Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:14 30.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: За Фантанови [re: crazy_chick]  
Автор solarstone (*****)
Публикувано11.03.07 20:27



Като преодолеем първоначалните асоциации, които предизвикват имена като Савана, Арда, Индия/а, Корея/а, Естония, Кения, Адрия, се оказва, че могат да се превърнат в очарователно звучащи женски имена. Въобще, като отворя понякога атласа, намирам такива невероятни имена, които освен географски наименования, могат да бъдат и много нежни като имена на хора. Аз лично бих избрала едно от тези имена за име на дъщеря си, ако имам такава. А за мъже, много ми харесва Филимон или Елисей





Тема Re: Забравих да спомена тези именанови [re: 3aиpa]  
Автор 3aиpa (<<<>>>)
Публикувано12.03.07 01:18



Захара (толкова сладко ми звучи)
Захари
Лея
Леда

Някой ако имам нужда от име по-оригиналничко така :)) спокойно може да се обръща към мен

. ... Ако можех да имам 10 деца, че да използвам всички имена които харесвам .....



Тема Re: Забравих да спомена тези именанови [re: 3aиpa]  
Автор else (varelse)
Публикувано12.03.07 11:46



И аз това съм си го мислила. Толкова много имена харесвах, че нямаше как да си родя толкова деца, че да ги накръстя всичките.
Сега обаче, точно когато ми трябва, ни едно не ми харесва достатъчно.



Тема Една хубава книга за имената!нови [re: eleksir]  
Автор ДжacтaПpacтa (мама на Искрен)
Публикувано12.03.07 12:04



На любопитните и нуждаещите се от по-богата информация мога да препоръчам тази книга.Има изключително интересни имена,обяснения и факти в нея,както и значения на имената(пожелателни)





Искрен 28.04.06г.

Тема Re: давай да помагаменови [re: else]  
Автор 3aиpa (<<<>>>)
Публикувано12.03.07 13:16



... поне с идеи :))). Кажи каква буквичка ти харесва или искаш да започва името и да видим какво ще ти предложим с момичетата тук. Сигурна съм, че ще събереш поне 10 имена, може пък нещо да ти се хареса ....

Въпреки, че за второто си бебе бях сигурна за името, чесно да ти кажа малко преди да се роди бях доста разтроена, разчетирена и т.н. в общи линии набелязах още две плюс Зима ... Обаче, като я видях в първия момент, когато ми я сложиха на гърдите, една беличка, чисто беличка, мъничка и сгърчанка такава (нали ги знаете какви са смачканки като се родят :)))) тя просто си беше Зима. За сравнение с първата, която се появи пък лилаво-синя, но с всички есени цветове в косата си (от бяло-русо до тъмночервено - страхотни кичури имаше :)))). То за нея колебания нямаше де :))) ... Мисълта ми е, че бебто си идва с името. Даже и да имаш колебания, като видиш мъничето и веднага разбираш, кое е подходящото име...



Тема Re: давай да помагаменови [re: 3aиpa]  
Автор else (varelse)
Публикувано12.03.07 15:10



Най-много искам да свързвам името с нещо или някого. Да е с нещо значимо за мен, не просто комбинация от букви. Мисля, че значението придава поне половината от красотата на името.
Изчела съм хиляди имена по сайтовете със списъци. Като не открих нищо в българските, взех да чета чуждестранни. За сега е безрезултатно. Най-вече защото в списъка името няма как да те грабне, да ти създаде асоциация, да те накара да го свържеш с нещо.
Но имам доста време още, дано по-нататък да ми хрумне нещо





Тема Re: давай да помагаменови [re: else]  
Автор surflineМодератор (veche poznat)
Публикувано12.03.07 15:51



За мен едно прекрасно, женско, българско име е Албена.
Идва от Ал Бен(тур._каква хубост)


умея да мълча на седем езика

Тема Re: давай да помагаменови [re: surfline]  
Автор else (varelse)
Публикувано12.03.07 16:34



Хм, за Албена бях чувала, че не е имало такова име, преди да се появи в разказа на Йовков. Т.е. той го е измислил.
Преди това е имало Аблена и Яблена, които са изчезнали поради популярността на новото име. Не помня къде съм го чела това.



Тема Re: давай да помагаменови [re: else]  
Автор happy_mama (усмихната)
Публикувано12.03.07 17:14



Аз си бях приготвила Росица за момиче, но имам 3 синчета, така че с удоволствие го споделям с теб - дано ти хареса.

Абстрахирай се от всички Росици, които евентуално познаваш и чуй колко е красиво, колко хубаво звучи и какво значение има.

Представяш ли си малка бистра, чиста капчица утринна роса?





Тема Re: давай да помагаменови [re: happy_mama]  
Автор else (varelse)
Публикувано12.03.07 17:19



Мерси.
А как се казват трите ти синчета?






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.