Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:36 18.04.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Назални кортекостероиди и бременност  
Автор posh (smela)
Публикувано08.03.07 21:21



бих искала да знам какво е влиянието на назалните кортикостероиди и по-точно върху плода.
изписаха ми назонекс за алергичен ринит и се притеснявам какви последствия ще има за бебето ми. сега съм в 6-и месец, носът ми започна много да се запушва и не мога да дишам. преди това правех физио- и лазартерапия, плюс инхалации. пак с кортикостероиди.
лекарката каза, че няма противопоказания, но аз все пак си имам нещо на ум.
ще съм благодарна на мнение от лекар! и има ли друга алтернатива?



Тема Re: Назални кортекостероиди и бременностнови [re: posh]  
Автор MoniT ()
Публикувано09.03.07 02:56



Назалните кортикостероиди се резорбират и оказват и системно действие. Няма данни за ефекта има върху бременни (разбираемо), но има данни за ефекта има върху бременност при лаб. животни и те са наличие на тератогенен ефект, напр. заешка устна. Аз НЕ БИХ ги употребила, ако бях бременна, въпреки че според всичката информация, която съм чела, тези ефекти са изкл. редки; бих се въздържала от назални кортикостеориди при бременност! В указанията за ползването им изрично пише, че не се препоръчват при бременност.
PS Може и да съм леко свръхчувствителна към проблема, защото в момента се занимавам точно с него и може би имам прекалено много информация (най-вече за страничните им ефекти и токсичността им), но аз съм на принципа "better safe than sorry".



Тема Re: Назални кортекостероиди и бременностнови [re: posh]  
Автор TeдиМодератор (обещала)
Публикувано09.03.07 08:45



Мнение от лекар би могла да получиш в закованата тема на д-р Даскалов, пиши му


За какъв период ти изписаха кортикостероида? Тепърва започва сезонът на алергичните ринити
Капки физиологичен разтвор помагат ли ти?



Тема Re: Назални кортекостероиди и бременностнови [re: MoniT]  
Автор NikiFin (ентусиаст)
Публикувано09.03.07 10:54



Привет. Аз пък съм с някаква досадна хрема от как забременях. Понякога е толкова зле, доста често напоследък, че изобщо не може да се спи без капки - просто не мога да дишам през устата. Поlzвам едни, които уж не са противопоказни за бременни, ни пише да не сe ползват повече от седмица не знам си що си. А при мен станаха вече месец, въпреки че ги ползвам само вечер когато трябва да спя. Съставката им е Oxymetacolin. hydrohlorid. Това кортикостероид ли е и имаш ли някаква инфо за него



Тема Re: Назални кортекостероиди и бременностнови [re: MoniT]  
Автор posh (smela)
Публикувано09.03.07 11:11



благодаря на всички за отоворите.
аз също съм предубедена към кортикостероидите, но проблемът при мен е сериозен - от 4г. възраст имам тази алергия, която е нелечима, облекчават ми симптомите само с поддържащи лекарства и терапии.
по принцип освен спрейовете ми изписват и таблетки, терапията я правя от 2г. 2 пъти в годината - пролет и есен - преди сезона характерен за бум на алергиите. не искам да рискувам с някаква аномалия на детето, но наистина без лекарство не мога да дишам. по-леките спрейове като виброцил или капки тизин (които не съдържат кортикостероиди) ми действат за около час и след това следва пак запушване. без никакви лекарства не може наистина. не само вечер не мога да спя, това се случва и през деня ... дискомфорт месеци наред - как си го представяте? така, че това е максимално приемливият вариант според моята лекарка, при която ходя 2г. и съм доволна от лечението и.
назонекса трябва да взимам 3 месеца (т.е. до началото на 9-ия месец от бременността).
физиологичния разтвор както и стеримар при мен нямат абсолютно ниакакъв ефект. действаха ми много добре таблетки ринитал, но сега не трябва да ги взимам.

до колкото ми е известно капките от групата на ксилометазолините не са кортикостероиди. ако не пише в упътването, че е кортикостероид значи не е. през 26- годишния ми живот с алергията съм приемала какво ли не лекарства. терапии ... само иглотерапия не съм опитвала, но сега ми казаха, че не е препоръчително.



