Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:17 30.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема ГОООЛЯМ скандал със свекърватанови  
Автор mamanaicko (новак)
Публикувано13.03.07 10:44



Здравейте на всички

Отдавна не съм писала в клуба,но чета редвно вашите теми.Та да ви се оплача и аз.Мъжа ми влезе в болница с тежка бъбречна криза и кръвоизлив на бъбрека заради разбиване на камъни.И аз останах вкъщи сама с бебо.А свекърва ми живее под нас-на 1-ви етаж.И всичко започна когато ходиме на уролог да отвори пишлето на бебо,че му се беше събрала една бяла подкожна подутина и казаха че трябва уролог да му го забели.И ни педупредиха че ще го боли много като пикае,но аз и мъжа ми се съгласихме,за да не му отворим по-голяма беля на малкия по-късно.Та мъжа ми още беше в болницата и аз заведох малкия на лекар и го оправиха...ама като се прибрахме него много го болеше и цял ден през 5-10 мин. започваше да пищи,протяга ръчички и стиска здраво.Майка ми и аз само си го премятахме от ръце на ръце да го успоким,а той реве ли реве....
Когато се стъмни(и бебо си ревеше постоянно) свекърва ми се качи горе и още от вратата започна да вика...:"Защо реве МА,аз казах ли ви нищо да не му правите на детето...".При което аз и обяснявам,че доктора е казал,че може да има усложнения след време и е по-добре да му се направи процедурата.При което тя продължава да вика,аз съм била виновна,щяло да му стане сега нещо,осакатила съм го,ако станело нещо щяла да ме изгони....а детето се разрева от виковете още по силно....И на мен ми падна пердето.....ако някоя от вас знае какво е да не ти издържат нервите ще ме разбере.Побеснях...Развиках се на свой ред,казах и да се маха и ако не се махне ще я изхвърля с ритници(имах наистина това намерение).Изгоних я като мъсно коте...тя щяла да ме изгони мен,да не би да съм била в майчината си къща че да съм казвала какво ще става...Тя може и да си мисли че къщата е на сина и и следователно и на нея,но греши-мен ме пише в нотариалния акт,не нея...ах,как побеснях само...и тя си тръгна и продължава да кълне и какво ли още не....нямам думи...и сега само като се сетя и ме хваща яд....И да направя едно пояснение-още като бях бременна каза,че като се роди бебето-без нея...тя нямало да го гледа.Така и стана...Било я срам дабута количка,щяла да го изпусне ако го хване и куп други простащини...но аз не съм я и молила никога да го гледа...и сега изведнъж ще дойде и ще ми командва кое как ще стане...и то за МОЕТО бебе....направо съм бясна...


поне ми олекна като го написах...Някоя от вас имала ли е голям скандал със свекърва...Защото за малки дразги и спречквания-ясно е че има...Ще се учудя ако някоя снаха се разбира със свекърва си.Не че няма и такива,но сигурно са голяма рядкост....



Тема Re: ГОООЛЯМ скандал със свекърватанови [re: mamanaicko]  
Автор jana (...)
Публикувано13.03.07 10:53



Забелязала съм, че в едно семейство (включвам тъщи и свекита) всичко е мирно и тихо преди да се появи дете. В момента на появата вече всяка дава акъл, опитва се макар и от добро чуство да помогне и се стига до скандали, дразги и сръдни. Ние живеем със свекито, наистина никога не съм се карала с нея, но на моменти направо ме е изкарвала извън кожата ми и то именно като дава акъл за щяло и нещяло. Естествено веднага щом го даде се извинява, че не е трябвало да се меси, но думите са казани и яда ми е в разгара си. Не че имам нещо против нея, напротив обичам си я много, дори миналата година като бяхме с майка ми само двете с беба на море щяхме да се избием и с нея точно навтория ден. Бабите са затова, да дават акъл, да ни се пречкат, да ни дразнят, да ни помагат, да глезят .... това са те.






