Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:29 01.07.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Един незабравим 8 март...нови  
Автор happy_mama (усмихната)
Публикувано09.03.07 09:26



Какво ни се случи снощи....

Бебчо от няколко дена ходи успешно на гърне....майка ми го слага. Та оставам аз вечерта с трите деца сама за кратко - майка си тръгна, мъжът ми още не си беше дошъл.

Слагам го на гърне. Пишка. Викаме "браво" и прочие и отиваме до бебешката да вземем нов памперс. В тоя момент тати се прибира с цветята. Цункане, гушкане, хвалби, пак "браво" и отиваме на дивана да сложим новия пам. Батковците си се занимават нещо на компютъра, таткото някъде наоколо - преоблича се....оставям бебето на дивана, оградено с едни възглавнички...беше съвсем кротък и ставам буквално за минутка да хвърля памперса и да измия гърнето...

И по едно време....БАМ!...пауза...и неистов рев....


Така ревеше, че беше спрял да диша...
Чисто нова, синя и добре изразена цицина на челото с отбелязано ръбче през средата...беше паднал по корем (по лице) от около 40 см височина и беше уцелил крака на холната масичка...

Тъкмо се канех да приготвям вечерята...ама няма как....набързо се облякохме и айде в Пирогов....
Слава Богу - нищо тревожно!
Докато чакахме - още две "изтървани" бебета се появиха....викам си на акъла - не съм само аз такава....и аз не знам каква...невнимателна, несъобразителна....

Батковците се държаха много добре - грижовни и мили. Пазеха го да не заспи в колата, успокояваха ме...сладурчета!

И така: Пазете малките - особено в преходния период, когато стават по-подвижни, уж още не ходят, уж не стават, уж не пълзят....но не им знаете възможностите, не знаете какво ще им хрумне. Шило в торба не стои.

Редактирано от happy_mama на 09.03.07 10:20.



Тема Едно питане по този въпрос...нови [re: happy_mama]  
Автор jana (...)
Публикувано09.03.07 09:57



Е от това винаги ме е било много страх - удар по главата. Но колкото и да го пазиш то става за секунди дори да си на 20 см. от него. А сег асе сещам да питам кога да не дава Господ се налага да го водиш по болници, при всеки по-силен удар на главата или се чака да видиш дали ням апромени в самото дете (повръщане, ленивост и т.н.)???? Вие сте с повече деца и сйответно с повече опит и патила, споделете ...






Тема Re: Един незабравим 8 март... [re: happy_mama]  
Автор e_mili_1 (нова )
Публикувано09.03.07 09:58



Чета и кожата ми се наежи... Колко е голямо твото юначе? Моето на 13 ще стане на 6 м., но е много подвижен и щур. Оставям го на спалнята заграднен с юргани - не иска да стои в креватчето, а и си удря главата от решетките като се обръща. Замислям се дали да не го слагам на пода вече...



Тема Re: Едно питане по този въпрос...нови [re: jana]  
Автор TeдиМодератор (обещала)
Публикувано09.03.07 10:03



Ако детето загуби съзнание дори за няколко секунди - задължително към болницата.
Ако има открита рана, цицина, кръв - по-скоро тръгваш към болницата, най-малкото да почистят и зашият/залепят раната.
При по-леки удари детето се наблюдава и при някакви притеснения - към болницата.

И пак си зависи от конкретния случай.



Тема Re: Един незабравим 8 март...нови [re: e_mili_1]  
Автор happy_mama (усмихната)
Публикувано09.03.07 10:10



На 9 месеца е...

Да, на земята е най-добре, ако трябва да го оставиш набързо. Това дори съм го чела в статия или книга. Заграждането с юргани и при нас работеше докъм 6 месеца...

Всичко това го знам, но защо, за бога, снощи се разсеях?!!! Да не говорим, че мекичкия му басейн беше на 2 крачки от мен...в средата на хола...

Може би просто леката еуфория от посрещането на тати и това, че всички бяха в стаята и погрешното ми впечатление, че някой ще го наглежда....обикновено като мръдвам казвам на някой "пази го, ти отговаряш" - дори и най-малкия батко се справя с това за няколко минути....



Тема Re: Един незабравим 8 март...нови [re: happy_mama]  
Автор little.monkey (непознат)
Публикувано09.03.07 10:13



не мисля, че можеш да опазиш детето от това

На почти всички се случва бебето да падне поне веднъж в този преходен период. Аз лично 3 пъти съм тичала до Пирогов
Важното е, Господ да ги пази и по малко и ние
Аз колко съм обезопасявала и тя пак е намирала каква беля да свърши.
Затова е хубаво нещо кошарата за игра - поне за малко може да я оставиш на безопасно, макар че нашата си беше разцепила устата, незнайно как докато беше в нея....


Иначе аз знам следното - ако детето ревне веднага след като падне и бързичко се успокои, не повърне, не стане сънливо значи няма страшно, но трябва да се наблюдава 2-3 дни при по-сериозен удар. След удара да не се оставя да заспи веднага, ами малко да живне, да поиграе, за да видиш че всичко е наред.....
Deni4ka sladka - 13.07.2005

Редактирано от little.monkey на 09.03.07 10:16.



Тема Re: Един незабравим 8 март...нови [re: happy_mama]  
Автор surflineМодератор (veche poznat)
Публикувано09.03.07 10:13



Охххх, милата

. Много неприятна случка.
Добре, че всичко се е раzминало добре. Страхотни са били и батковците.

По въпроса zа опаzването на бебета_моето се премята на zемята_когато беше малка, мятах едно одеало и там_хем широко, хем беzопасно, сега вече_беz одеалото.


умея да мълча на седем езика

Тема Re: Едно питане по този въпрос...нови [re: jana]  
Автор happy_mama (усмихната)
Публикувано09.03.07 10:18



Ми не знам....при нас таткото каза да тръгваме и аз се съгласих.
Ако бях сама - сигурно нямаше да отида - нямаше открита рана, детето изглеждаше адекватно - и щях да умра от притеснение цяла нощ....

Докато бях бременна четох за една мама - дето така си люляла и успокоявала детето, то заспало, а на сутринта ....не се събудило....още ми е прясно в съзнанието...та затова предпочетох да се презастраховам.

Между другото те ни казаха да го наблюдаваме 3 дни - дали няма да е вял, с разфокусиран поглед, дали няма да повръща....защото може по-късно да се прояви.

Но днес - майка каза, че си е весел и си бръмчи с проходилката...смее се, играе си....ох...



Тема Re: Едно питане по този въпрос...нови [re: happy_mama]  
Автор jana (...)
Публикувано09.03.07 10:47



Много благодаря, аз понеже съм уникална паника откъм здраве (от лекарско семейство и си поставям диагнози цветни, шаренки едни ...... мани) та исках да знам да не минавам в паниката си границата на нормалното






Тема Re: Един незабравим 8 март...нови [re: happy_mama]  
Автор Acя ()
Публикувано09.03.07 11:03



Много неприятна история. Но се случва.
На нас най-голямото ни премеждие беше, когато Ели дръпна телевизора и той се изръси върху нея в цялата си тежест(30 кг) върху нея

. Бях на сантиметри от нея, само си обърнах гърба за секунда, честно казано и не вярвах, че може да падне. Идеята ми е, че колкото и да го пазиш белята се случва.
Хубаво е, че повдигна въпроса, за да преговорим някои забравени правила и симптоми, които да следим. Само да припомня, че за да не излизат синини е добре да се натърка мястото с олио.
Нацелувай малкия разбойник.





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.