Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:41 10.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Тема Бебчета засмени през ноември и декември са роденинови  
Автор 75capricorn (мама )
Публикувано21.01.07 20:54



Здравейте,момичета!
Виждам,че всички мами са доста заети с бебенцата, никой не пише, темичката изостава и....простете ми,но си позволих да създам нова, а dolce може да я редактира по всяко време.
Как са малките ви слънчица?Надявам се всички да сте живи и здрави и само радост и бебешки усмивки да греят в домовете ви!Боби е вече над 5 килограма, настига каките и батковците

.За 2 месеца и половина е пораснал цели 6 сантиметра и сега е 54 см, чорапчетата вече му стават /преди му падаха от краченцата/, а това си е голям напредък.
Пишете мами, как се справяте с великото чудо да бъдеш майка?
Чакам с нетърпение и ви поздравявам всичките!
мама на Боби и Габи



Тема Re: Бебчета засмени през ноември и декември са роденинови [re: 75capricorn]  
Автор buba_atan (мама)
Публикувано21.01.07 21:09



Хайде и аз да се разпиша в темата.Въпреки,че бях с термин -януари и аз станах декемврийска мама.Мойта 2-ра дъщеричка се роди на 27.12.06.
При нас все още лудницата е голяма,аз много се уморявам,особено сутрин и вечер е купон.Едната плаче в едната стая-гладна съм,каката от другата крещи мамо дай да закусвам.Абе купон,но си мисля,че и аз ще създам все някога една хармония при която няма да се влудявам.Иначе най хубавото и важното е да са ми здрави момичетата,тогава аз съм най щастливата жена на света.Иначе бебка е на АМ,този път кърмата ми много бързо свърши,но какво да се прави,вина няма никой в случая.
Аз да те попитам от 2-ри месец за ваксината ти каква му сложи.На мен педито ми каза,че имало някаква нова-хубава,която трябвало ние да си я купим.
Поздрави




Тема Re: Бебчета засмени през ноември и декември са роденинови [re: buba_atan]  
Автор 75capricorn (мама )
Публикувано21.01.07 22:19



Здравей, buba_atan!
Много се радвам на бързата ти реакция.Моят термин също беше за 9ти декември, но бебо избърза и се роди на 1ви ноември.На недоносените бебета не им правят ваксини в болницата, така че малко изоставаме с имунизациите.В понеделник ни сложиха втората ваксина против хепатит.Не съм чувала какви други има, освен тези,които си ги слагат педиатрите.Мисля,че няма да има проблем- бебо добре понася ваксините , поне досега.Ние също сме на АМ, така се стекоха обстоятелствата

.Но да чукна на дърво, въпреки това Боби се чувства добре, расте и наддава.През февруари ще е следващата ваксина, мисля ,че ще е полиемелитна+ ДТК.Тогава вече се очакват реакции,защото педи ни предупреди да дадем на бебо предварително 2,5 мл Панадол за всеки случай.Дано да мине леко,че не мога да понасям бебо да страда.
Ами това е от мен ,засега.
Поздрави и всичко най-най- бебешко



Тема Re: Бебчета засмени през ноември и декември са роденинови [re: 75capricorn]  
Автор *щypчo* (ентусиаст)
Публикувано21.01.07 22:56



честито!!
Искам да те поздравя специално, понеже Борис е роден на моя рожден ден

..Скорпионите са чудесни човечета,когато са ти близки или приятели..Пожелавам ти да е здрав ..не се съмнявам,че ще е умен и добър с всички, които обича




Тема Re: Бебчета засмени през ноември и декември са роднови [re: 75capricorn]  
Автор TeдиМодератор (изгубена)
Публикувано22.01.07 09:21



Нали знаеш, че можете да сложите Инфанрикс вместо ДТК-то, предлагана от Здравната каса?
Инфанрикс се понася много по-леко от живата ДТК и рядко дава странични ефекти. Уловката е, че тази ваксина не се поема от ЗК, т.е. трябва да си я платите. Цената е около 30 лв, т.е. за трите приема около 90 лв.

Около 2 годишна възраст на детето се прави първа реимунизация против ДТК, предполагам и тогава се купува Инфанрикс.