Тема Re: ГОООЛЯМ скандал със свекърватанови [re: mamanaicko]  
Автор surflineМодератор (veche poznat)
Публикувано13.03.07 11:19



Уф, като четох цялата настръхнах

.
Тотално я игнорирай и се успокой, не си крива ти или мъжът ти, че майка му е такъв чешит. В случая не е твоя вината. Спри да и се връzваш. Аz лично бих прекратила всякакви раzговори с нея_да те гони от къщата ви и да те КъЛНЕ?!? Даваш и директно червен картон и си гледай мъжът и детето, като и уври главата(рано или късно ще стане това, вЕрвай ми) може да си помислиш zа въzстановяване на отношенията ви.
Иzлеz на слънце, пийни една Каменица и и тегли една майна zа последно. Свекървите(в по_голяма част от случаите) не си zаслужават белите коси, че да си го слагаш на сърцето.


умея да мълча на седем езика

Тема Re: ГОООЛЯМ скандал със свекърватанови [re: mamanaicko]  
Автор cchery (мама на двама)
Публикувано13.03.07 11:25



Браво на теб! На такива кухи тикви само по този начин може да им стане ясно, че са нежелани, а пък съветите им никога необходими. Ти си майката, ти си вземаш решението, заедно с бащата. Ти си носиш отговорността и няма нужда някой да ти казва дали ще си виновна или не. Това си го знаеш, още с вземането на решението.

Бебчо ще се успокои много бързо - ден-два, поне така беше при Коко. Болката минава, отока спада и няма никакви последствия.

Смело напред и горе главата. Майките трябва да сме много силни и издръжливи заради децата си. Такива кухолейки ги има навсякъде и ще ги има. Аз ги игнорирам и си решавам проблема. Дори и собствената ми майка игнорирах - боли ме много от това, а най-вече от факта, че години наред ме е залъгвала с някаква фалшива загриженост и внимание, и когато се появи момента, в който трябваше единствено да бъде до мен и да ме подкрепи, дори и да греша, тя, точно като свекито ти, отвори уста каква съм лоша и колко ще съм виновна.

п.п.: Аз съм от тези, които имат прекрасни отношения със свекърва си. Така или иначе аз в доста статистики се включвам все в малките проценти, та и в тая за добрите взаимоотношения свеки-снаха, пак съм там

.


Бълг. медици в Либия и Ашраф са НЕВИННИ!

Тема Re: ГОООЛЯМ скандал със свекърватанови [re: mamanaicko]  
Автор redd (случайна)
Публикувано13.03.07 12:44



то си е до човек, според мен.
Като е казала, че няма да го гледа, е имала предвид, че не иска да й се месят в живота.
А детето като е пищяло, й е попречило на спокойствието, това е истината.
Нали живее под вас...
Може грозно да завучи, ама сори.
Тя ще иска да се помирите, но не и преди на детето да му е минал ревливия период - след година-две - много е лесно тогава да гледаш дете, дето разбира, като му говориш.
Лесното всеки го може.
Ще пиеш едно и ще ти мине:-)



time is on my side

Тема Re: ГОООЛЯМ скандал със свекърватанови [re: mamanaicko]  
Автор jam (уверено сладко)
Публикувано13.03.07 14:03



изобщо недей да й се обясняваш на тая. хубаво си я отрязала. големи животни има на тоя свят...

само не допускай пред детенцето да се крещи, че много се плашат и страдат душичките.



