Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:59 13.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Въпрос за прехвърляне на майчинство и яслинови  
Автор nedover4iva (минаващ)
Публикувано13.03.07 11:41



Може ли някой да ми отговори по въпроса, ако прехвърля майчинството си на майка ми, ще може ли детето ми да ходи на ясли, или трябва да избера едното от двете?



Тема Re: Въпрос за прехвърляне на майчинство и яслинови [re: nedover4iva]  
Автор mishlentze (мама на 2 мишки)
Публикувано13.03.07 18:29



По закон трябва да избереш едно от двете. Но питай и счетоводителя си, има и вратички






Тема Re: Въпрос за прехвърляне на майчинство и ясли [re: nedover4iva]  
Автор nedover4iva (минаващ)
Публикувано13.03.07 19:17



Не става въпрос за вратичките по принцип, мислех, че майчинство не може да се прехвърля само ако детето е настанено в детски дом, т.е., на пълно държавна издръжка. Явно на мен не ми е съвсем ясно.



Тема Re: Въпрос за прехвърляне на майчинство и яслинови [re: nedover4iva]  
Автор zuzanka_t (непознат )
Публикувано13.03.07 19:21



Неможе детето да ходи на ясла и някой да е в майчинство. Новоприетата промяна от 01.01.2007 год. - "подкрепа на майчинството" е избрано от теб лице, което да е в работоспособна възраст, да няма психични проблеми може да гледа детето ти ако то е до 2 г. възраст.Ти ходиш задължително на работа, а наетото лице сключва договор в социално подпомагане и от там получава минимална работна заплата и е осигурено за всички осигурителни случаи. За повече информация попитай социалните работници от където получаваш детцките си. Дано съм ти помогнала.



Тема Molq otgovorete mi!нови [re: nedover4iva]  
Автор zarche ()
Публикувано15.03.07 08:40



Съжалявам за латиницата, но имам проблем с компа.
Та... Нещо се обърках. Детето ми ходи на ясла от полвин година, а аз все още си получавам майчинските и никой от работа не ми е казал да има проблем. Не разбрах - не мога да прехвърлям майчинството или спирам да получавам, когато детето тръгне на ясла? (аз не съм почнала работа) Моля отговорете ми!



Sajaliavam za latinicata, no imam problem s compa.
Ta... Ne6to se obarkah. Deteto mi hodi na iasla ot polvin godina, a az vse o6te si polu4avam mai4inskite i nikoi ot rabota ne mi e kazal da ima problem. Ne razbrah - ne moga da prehvarlqm mai4instvoto ili spiram da polu4avam, kogato deteto tragne na qsla? (az ne sam po4nala rabota) Molq otgovorete mi!

Редактирано от Teди на 15.03.07 09:34.



Тема Re: Molq otgovorete mi!нови [re: zarche]  
Автор Aлa-Бaлa (портокала)
Публикувано15.03.07 09:54



Спира се обезщетението за отглеждане на малко дете, ако го запишете в ясла.

"Ако балансът не излиза, в него има грешка. Ако излиза, грешките са две."


Тема Re: Molq otgovorete mi!нови [re: Aлa-Бaлa]  
Автор maia_22 (член)
Публикувано15.03.07 13:33



Аз също не разбирам нещо.Моето дете ходи на ясла от около 5 месеца,а аз не се водя на работа,а в майчинство и продължават да превеждат 180лв. на фирмата в която работя и съответно те на мен.



Тема Re: Molq otgovorete mi!нови [re: maia_22]  
Автор Aлa-Бaлa (портокала)
Публикувано15.03.07 13:48



КСО
чл.53, (4) (Предишна ал. 3, изм. - ДВ, бр. 69 от 2004 г., бр. 68 от 2006 г.) Паричното обезщетение по ал. 1, 2 и 3 не се изплаща при смърт на детето, даване за осиновяване или при настаняване на детето в детско заведение, както и при отглеждането му от безработно лице по програмата "В подкрепа на майчинството".

Трябвало е да уведомите работодателя, че детенце е дадено на ясла. Не ме питайте как проверяват, аз също не зная. И това че пиша в дискусията не означава , че съм съгласна с тази промяна.

"Ако балансът не излиза, в него има грешка. Ако излиза, грешките са две."


Тема Re: Molq otgovorete mi!нови [re: Aлa-Бaлa]  
Автор *щypчo* (ентусиаст)
Публикувано15.03.07 23:03



А сигурно ли е,че настаняване на детето в детско заведение означава тръгване на детска ясла или градина???Защото..според мен "настаняване" звучи като даване в дом за отглеждане..(не е задължително да е дадено за осиновяване)..
Разбира се аз не съм специалист..само така ми звучи..
Но..сигурно има някакво тълкувание..




Тема Re: Molq otgovorete mi!нови [re: *щypчo*]  
Автор TeдиМодератор (обещала)
Публикувано16.03.07 09:05



Преди 01.01.2007 година беше нещо от рода на "детско заведение на пълна държавна издръжка".
Много неприятно изменение в закона






Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.