Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:00 23.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Отошение дете- татко!!!нови  
Автор jana (...)
Публикувано02.03.07 12:22



Имам следнитя проблем, всъщност по-скоро питане към вас.


Нашият татко от скоро време изглежда тъжен много и го притеснява факта, че според неговите думи "Ния не го обичала вече". И наистина забелязвам вечерно време като се нвърне всеки от работа, малката седи залепена за мен, а когато татко й се опита да я гушне, целуне, или бори тя пищи, бута го, удря го и идва при мен. Имате ли някаква представа защо го прави. Дайте някакъв акъл, че съм объркана от тези нейни действия
Мерси




Тема Re: Отошение дете- татко!!!нови [re: jana]  
Автор snich (Renina mama)
Публикувано02.03.07 14:00



Ние сме със същия проблем.
Татко ни поговори с нея защо се държи лошо,после аз й показах категорично,че ми е обидно,когато се държи с него така.И започнах да я приканвам за повечето неща да се обръща към баща си - сядам на компютъра и й обръщам гръб - така тя няма избор.
Прилагаме го от седмица и вече се вижда положителен ефект.
Не знам защо го правят.Може да е някакъв период.


1.fevruari.2004


Тема Re: Отошение дете- татко!!!нови [re: snich]  
Автор fada (pitanka)
Публикувано02.03.07 15:08



не знам на каква възраст сте, ние сме на 2.5 и преди половин година или няколко месеца минахме през същия период, така че сигурно и при вас бързо ще отшуми...и аз се чудех защо го прави, до сега отговор на този въпрос нямам....





Тема Re: Отошение дете- татко!!!нови [re: jana]  
Автор natby (ниа-катя)
Публикувано02.03.07 15:38



период е със сигурност. даже не един. нашия татко също го приема твърде лично според мен. основно поради факта че се чувства виновен пред нея поради честите отсъствия. но понякога се случва тя да иска него повече да гушка, основно поради това че аз съм лошото ченге в къщи. така че има баланс. мисля си че бащите по принцип много искат да се харесат на дъщерите си, което е естествено, но определено преживяват много на дълбоко евентуалното отхвърляне от тяхна страна. много повече страдат от колкото при скандалите с нас.поне такива са моите наблюдения.така че споко ще мине. търпение трябва



Тема Няма добро и лошо ченгенови [re: natby]  
Автор jana (...)
Публикувано02.03.07 16:12



При нас таткото ни му е жал и се кара и наказва много по-малко от мен. Аз крещя като луда, пляскам чат пат памперса, наказвам , но детенце само мен търси и гушка. Примерно ако баба й се скара тя й се сйрди, не й обръща внимание направо си показва, че е сърдите, при нас с баща й като я накажеме не се сърди, напротив изпълнява. Незнам дано е период , но като ви слушав вие сте на по 2-2,5 г., на нас не ни ли е рано или периода ще повтаря пак? А как да го преодолеем, че таткото ни малко се натъжава от този факт, чуства се едва ли не изолиран от "женското ни царство"






Тема Re: Няма добро и лошо ченгенови [re: jana]  
Автор *щypчo* (ентусиаст)
Публикувано02.03.07 17:47



Това с бабата..едва ли е период..И ние бяхме така..след години, нещата продължиха..и когато вече питах "защо" детето ми обясни,че аз дори и да съм я пляскала понякога по дупето е било винаги заслужено и след мног ообяснения, пък..баба й и татко й направо почвали да й се карат, без да разбира защо и...явно просто не е имала време да усети,че са прави,а е възприемала поведението им като неправилно..
Та...майките особено, ако аргументирано наказват са винаги добри..
Иначе това с таткото ще го израстете бързо..Мисля,че не трябва да му обръщате внимание и..особено таткото не трябва да показва,че е обиден..Говори с него...мисля,че е добра идея да се държи с нея все едно не забелязва,че тя предпочита теб и..да й показва колко я обича и колко иска да сииграе с нея или просто да я зарадва..
Не мисля,че е добра идея да играете на доброто и лошото ченге и ти да спреш да й обръщаш внимание...Просто..ти би могла да я приканваш заедно двете да отидете при тати да го цункате, да го гушнете и т.н..(вие си знаете какво..)






Тема Re: Отошение дете- татко!!!нови [re: jana]  
Автор Patishonka (непознат)
Публикувано02.03.07 21:33



Аз още нямам деца, но от нещата които съм чела и от познати ми се струва, че такива фази имат много деца. Като че ли идва възраст, в която детенцето започва повече да се осъзнава и различава хора, които вижда често (мама) и хора, които вижда по-рядко (татко, ако работи, баба, дядо). Аз например като малка съм била много срамежлива и съответно съм се дърпала и от баща ми.

Може би ще помогне, ако създаваш еуфория, когато таткото се прибира, ако приготвяте двете да го посрещнете и показваш, че много се радваш, че тати си е вкъщи. Или се обличайте и го вземайте от работа... Играйте тримата на нещо - в игрите сближаването мисля е по-лесно... Ако тя не иска да го гушне, прегърни го ти. Не е изкрючено и да започне да те копира.. Просто интегрирай таткото, колкото може повече..

Не се тревожи! Ще отмине



[img]http://www.lines.wlal.ru/cache/16960971.png[/img]

Тема Re: Отошение дете- татко!!!нови [re: jana]  
Автор di_ma (diemma)
Публикувано03.03.07 12:41



Не мисля, че има нещо тревожно в поведението на дъщеричката ти. По скоро е нещо нормално и е период през който преминават повечето деца на нейната възраст. Този "проблем" е добре описан в книгата "Изкуството да бъдеш родител" на д-р Фицхю Додсън. Горещо ти я препоръчвам ( ако все още не си попаднала на нея

). Можеш да си я изтеглиш от тук:




Тема Re: Няма добро и лошо ченгенови [re: *щypчo*]  
Автор jana (...)
Публикувано05.03.07 09:41



Да и аз така мисля да направя. Говорих с таткото ни, казах му просто повече внимание да й отделя, а това че иска повече мен му обесних, че е в реда на нормалното. Най-малкото тя е момиченце като мен, интересно му е да копира от мен, да се гримира (науким естествено), да се преоблича и всички останали женски глезотийки. Почивните дни дори ги пуснах да излезат заедно пък ще видим. То е ясно, че е период, ама не обичам да гледам таткото ни така тъжен.






Тема Re: Няма добро и лошо ченгенови [re: jana]  
Автор TeдиМодератор (обещала)
Публикувано05.03.07 09:46



Ако нямате такъв, измислете някой ритуал, в който да участват само таткото и бебата (без теб). Може да е хранене на закуска, хранене за вечеря, преобличане за сън, приспиване... Нека двамата си имат няколко минутки насаме всеки ден






Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.