Тема Re: ГОООЛЯМ скандал със свекърватанови [re: cchery]  
Автор ДжacтaПpacтa (мама на Искрен)
Публикувано13.03.07 14:23



Явно свекитата набират най-голяма смелост,когато синчетата им отсъстват в дадена ситуация

,може ми мислят,че това е момента,в който снахите са най-уязвими...да,но неееее.Ето,че твоята си е намерила майстора-както и моята.След един скандал,в отсъствието на мъж ми,аз също я изгоних(но бях по-скоро мила),така,не си говорихме и не се виждахме повече от година...беше един спокоен и приятен период от живота ми,но от цялата работа най страдаше скъпият-много му тежеше,сигурно е имало натиск и от тяхна страна,често им гостуваше и го задържаха дълго....По това време забременях и той им каза,едва когато бях в 7месец...наложи се да се напънем и сдобрим някакси.В първия удобен момент,когато останах насаме с нея и обясних,че не е тя човека,който ще ми дава тон в живота,че не тя дирижира хора и ако иска да вижда бъдещето си внуче-да си мери приказките и мераците...А тя каза:"Аз много те обичам,нищо че си толкова чапраз..."От тогава се разбираме някакси...често се налага да й покажа кой е шефа...,но без скандали.За съжаление не можем да избираме родата сиГледай си кефа и детето и не твари мъжа си,че той остава между чука и наковалнята


Искрен 28.04.06г.

Тема Re: СВЕКЪРВИТЕ НА САПУН извинете ме че съм ....нови [re: mamanaicko]  
Автор 3aиpa (<<<>>>)
Публикувано13.03.07 15:05



... толкова рязка. Каквото съм видяла от моята не го пожелавам на никой, даже и на врага си (е само на зълвата - да види кво е, въпреки че ми е симпатична :)). То затова не сме в БГ де - далеко и за дълго, че нямам нерви за простотии :)).

Аз от контактите със свекито едно разбрах - никога няма да се отнесе с мен като с част от семейството. Аз винаги ще съм врага, който и открадна сина :)).

А за караниците - ако не ти е майка да я нашуташ, сърце не ти дава да й се изрепчиш (щото ще огорчиш съпруга си). Пък тя като куче това чака - качва ти се на главата. Мисълта ми е, че ако не се разбираш с майка си, дори и да се скарате проблеми няма, понеже после ще се разберете, но със свекървите не е така...

Мога обаче да посъветвам тия, които са пресни снахи - в самото начало без много-много да се вързвате на мазненето на свекървите им - дайте ясно да разберат, че вече сте едно ново сем., в което те нямат място - освен като гост рядко

. Ей това ми го препоръча една приятелка, ама не я послушах ... сега си патя.



Тема Re: ГОООЛЯМ скандал със свекърватанови [re: mamanaicko]  
Автор bubulina (член)
Публикувано13.03.07 15:48



Преживяла съм същото по друг повод. За съжаление има хора с които не можеш да се разбереш (моята свекърва задължително ми прави напук и наопаки) може би трябва да кажа правеше, защото я игнорирах. Живем в къща и тя също е на долния етаж и още като разбра, че съм бременна каза: който си има деца да си ги гледа (а аз все още нямах!) и това при положение, че много ме харесваше и беше голям зорда се оженим със синът и и толкова искаше внуче!!!?? Е от няколко години просто не си контактуваме въобще (по ред причини) и то и мъжът ми беше инициатор на това нещо. Оттогава живеем много по-спокойно и щастливо! Знам, че много мами тук ще скочат срещу мен ноо всеки знае себе си. Опитахме всичко друго и не става. Не знам точно как се чувства мъжът ми но не се оплаква и по нищо не личи да му тежи това положение напротив преди скандалите го тормозеха. Всъщност той я отряза няколко пъти (защити мен) и тя му се разсърди и така. А внуци тя не знае, че има ти и НАРУШАВАТ СПОКОЙСТВИЕТО И НЕ МОЖЕ ДА СИ ГЛЕДА СПОКОЙНО СЕРИАЛИТЕ!! Така, че какво да кажа повече?



Тема Re: ГОООЛЯМ скандал със свекърватанови [re: mamanaicko]  
Автор sixth (член)
Публикувано13.03.07 15:54



Браво за постъпката - друго не мога да кажа.
Аз лично също се разбирам добре със свекървата даже с майка ми се карам повече от колкото с нея,, но ако бях попаднала в ситуация като твоята - без съмнение щях да постъпя като теб.
Сега само се успокой, пий една вода

и си гледай семейството





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.