Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:18 14.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Това име за пръв път го чувам и съм очаровананови  
Автор 3aиpa (<<<>>>)
Публикувано04.03.07 13:16



До вчера съм си мислила, че моите деца са с най-редките и оригинални имена. Просто не бях срещнала Билка. Билка! Невероятно. Билка на 11 м. Стоя и мигам, мигам и не мога да се начудя на татокото и майката (която за съжаление не може да оцени и почувства оригиналноста на името на детето си просто защото не е българка), как им е хрумнало и как са имали смелоста даси я кръстят така. Билка...
Прибавям тук и Пирина - докато се 'главоблъсках' за името на малката в болницата една сестра ми го каза - страхотно име.

Хайде и вие се включете с невероятни и страни имена и най-вече с такива които са ви очаровали.

... Щях да забравя да напиша и моите - Есен на 6 г. и половина - Зима на 7 м.

... Доста ни е весело като се прибираме в БГ и разни хора започнатда ни се шашкат ...



Тема Re: Това име за пръв път го чувам и съм очаровананови [re: 3aиpa]  
Автор lesna (член)
Публикувано04.03.07 14:38



на една позната момиченцето се казва Дивдена





Тема Rмалко хумор ще позволите ли по темата:)нови [re: 3aиpa]  
Автор TE_DDA (ЪкУшерката!Опс!)
Публикувано04.03.07 15:42



имам позната, казваме й Фроси. но понеже не ми е близка до скоро не бях питала как се казва . Докато не ми разказаха, че тя като се раждала, били времената дето кумът кръщава детето. Да, ама кумът след събитието бил толкова пиян, че като отишъл да я запишат вместо Росица успял на измърмори Фроса , та така и я записали :))))))))))))))

Извинете за правописа - немам нерви за тирета и запетайки

Редактирано от TE_DDA на 04.03.07 15:48.



Тема Re: Това име за пръв път го чувам и съм очаровананови [re: 3aиpa]  
Автор Patishonka (непознат)
Публикувано04.03.07 15:48



Не знам, може би за в чужбина е различно, понеже за чужденците името така или иначе си е непознато. За тук - аз не бих се осмелила да кръстя детето си с чак толкова нестандартно име. Трудно е в детските години, децата са много неподправени в реакциите си към различното и ще има едни гадни песнички в детската градина и в училище, ще се подиграват...
Живота е достатъчно труден, не искам да създавам допълнителни трудности на децата си.

Преди извествно време четохме една статия, в Капитал мисля че беше, за нестандартните имена. Явно сега са на мода - имаше доста смешни попадения, жалко, че не мога да цитирам по памет, но много се посмяхме





Тема Re: Това име за пръв път го чувам и съм очаровананови [re: 3aиpa]  
Автор deeper_m (минаващ)
Публикувано04.03.07 16:56



Хм.....Есен и Зима....
Хайде виж си ЛС, моляяяяя

Редактирано от deeper_m на 04.03.07 19:22.



Тема Re: Това име за пръв път го чувам и съм очаровананови [re: 3aиpa]  
Автор Meчo (пухкава)
Публикувано04.03.07 16:58



мой съученик се казваше Фидан, много страдаше горкият....пък и беше далеч от фиданка по него време

моя съседка се казва Перка

фолклора пък още разказва за един предодавател в ХТИ-Лимон, който кръстил дъщеря си Есенция; и на изпит задал въпрос "колега, кажете ми какво е pH-то на чая?"; Колегата се зашугавил , пък изтърсил "с лимон или без лимон?"



хора разни, свят широк

Life is only a transient transfection

Тема Re: Това име за пръв път го чувам и съм очаровананови [re: 3aиpa]  
Автор else (varelse)
Публикувано04.03.07 18:30



За ужасяващи имена, доказващи жестокостта на родителите към децата им, има много примери.
Но на мен ми се струва, че темата е за готини имена, които звучат странно.
Моят фаворит е Севар. Ударение на а. Почти най-красивото име, което съм чувала.



Тема Re: Това име за пръв път го чувам и съм очаровананови [re: else]  
Автор dessbess (непознат)
Публикувано04.03.07 18:52



Севар е име на хан



Тема Re: Това име за пръв път го чувам и съм очаровананови [re: dessbess]  
Автор CarminaGreen (Jedi Knight)
Публикувано04.03.07 19:23



ние много харесвахме самото име Хан...
в крайна сметка избрахме Сава - не е много рядко, но ми звучи много готино на мене



if only i'd thought of the right words...

Тема Re: Това име за пръв път го чувам и съм очаровананови [re: 3aиpa]  
Автор surflineМодератор (veche poznat)
Публикувано04.03.07 19:49



Ще ме прощавате, но моят фаворит е името Марулка_баба и внучка в Приморско, бяхме на квартира у тях преди 3 лета

.


умея да мълча на седем езика


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.