Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:05 16.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Лошо отношение към тате и батенови  
Автор irina (Симеон & Павел)
Публикувано06.05.07 17:34



Само моето дете ли толкова предпочита мама пред тате?
Не иска никъде само с баща си, без мен
И нищо
Нито да го облече, нито да го сложи да спи, абе нищо
Същото негативно отношение има и към батко си - 16 години
И с двамата е груб и не ги иска и това е
Ревност ли е, що ли?
Пък и доста отдавна е така
Извинете за странния вид на поста, но ми запецна точката и минавах на нов ред на всяко ново изречение

Редактирано от irina на 06.05.07 17:35.



Тема Re: Лошо отношение към тате и батенови [re: irina]  
Автор emii (мама на Бубка)
Публикувано07.05.07 00:12



Колко сте големи?Моята щерка е луда по баща си.Ако го види да излиза от вратата отива и започва да реве и да удря по нея, обича той да я къпе, извежда, сърди му се ако прави нещо различно от това да й обръща внимание.Но той много й говори и се занимава с нея и разглеждат заедно книжки и пеят и танцуват и ядат дори заедно.Не мога съвет да ти дам,може би да правят повече неща заедно ,първо с теб,после сами ,без теб,пък и ти да говориш много колко го обича тате ,колко е хубаво когата тате си дойде,как щте играете на еди си какво заедно...и подобни ,дано има малко ефект поне






Тема Re: Лошо отношение към тате и батенови [re: irina]  
Автор gugu (пристрастен)
Публикувано07.05.07 02:43



Ако малкият е на година-две е абсолютно нормално. Не насилвай нещата, а гледай да се забавлявате всички заедно като си има специално игри за мъже и ти само гледаш. Таткото и баткото трябва да проявяват разбиране и да показват колко обичат въпреки, че ще бъдат "наритани". С времето и това ще мине.



Тема Същата теманови [re: irina]  
Автор jana (...)
Публикувано07.05.07 09:00



Бях пуснала и преди време, виж

какви съвети ми дадоха момичетата.


Редактирано от jana на 07.05.07 09:54.



Тема Re: Лошо отношение към тате и батенови [re: gugu]  
Автор irina (Симеон & Павел)
Публикувано07.05.07 09:30



На 4 става утре, живот и здраве, а това продължава повече от година.
Аз повече исках да знам дали има и други като нас, иначе ми е ясно че ще премине



Редактирано от irina на 07.05.07 09:38.



Тема Re: Лошо отношение към тате и батенови [re: irina]  
Автор лю ()
Публикувано07.05.07 10:13



Здравей!
И при нас, нищо че си нямаме бате и малкият е на 2 - положението е същото. Особено когато е изморен. Например: баща му се опитва да му облече пижамата - почва да реве, да рита и да вика "Мама може, тате не може!"
Смешното е, че явно има градация в това кое на кого "се разрешава", защото ако мен ме няма, но пък има някоя баба или дядо - тогава "тате може".
Иначе на таткото му е тъпо, но четох някъде, че било нормално. А когато малкият е в настроение си играят на воля. Все пак това са човечета, не кукли, имат си своите настроения





Тема Re: Лошо отношение към тате и батенови [re: irina]  
Автор NadG (ору котка)
Публикувано07.05.07 19:24



Според мен на детето трябва ясно да му се покаже, че грубо отношение не се приема. Не говоря за наказания, а за ясен тон и твърди правила.

Четирилистна детелина -



Тема Re: Лошо отношение към тате и батенови [re: NadG]  
Автор irina (Симеон & Павел)
Публикувано08.05.07 09:30



Мерси за това мнение.
Ама както казах по-горе, аз просто исках да знам дали има други като нас.
Иначе правим необходимото по повод





Тема Re: Лошо отношение към тате и батенови [re: лю]  
Автор irina (Симеон & Павел)
Публикувано08.05.07 09:35



И при нас има градация - точно по същия начин


Например ако е само с баба и тате, предпочита тате.
Ако е с бате и тате, предпочита бате.
След мама обаче, дядо му е любим.
Такива ми ти работи.
Би ми било интересно да прочета нещо и аз по въпроса, но не съм попадала на подобни статии.
Мда, казваш, че на вашия тате му е тъпо.
Ей това е, което ме притеснява.
Не че си има детенце предпочитания. А и е ясно, че ще премине...рано или късно...
Повече ме притеснява, че тати се връзва



Тема Re: Лошо отношение към тате и батенови [re: irina]  
Автор лю ()
Публикувано08.05.07 14:26



Цитирам малко от СПОК, че не ми се преписва дълго:

"ФАВОРИЗИРАНЕ НА ЕДИНИЯ РОДИТЕЛ
Понякога детето на възраст между две и половина и три години може да се разбира с всеки родител по отделно, но трудно да понася присъствието на двамата.... По-често непопулярен ... става бащата. Бащата не бива да приема поведението на детето прекалено сериозно,...., а често да се грижи сам за него, да прави с него разбични забавни неща, както и ежедневни...
Но детето трябва да разбере, че родителите се обичат... и няма да му позволят да ги разиграва"






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.