Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:04 26.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Помощ : Как обличате мъниците в това време ???  
Автор rostigg (mama)
Публикувано11.05.07 09:42



Здравейте ,
Много ми е трудно : Как обличате децата в това променливо време ? До вчера бяхме с якета , а днес е 30 градуса !!!!
Станислава вече е голямо бебе , но все пак ме е страх да я разголя още . Под тениските слагате ли боди потник ????
Като се изпоти задължително ли преобличате ????
Да седи ли в къщи на отворен леко прозорец , у нас е вече 25 градуса , ясно че не бива да има течение ????
Във Варна винаги духа освен всичко.....
Моля , помагайте !!!!!!!!!!






Тема Re: Помощ : Как обличате мъниците в това време ???нови [re: rostigg]  
Автор jana (...)
Публикувано11.05.07 10:00



Както ти си облечена така и детето + едно боди

и ЗАДЪЛЖИТЕЛНО шапка.



Тема Re: Помощ : Как обличате мъниците в това време ???нови [re: rostigg]  
Автор Rosabelle ()
Публикувано11.05.07 10:24



Обличам го с боди с къс ръкав ако е много топло и отгоре с памучна блузка с дълъг ръкав, задължително лятна шапка. Надолу по-тънко панталонче. Ако времето е типично пролетно, в смисъл топличко, но не чак толкова, върху блузката слагам някоя тънка връхна дрешка. Ако много духа вместо шапка лента за ушите.



Тема Re: Помощ : Как обличате мъниците в това време ???нови [re: Rosabelle]  
Автор jana (...)
Публикувано11.05.07 10:26



Ама като гледам лентите вашите са още в количка, те запаряват много така, че може и по-леко да са облечени. Аз задължително взимам и елече без ръкави, защото времето още е доста променливо все още





Тема Re: Помощ : Как обличате мъниците в това време ???нови [re: rostigg]  
Автор jabolinka (мотая се)
Публикувано11.05.07 11:13



Аз също съм изключително затруднена.
Бебка е на 2 и половина месеца и не излиза от коша за новородено, аз я обличам доста, защото ме е страх да я изведа разголена:
боди - потник ( или тениска)
блузка тънка
якенце някакво - страх ме е без него
панталонче
чорапки без обувки

пелена слагам отгоре - тип тениска от такава материя

Като се изпоти не я вадя от количката, за да я преобувам, а гледам да се приберем у дома.

Понякога не слагам шапка - бебка доста се поти под нея... и ми се струва, че е по лошо с нея.



Тема Re: Помощ : Как обличате мъниците в това време ???нови [re: jabolinka]  
Автор jana (...)
Публикувано11.05.07 11:35



Трябва да имаш едно наум, ако обличаш от малко детето дебело ще трябва така и да продължиш да го правиш докато не почне само да се облича, а и тогава ще трябва да се навлича. Аз съм привърженик на по-разголеното дете, смисъл този начин като твоя, но махаш якето. Я на това жарко слънце стой в напечената количка, където няма ни полъх ни нищо.





Тема Re: Помощ : Как обличате мъниците в това време ???нови [re: rostigg]  
Автор cchery (мама на двама)
Публикувано11.05.07 11:36



Ами Белка е по боди-потник и отгоре тениска, но днес специално махам и бодито, защото е много топло. Панталонките са или дълги или 7-8, а и включих вече роклите. Със сандалки е, но с чорапки все още. И тук в шопско много духа от Витоша, но вече вятърът не е студен.

А из нас си щъка по едно боди и боса

- много е сладка да я гледам как върви с малките крачета и като й залепнат по балатума как си ги оглежда.


Бълг. медици в Либия и Ашраф са НЕВИННИ!

Тема Re: Помощ : Как обличате мъниците в това време ???нови [re: jana]  
Автор cchery (мама на двама)
Публикувано11.05.07 11:43



Абсолютно съм привърженик на по-разголеното обличане - от навличане досега полза не съм видяла - само потене и дискомфорт. Имайте предвид, че децата не усещат както нас студа и още повече ако се движат. А колкото по-малко мислят, че е студено и че ще се разболеят, толкова по-малко и се разболяват.



А за бебетата в количка, които лежат не е необходимо навличане - първо количката ги предпазва от вятъра, а второ и ги запарва ако ще и да е най-супер скъпата количка - просто бебето излъчва топлина.


Бълг. медици в Либия и Ашраф са НЕВИННИ!

Тема Re: Помощ : Как обличате мъниците в това време ???нови [re: jana]  
Автор jabolinka (мотая се)
Публикувано11.05.07 11:48



Май сте прави, ще взема по-леко да я обличам.

