Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:55 06.07.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Eпидурална упойканови  
Автор cingarela (непознат )
Публикувано18.04.07 10:33



Здравейте момичета!

Сигурна съм ,че този въпрос е задаван поне стотина пъти в този форум и темата е била обсъждана , но нямам време да се ровя в предишните страници ,за да проверя какво е написано по темата.
Предстои ми да родя съвсем скоро максимум до две седмици по прогнозата на моя лекар.
По време на цялата ми бременност се коментираше раждане чрез секцио. Няма да се спирам на причините. Инициативата не беше моя а посъвет на лекарите. Така или иначе опасенията им не се оправдаха и буквално преди броени дни ми казаха, че имам пълни шансове да родя по нормален начин. Дори е препоръчително.
За мен обаче това е свързано със стрес, защото аз през цялата бременност се настройвах за друг вид раждане и сега изведнъж....ми трябва нова нагласа.
Какво означава да родиш с епидурална упойка е моето питане. Опасно ли е? Какъв е риска от грешка сигурна съм ,че разбирате въпроса ми правилно. Знам, че тази анестезия се бие в гърбначния стълб.
Моля ви момичета споделете с мен вашя опит с тази упойка и не ми спестявайте нищо. Трябва да взема решение до дни какво да правя. Лекарите така или иначе са ми оставили правото на избор тъй като съзнават ,че са ме информирали в последния момент и в мен стои огромния въпрос КАК ДА РОДЯ!?

бЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ ЗА МНЕНИЯТА И ОТГОВОРИТЕ , КОИТО ЩЕ МИ ПОМОГНАТ ДА ВЗЕМА РЕШЕНИЕ!



Тема Re: Eпидурална упойканови [re: cingarela]  
Автор dss_ ()
Публикувано18.04.07 11:16



Аз родих дъщеричката си с епидурална, до последния момент смятях да не използвам епидурална, но не съжалявам изобщо. Нямах никакви проблеми след това , нито странични ефекти. Единственото, което според мен е много важно е лекаря, който ще ти я поставя да има достатъчно голям опит с тези упойки, защото далеч не всички анестизеолози поставят такива упойки и ако сега тепърва ще натръпва опит с тебе............ ясно ти е че риска от грешки е голям. Иначе е много разпростраено вече и в Б-я, аз когато раждах само 2 болници е Пловдив слагаха такива упойки :-) Мисля и второто живот и здраве да родя с такава упойка



Тема Re: Eпидурална упойканови [re: cingarela]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано18.04.07 18:03



Говорих с анестезиолог за епидуралните упойки - каза ми, че няма риск да се засегне гръбначният мозък, защото упойката се поставя в дръбнака, но на два пръста под областта, в която свършва гръбначният мозък. Там, където се поставя упойката имало само нервни окончания и нямало опасност от някакви трайни увреждания. В АГ болницата не правели епидурални упойки при нормално раждане, защото нямали достатъчно анестезиолози на разположение, които да изчакат целия процес на нормалното раждане..... Аз в петък ще раждам секцио и още съм в размисъл дали да е с пълна упойка или с локална. Основната разлика между двете била в психологическият момент, което никак не ми помага при вземането на решението.



Тема Re: Eпидурална упойканови [re: cingarela]  
Автор steffy (познат)
Публикувано18.04.07 18:17



Много съм доволна, моето секцио беше с епидурална. Епидуралния катетър се поставя между прешлените, а не в гръбнака. В Пловдив поставят епидурални във Весела, Селена и Торакс, ако ти кажат, че и другаде слагат, не им вярвай. В Селена и Весела ги поставя д-р Кючуков, на мен той ми я слага.
Все пак се увери, че ще можеш да родиш нормално и на мен имаше период когато така ми казваха, че мога да родя нормално, но впоследствие дори се наложи да ми изместят плановото секцио с 6 дни по-рано заради лоши записи.



Редактирано от steffy на 18.04.07 18:24.



