на 2 и половина месеца и не излиза от коша за новородено, аз я обличам доста, защото ме е страх да я изведа разголена:
боди - потник ( или тениска)
блузка тънка
якенце някакво - страх ме е без него
панталонче
чорапки без обувки

пелена слагам отгоре - тип тениска от такава материя

Като се изпоти не я вадя от количката, за да я преобувам, а гледам да се приберем у дома.

Понякога не слагам шапка - бебка доста се поти под нея... и ми се струва, че е по лошо с нея.



Тема Re: Помощ : Как обличате мъниците в това време ???нови [re: jabolinka]  
Автор jana (...)
Публикувано11.05.07 11:35



Трябва да имаш едно наум, ако обличаш от малко детето дебело ще трябва така и да продължиш да го правиш докато не почне само да се облича, а и тогава ще трябва да се навлича. Аз съм привърженик на по-разголеното дете, смисъл този начин като твоя, но махаш якето. Я на това жарко слънце стой в напечената количка, където няма ни полъх ни нищо.





Тема Re: Помощ : Как обличате мъниците в това време ???нови [re: rostigg]  
Автор cchery (мама на двама)
Публикувано11.05.07 11:36



Ами Белка е по боди-потник и отгоре тениска, но днес специално махам и бодито, защото е много топло. Панталонките са или дълги или 7-8, а и включих вече роклите. Със сандалки е, но с чорапки все още. И тук в шопско много духа от Витоша, но вече вятърът не е студен.

А из нас си щъка по едно боди и боса

- много е сладка да я гледам как върви с малките крачета и като й залепнат по балатума как си ги оглежда.


Бълг. медици в Либия и Ашраф са НЕВИННИ!

Тема Re: Помощ : Как обличате мъниците в това време ???нови [re: jana]  
Автор cchery (мама на двама)
Публикувано11.05.07 11:43



Абсолютно съм привърженик на по-разголеното обличане - от навличане досега полза не съм видяла - само потене и дискомфорт. Имайте предвид, че децата не усещат както нас студа и още повече ако се движат. А колкото по-малко мислят, че е студено и че ще се разболеят, толкова по-малко и се разболяват.



А за бебетата в количка, които лежат не е необходимо навличане - първо количката ги предпазва от вятъра, а второ и ги запарва ако ще и да е най-супер скъпата количка - просто бебето излъчва топлина.


Бълг. медици в Либия и Ашраф са НЕВИННИ!

Тема Re: Помощ : Как обличате мъниците в това време ???нови [re: jana]  
Автор jabolinka (мотая се)
Публикувано11.05.07 11:48



Май сте прави, ще взема по-леко да я обличам.

Аз от престараване..... ще взема да й навредя :(



Тема Re: Помощ : Как обличате мъниците в това време ???нови [re: cchery]  
Автор *щypчo* (пристрастен)
Публикувано11.05.07 12:43



Ами..от вчера обличам Александър по боди потник и отгоре тениска с къс ръкав..Върху всичко това памучен гащиризон с дълги крачоли(понеже ходихме на разходка в Панчарево, а там подухва..)
Мисля да го събличам постепенно...понеже все още не се движи съвсем самостоятелно...т.е...дали се движи зависи от мен до голяма степен..
Почнах събличането от ръцете..и за 1-2 дни мисля да продължа и да премеинем към къси панталони, ако се задържи топло..
Иначе..преди няколко дни го бях извела с къси панталони и фанелка с къс ръкав, но...като задуха облякохме фанелка с дълъг ръкав..
По принцип винаги нося елече без ръкави с мен..както и тънко яке..с мисълта, ако се наложи да го облека..Но..тия дни не се налага

След малко ще кача снимков материал от вчерашната разходка..





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.