Аз от престараване..... ще взема да й навредя :(



Тема Re: Помощ : Как обличате мъниците в това време ???нови [re: cchery]  
Автор *щypчo* (пристрастен)
Публикувано11.05.07 12:43



Ами..от вчера обличам Александър по боди потник и отгоре тениска с къс ръкав..Върху всичко това памучен гащиризон с дълги крачоли(понеже ходихме на разходка в Панчарево, а там подухва..)
Мисля да го събличам постепенно...понеже все още не се движи съвсем самостоятелно...т.е...дали се движи зависи от мен до голяма степен..
Почнах събличането от ръцете..и за 1-2 дни мисля да продължа и да премеинем към къси панталони, ако се задържи топло..
Иначе..преди няколко дни го бях извела с къси панталони и фанелка с къс ръкав, но...като задуха облякохме фанелка с дълъг ръкав..
По принцип винаги нося елече без ръкави с мен..както и тънко яке..с мисълта, ако се наложи да го облека..Но..тия дни не се налага

След малко ще кача снимков материал от вчерашната разходка..




Тема Re: Помощ : Как обличате мъниците в това време ???нови [re: rostigg]  
Автор surflineМодератор (veche poznat)
Публикувано11.05.07 12:53



Оууу, сега всяка раzходка ми е като тръгване на пионерски лагер_дрехи, кремове против слънце, шапки, чадъри, дъждобрани, чудеса.
Иначе я обличам по същия принцип, които Яна е написала_както аz плЮс една дрешка...непрекъснато мъкна обаче и жилетка или нещо вятъроустойчиво.
Проверявам чат пат дали не е прекалено топла/студена и съответно раzсъбличам/обличам . Ако се е иzпотила само по косата не сменям дрешките, но ако е мокро бодито zадължително го свалям. Проzорците у дома са винаги отворени, ако става осеzаемо течение и обличам нещо беz ръкави.




Тема А за дългите разходки ...нови [re: surfline]  
Автор jana (...)
Публикувано11.05.07 13:16



... говори ми. В съботата бяхме на градинско парти и с нас мъкнех цял сак с дрехи за преобличане, за по-топло, за по-студено + сак с играчки. Направо се чуствам вече като едно малко Родопско катърче



Редактирано от jana на 11.05.07 13:17.



Тема Re: А за дългите разходки ...нови [re: jana]  
Автор *щypчo* (пристрастен)
Публикувано11.05.07 13:36



Нда...избрах си лятна количка с огромен кош и...все не ми стига...От вкъщи като тръгна е препълнен..- дрешки, памперси, водичка, храна, играчки...Подвижна менажерия сме просто..

..Ама се надявам,че е така смао първите няколко години...(после се научават сами..)




Тема Re: А за дългите разходки ...нови [re: *щypчo*]  
Автор surflineМодератор (veche poznat)
Публикувано11.05.07 13:41



Точно. 13 кила количка, 13 кила бебе, 13 кила допълнителен полеzен товар. Поне вятъра не го мислиш, дали ще ти обърне колата или не

.




Тема Re: Помощ : Как обличате мъниците в това време ???нови [re: *щypчo*]  
Автор *щypчo* (пристрастен)
Публикувано11.05.07 13:44



снимките от Панчарево




Тема Re: А за дългите разходки ...нови [re: surfline]  
Автор *щypчo* (пристрастен)
Публикувано11.05.07 19:41



...обрата новина е,че все още имаме количка..Я си представи всичко това на ръце...




Тема А как ги обличате нощем?нови [re: rostigg]  
Автор *щypчo* (пристрастен)
Публикувано14.05.07 12:32



Аз до сега го обличах с боди потник и отгоре пижамка(цяло гащиризонче с дълги ръкави и ританки или дълги крачолчета), но снощи го облякох с боди с къс ръкав и пижамка (цяло гащиризонче с къси ръкави и къси крачолчета) и къси чорапки..През нощтта беше събул късите чорапки...Беше се отвил...И..сега се чудя довечера как да го обличам...Явно вече е много топло...дори нощем




Тема Re: Помощ : Как обличате мъниците в това време ???нови [re: jana]  
Автор ednaRusenka (Засмяна)
Публикувано14.05.07 13:03



Е аз също имам същия проблем,бебе Дани е на 17дена и все се чудя сега дали няма да го простудя или пък да го притопля.Обличам го с блузка с къс ръкав и отгоре блузка с дълъг ръкав(без боди)а надоло само ританка и чорапки.Вчера излизахме на разходка и беше облечен така както го обличам в къщи и отгоре с една пелена не много дебела завит имахме и шапчица която махнахме защото не я търпи.Все му бутам нослето дали е топличко направо вече незнам как да го обличам.Моля вие сте с повече опит посъветвайте ме.



