Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:20 20.09.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Това признаци за бременност ли са?нови  
Автор amanda (новак)
Публикувано02.05.07 15:55



Все още не би могло да се каже дали съм бременна, защото очаквам цикъла си на 06 май. Принципно с мъжа ми работим по въпроса. От 27 Април започнах да чувствам болки много ниско в коремната област, когато ме отпусне се чувствам като нова и все едно нищо не е било. На 30 Април бях на гинеколог и тя погледна на видеозона каза че няма киста и че лигавицата е силно изразена, което може да подсказва както бременност така и предстоящ цикълр но трябва да се изчака. На моменти болката ми е непоносима

Не смятам и че е цистит защото нямам чести позиви за уриниране, но болката е почти същата.
Моля ви споделете вашия опит! Как са протекли първите месеци при вашите бременности?



Тема Re: Това признаци за бременност ли са?нови [re: amanda]  
Автор desykv (*веселячката*)
Публикувано02.05.07 16:55



според мен - да, признаци са
поне при мен определено беше така, както описваш
първите дни и седмици - болки в яйчниците, често бая силни

аз не се чатнах, че може да е от бременност
помислих си, че с настинката си съм възпалила нещо яйчниците

мисля, че още сега може да си купиш тест за бременност и да го направиш - има някои доста чувствителни тестове, които "хващат" бременността, дори да е на дни - късмет, успех и пиши пак!



Тема Re: Това признаци за бременност ли са?нови [re: desykv]  
Автор amanda (новак)
Публикувано02.05.07 17:18



Искрено ти благодаря!
Гинеколожката ме посъветва да изчакам поне първия ден от цикъла си и тогава теста. Ще потърпя малко е останало.





Тема Още една идеянови [re: amanda]  
Автор sisislava (непознат )
Публикувано02.05.07 20:55



Мери си вагинално температурата сутрин преди ставане от леглото. Ако поддържа 37 и малко нагоре - това е признак за процес на имлантация на оплоденото яйце. Ако температурата ти някоя сутрин падне с около половин градус (5 десети), значи до ден ти предстои нов цикъл. По книгите пише, че 37 се поддържа през първите 4 месеца от бременността.
Упех! Но не се пренавивай. Спокойствието е най-добрата основа за добра и сигурна бременност.





Тема Re: Това признаци за бременност ли са?нови [re: amanda]  
Автор else (varelse)
Публикувано02.05.07 21:10



Моите признаци бяха само два (за преди закъснението става дума).
Спеше ми се неудържимо и имах температура 37.2.

Съветът ми към теб е да не се настройваш прекалено. Просто изчакай, без да мислиш, че на всяка цена е станало. Разочарованието е много неприятно, а признаците на ранна бременност много приличат на тези непосредствено преди менструация. Даже аз имах предменструални болки в деня, когато очаквах да (не) ми дойде и се бях отчаяла, че "май пак не стана".

Имай търпение, това е най-важното.



Тема Re: Това признаци за бременност ли са?нови [re: amanda]  
Автор incendio (разПиляна)
Публикувано03.05.07 02:11



другите мами добре са ти го написали... спокойствие и търпение...

и мен в началото страшно ме болеше корема... заради цветно течение по време на нормалните дни на цикъла и грешен тест разбрах, че съм бременна чак в последните дни на втория месец

като видях негативния тест и реших, че съм болна от някаква екзотична болест... след няколко дни започнах да ставам по 7-8 пъти на нощ за тоалетна и реших, че имам цистит... в крайна сметка са били хормоните

изчакай... не бързай със заключенията... първите седмици ако (дано) си бременна са много важни и е добре да си максимално спокойна...
късмет



Тема Re: Това признаци за бременност ли са?нови [re: amanda]  
Автор surflineМодератор (veche poznat)
Публикувано03.05.07 09:07



Малко търпение. Стискам ти сииилно палци другата седмица да се похвалиш с две чертички

...




Тема Re: Това признаци за бременност ли са?нови [re: surfline]  
Автор amanda (новак)
Публикувано03.05.07 14:00



Много съм признателна на всички за отговорите. Като посподели човек тук пък и усети съпричастност определено му олеква.
Тестът Шуър Чек вече е купен сега ще чакам да стане поне 6 Май и ще споделя резултата какъвто и да е!





Тема Re: Това признаци за бременност ли са?нови [re: amanda]  
Автор incendio (разПиляна)
Публикувано03.05.07 14:49



за всеки случай го направи с първата урина сутринта...

стискам палци...



Тема Re: Това признаци за бременност ли са?нови [re: amanda]  
Автор TeдиМодератор (обещала)
Публикувано03.05.07 18:54



Присъединявам се към стискащите палци и ти желая по-скоро да видиш така желаните две чертички


Гърдите наболяват ли те?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.