Излиза скъпо, затова всеки решава сам





Тема Re: Бебчета засмени през ноември и декември са роднови [re: Teди]  
Автор buba_atan (мама)
Публикувано22.01.07 16:20



Не мога да се сетя точно как се казваше тази която ми каза педиатърката,но става въпрос за тази която се слага 2,3 и 4 месец.Но тя ми каза,че едната ваксина струва 62 лв.на мен затова ми стана интересно,но пусто забравих името




Тема Re: Бебчета засмени през ноември и декември са роденинови [re: 75capricorn]  
Автор dessbess (непознат)
Публикувано22.01.07 17:51



Здравейте и от мен. Моята Ани е вече на 45 дни.Роди се на 9.12., като термина ми беше за 31.12.Бебка е добре, вече тежи 4.150, като се роди 2.750.Ние да чукна на дърво сме само на кърма и засега всичко е наред.Миналата седмица имахме малко притеснения, защото продължаваше да е жълтичка, та се наложи да влезем в болница за изследвания, като се оказа че е напълно здрава, а жълтеничката продължава заради кърменето.Но проблема вече го преодоляхме и продължавам да кърмя.Лекарите даже почти ме накараха да се закълна че няма да спра да кърмя.Все още не са ни били втората хепатитна ваксина, утре ще питам лекарката кога, но ще е тия дни.Относно следващата ваксина нашта лекарка препоръчва Пентаксим, която е за 4 приема и струма 260 лв.Според вас след хепатитната ваксина колко време ще трябва да се изчака?



Тема Re: Бебчета засмени през ноември и декември са роднови [re: buba_atan]  
Автор TeдиМодератор (изгубена)
Публикувано22.01.07 18:24



Може да е тази с включен полиомиелит. Не й знам името обаче





Тема Re: Бебчета засмени през ноември и декември са роденинови [re: dessbess]  
Автор ajva (mama na mishle)
Публикувано23.01.07 14:18



Здравейте и от мен!!!
Ние се добре,имахме 2-3 инцидента,и 7-8 пъти запушени гърди,но иначе се развиваме добре.Родихме се на 22.ноември 2.100кг,бяхме 1 месец в кувиоз,и сега на 9-ти януари бяхме 3.050кг.Сега не знам колко сме,на 13-ти февруари сме на теглилка...))))Иначе сме на смесено хранене-по равно горе долу кърма(изцедена) и АМ.Скоро може би ще минем само на АМ,защото това цедене тежи и това запушване на канали.Не сме от поспаливите,плачем по цял ден и цяла нощ..няма мира.Мъчат ни зверски колики още,не знам до кога.Пробвах всичко което може-давах Саб Симплекс,Еспумизан,чай на ХИП,чай домашен от копър и друг пак домашен от анасон-нищо не помага.Иначе вече се усмихваме,риткаме,много сме сладки,ако не плачкаме.
Това е от мен...Поздрави на всички декемврийски майчета





Тема Re: Бебчета засмени през ноември и декември са роденинови [re: dessbess]  
Автор 75capricorn (мама )
Публикувано24.01.07 12:38



Здравейте отново!
Значи си имам именничка- малката Ани.Предварително ли бяхте избрали това име или просто заради датата на раждане решихте така?

.Да ви е жива и здрава и да ви радва много!
Относно ваксините- какви са тия ваксини, какви са тия цени.Имам чувството ,че педиатрите взимат процент от продажбите на тия лекарства.Дъщеря ни сме я имунизирали с това, което се полага от Здравната каса,а проблеми не сме имали.Лично аз смятам за напълно ненужно да се вманиачавам в "по-добрата ваксина", препоръчвана от НЯКОИ педиатри.Нашата лекарка не ни агитира по този начин.Но..всеки си решава сам.
И нас ни мъчат колики, надявам се вече да започнат да отшумяват, все пак скоро ще навършим 3 месеца.Бебо става все по-интересен.Много му се приказва, езикът му е все изплезен.Страшно чаровни усмивки раздава,набръчква си нослето като се смее и понякога се смее с глас.Няма по-страхотно чувство от това да виждаш първите усмивки и да чуеш първите звуци на своето бебче, нали?
Това е от мен,мамчета, желая ви страхотен ден!
мама на Боби и Габи




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.