Тема Re: Помощ : Как обличате мъниците в това време ???нови [re: ednaRusenka]  
Автор surflineМодератор (veche poznat)
Публикувано14.05.07 13:30



Честито бебе_да ти е живо, zдраво и много усмихнато.
Шапката при теzи жеги е иzлишна_вдигаш коzирката на бебето, zа да не му вее около главичката и си решаваш проблемите, при новородени не се пипат ръцете или нослето,zащото кръвообращението им не е иzобщо регулирано и там температурата лъже, а телцето по гърдичките, гръбчето и гънката отzад на вратлето_трябва да са приятно топли беz да са горещи и да не се потни

. Количките са достатъчно zатворени и спарващи и също трябва да внимаваш там да не прегрява бебока_винаги постилай от долу чаршафче, иzбягвай хавлиените материи.




Тема Re: А как ги обличате нощем?нови [re: *щypчo*]  
Автор cchery (мама на двама)
Публикувано14.05.07 13:37



Доскоро Бела спеше по едно боди с дълъг ръкав, но последните 3 нощи спи само по боди с къс ръкав. Закъвам я с олекотено. Но да се има предвид, че живеем на последния етаж в панелка, което означава, че при нас Т е винаги малко по-висока от долните етажи и е по-задушно.


Бълг. медици в Либия и Ашраф са НЕВИННИ!

Тема Re: Помощ : Как обличате мъниците в това време ???нови [re: ednaRusenka]  
Автор cchery (мама на двама)
Публикувано14.05.07 13:45



Не знам как е при вас времето, но тук, в шопско, събота и неделя беше много задушно. Ако е така и при вас и не е много ветровито, можеш 3-4 дена да извеждаш бебо с боди с къс ръкав и отгоре блузка с дълъг и ританки. След този период, ако времето се задържи същото, можеш да махнеш бодито с късия ръкав.

За пускането по къс ръкав и крачол, аз винаги първо махах дългия крачол и оголвах крачетата, а след като е свикнало така бебето, махах и дългия ръкав.


Бълг. медици в Либия и Ашраф са НЕВИННИ!

Тема Re: А как ги обличате нощем?нови [re: cchery]  
Автор *щypчo* (пристрастен)
Публикувано14.05.07 13:59



Ох..Александър е завит с една памучна пелена..-много по-тънко от олекотеното...(дебела памучна..от тия, дето са за изписване летни...по-тънки..) И се притеснявам нощем да не става по-студено..че се отвива..Общо взето не разчитам на завивката, а на това как е облечен..
Иначе и при нас е много топло..ние сме на 7 етаж, но сме югозапад..След обяд е...мноооого топло..ама вечер все пак все още е по-хладно.




Тема Re: А как ги обличате нощем?нови [re: *щypчo*]  
Автор cchery (мама на двама)
Публикувано14.05.07 14:12



Ми кво да ти кажа - Бела е постоянно отвита, даже се буди, за да я завивам, т.е. буди се с рев. Аз ставам, виждам, че е отвита, завивам я и тя млъква и продължава да спи. И следващия път пак така е отвита. Аз я завивам с олекотеното, точно щото нощем си захладнява по малко.


Бълг. медици в Либия и Ашраф са НЕВИННИ!

Тема Re: А как ги обличате нощем?нови [re: cchery]  
Автор ednaRusenka (Засмяна)
Публикувано14.05.07 16:46



Завиваш детето с олекотене завивка но на отворен или затворен прозорец спите?



Тема Re: А как ги обличате нощем?нови [re: *щypчo*]  
Автор jana (...)
Публикувано14.05.07 17:15



Никога не обувам чорапи на Ния докато спи. Зимата спи с пижамка с дълги крачоли и ръкавки и отгаре с чувалче. Сега е пак с лятно чувалче, но пижамката вече е с къси панталонки и къси ръкавки.





Тема Re: А как ги обличате нощем?нови [re: jana]  
Автор *щypчo* (пристрастен)
Публикувано14.05.07 21:01



Нда...ако видиш как спи отвит цяла зима..и цяло лято..Александър, ще се замислиш дали да не му обуеш и ръкавички

..
Краката му от бебе са отвити още при заспиването..Просто не иска одеалцето да ги завива, а иска да си рита спокойно и да се върти..Т.е...не би понесъл изобщо чувалче...За това слагам чорапки..Мисля това лято да спра..-смятам,че детето ще си покаже...кога е възможно




Тема Re: А как ги обличате нощем?нови [re: ednaRusenka]  
Автор cchery (мама на двама)
Публикувано14.05.07 22:19



На отворен, че иначе не се издържа. Пък и работи Райд-а за комарите и трябва да е отворен.


Бълг. медици в Либия и Ашраф са НЕВИННИ!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.