Тема Re: Назални кортекостероиди и бременностнови [re: posh]  
Автор TeдиМодератор (обещала)
Публикувано09.03.07 11:21



Който не го е изпитал, не може да си го представи



Имаш доверие на лекарката си, това е добра основа. Консултация с гинеколог (един, двама) и евентуално педиатър вероятно би помогнала в случая и би те успокоила.

Много по-навътре си в нещата от мен - не познавам лекарствата и адекватен съвсет няма да мога да дам, но искам да ти пожелая спокойни бремелински месеци и здраво бебче на финала!



Тема Re: Назални кортекостероиди и бременностнови [re: posh]  
Автор jam (уверено сладко)
Публикувано09.03.07 19:23



ако си хремава откакто си бременна - никакъв алергичен ринит нямаш.
това го казвам и за останалите бременни със запушен нос.
ще ви мине веднага щом родите.

това състояние е част от т.н. усложнения на бременността. не е от най-разпространените, като повръщане и др. под., затова много хора не го знаят.
нарича се хрема на бременността.
аз изтеглих късата клечка и носът ми се запуши в 9-та г.с. отпуши се в деня на раждането. ходила съм при двама УНГ по повода. единият още като ме чу от вратата как гъгна и ми видя корема, каза - госпожо, можеше да не идвате, това не се лекува.

капки за нос за бременни - уви, не бива. ползвала съм в много тежки моменти детски ксилометазолин и виброцил, но адски пестеливо и рядко.



Тема Re: Назални кортекостероиди и бременностнови [re: posh]  
Автор MoniT ()
Публикувано10.03.07 01:30



В общи линии този препарат (nasonex) е с документирана безопасност при бременност, така че не се притеснявай прекомерно. Винаги има опасностб от стр. ефекти, но ако ползата надхвърля недостатъците от приложението му (както явно е при теб!), не се колебай!



Тема Re: Назални кортекостероиди и бременностнови [re: MoniT]  
Автор posh (smela)
Публикувано10.03.07 09:11



мерси отново!
МониТ ти направо ме успокои, наистина така пише и в листовката, но се притесних, все пак кортикостероид.

jam, във втория си постинг уточнавам, че имам проблема от 4 годишно дете. при бременностите ми (тази е втора) става нетърпим и просто все едно нямам нос. преди имах алергичен ринит, който преди години прерасна в алергичен синузит. а след първото ми раждане стана още по-трагично положението.

Редактирано от posh на 10.03.07 09:16.



Тема Re: Назални кортекостероиди и бременностнови [re: jam]  
Автор scarlet81 (очакваща)
Публикувано10.03.07 14:30



Jam, МониТ казва, че има този проблем от 4 годишно дете! Така, че това не е хрема на бременността!
Аз имам абсолютно същия проблем като тебе МониТ! От 5-ти клас съм с алергичен ринит. Какво ли не съм пробвала, при колко лекари ли не съм ходила (включително и операция си правих преди 4 години, но ефекта беше за година, после пак се появи) и нищо не помага.
На мен последно ми изписаха Африн и с него добре се чувствам, но пак трябва да го слагам постоянно. Иначе всичко от групата на ксилометазолините ми помага да ми се отпуши носа, но с краткотраен ефект.
Аз съм всеки ден с капки, които съдържат оксиметазолин. Чела съм много противоречиви мнения по въпроса.... Проблемът е, че не мога без тях защото просто не мога да дишам! А запуши ли ми се носа ме заболява и главата и въобще става страшна работа! Случвало ми се е да припадна и да почна да се задушавам, защото не мога да си отворя устата и да си поема от там въздух!
А що се отнася до риска, риск има с всичко. Има противопоказания за какво ли не, а мнения колкото искаш. Аз за сега нямам избор. Направила съм всичко възможно да си реша проблема, защото той не е никак приятен и в никакъв случай не е някаква глезотия да се слагат капки. Не мисля, че ако се задуша на бебето ще му е по-добре или ще е по-безопастно ако не му достига кислород.
Успех и целувки



Редактирано от scarlet81 на 10.03.07 14:34.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.