Тема Re: Eпидурална упойканови [re: steffy]  
Автор dss_ ()
Публикувано18.04.07 21:05



И аз това имах в предвид Steffi, когато раждах преди 3 години поставяха такава упойка само във Весела и в Торакс

И между другото и на мен точно Д-р Кючуков ми в постави, доволна съм много
А за раждането секцио с епидурална, мисля че усещането е доста неприятно, въпреки че съм сигурна, че изобщо не се усеща болка, но всичко друго се усеща. Моя приятелка беше решила да ражда секцио с такава упойка, но почти веднага след като са започнали е поискала пълна, защото дърпането било много неприятно. Аз самата раждах нормално, но после докато ми зашият епизотомията усещах всички конци и ................ гадна работа. Добре че сравнително бързо ме заши Ако ги прочете тези коментари жена, раждала преди 15 години, когато е нямало такива упойки и даже са ги шиели без упоки сигурно ще си помисли " що за глезотии", ама така е с новото поколение



Тема Re: Eпидурална упойканови [re: dss_]  
Автор steffy (познат)
Публикувано18.04.07 21:39



Усеща се дърпане и опъване, но не боли, аз не поисках пълна упойка и не съжалявам, не беше гадно, видях бебо веднага.





Тема Re: Eпидурална упойканови [re: steffy]  
Автор Zori_D (минаващ)
Публикувано18.04.07 22:48



И моето секцио си беше с епидурална упойка, но нищо не усещах.Само когато изваждаха бебчо усетих едно придърпване и това беше.Но си видях детето веднага и лекарят който ми слага упойкато беше невоятно внимателен и ме предразположи да бъда много изпълнителна.А това ми беше леко трудно защото си имах порядъчни контракции.Но важното е че всичко беше ОК.
Между другото аз се бях настроила единствено за нормално раждане без упойки, но нещата протекоха другояче важното е че са с добър край.


Илия 14.05.2006

Тема Re: Eпидурална упойканови [re: Zori_D]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано18.04.07 23:39



Аз клоня към епидурална за секциото, най-вече заради по-бързото възстановяване след това. Макар че според анестезиологът след секцио пак се спи 2 дни - заради обезболяващите. Общо взето не ми дадоха никакви медицински критерии за избор между пълна и епидурална упойка....
П.С. Извинявам се, че малко отклоних темата... :) Леко раждане на всички, на които това им предстои :)



Тема Re: Eпидурална упойканови [re: cingarela]  
Автор sisislava (непознат )
Публикувано19.04.07 13:23



Ако нямаш индикации за секцио, според мен, поискай нормално (вагинално) раждане със епидурална упойка.
Аз така родих. Ето и отзивите ми от упойката.
1. Епидуралната упойка не е инжекция, а система, която се включва близо до гръбнака. (Ако желаеш на е-майл мога да ти пратя моя снимка точно на епидуралната ми.)
2. Болките веднага намаляват и дори изчезват. Усещах само контракцията и то безболезнено. В състояние бях да се изправя и ходя на крака, макар и трудно - това при препоръка от акушерките да пробвам тоалетната. Не се получи, та се наложи да изпишкват влятите ми течности с катетър. Слагането му също беше безболезнено.
3. Странични ефекти от епидуралната - повръщане по време на напъните. (Е, преживява се.)
4. Епидуралната удължи като цяло фазата с напъните, но то и аз не бях наясно колко силно да напъвам, пък и акушерките не ми даваха много зор.
5. След разкъсването (не ми правиха епизиотомия) шиенето го усещах неприятно и болезнено - затова ми сложиха местна упойка. (Епидуралната я спряха веднага след като бебето излезе.)
Бях си решила, че след като родя сама ще си кажа дали бих го направила отново след някоя година - е готова бях за всичко от начало без всякакви страхове.

Успех и много усмивки!





Тема Re: Eпидурална упойканови [re: cingarela]  
Автор pinkiwinki (член)
Публикувано19.04.07 14:57



Не съм чела другите мнения, не че не ме интересуват, просто в момента нямам време, но имам желание да ти отговоря на въпроса, доколкото моят опит позволява. Аз родих с епидурална упойка, при това - със секцио. Е, идеята беше да раждам нормално с епидуралка, но така или иначе, наложи се секцио и не се отказах то тоя род анестезия. Честно казано, страхувах се и помолих да ме приспят, докато вадят бебето, за да не виждам и не чувам нищо, а после се чувствах много по-добре, отколкото колежките по съдба, които бяха родили със секцио с пълна упойка /освен това имам и такъв опит - имам гинекологична операция от преди години с пълна упойка и разликата е огромна/. Първо, обезболяват те 24 часа след раждането, второ, много по-бързо се захранваш и възстановяваш, трето - ако има спънки, както е било при мен, и се забавят с ваденето на бебето, което обикновено трябва да стане до няколко минути, с пълната упойка буквално детето бива упоено, а с епидуралната този риск не съществува и най-после, не мисля, че има странични ефекти, ако го прави опитен и добър анестезиолог.
Леко раждане и късмет!






Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.