Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:11 30.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: Това име за пръв път го чувам и съм очаровананови [re: surfline]  
Автор galuni (непознат )
Публикувано04.03.07 21:07



Бистра Капка - едно име е.



Тема Re: Това име за пръв път го чувам и съм очаровананови [re: dessbess]  
Автор else (varelse)
Публикувано04.03.07 21:49



Знам. Българската история ми е голяма слабост


Освен това познавам човек с това име.



Тема Re: Това име за пръв път го чувам и съм очаровананови [re: galuni]  
Автор scarlet81 (очакваща)
Публикувано04.03.07 22:58



един моя колега се казва Полет и на галено му викат Поли


а иначе, най-странното име от тези с тиретата което съм срещала е Франческа-Пенка



Тема Re: Това име за пръв път го чувам и съм очаровананови [re: Patishonka]  
Автор 3aиpa (<<<>>>)
Публикувано05.03.07 01:05



мммм да до някъде си права. НО много си зависи от детето. Аз лично съм нямала притеснения за имената им - видях, че след първоначалния шок хората свикват, че се и забавляват. За училището малко се приетеснявах, но като пуснах голямата няколко месеца предучилищна и после един месец хвана от първи клас в БГ, притесненията отпаднаха. Въобще си нямаше проблеми, даже се забавлява във връзка с името си, че после и с това на сестра й. Като беше по-малка се чудеше защо по два три пъти я питат как се казва, сега като и кажат: 'как как' - вече знае, че не могат да й приемат името и изтърсва: пък да знаете сестра ми как се казва ... Зима - и стои и им гледа сеира :)). смешно е... иначе като помислиш всеки може да стане за смях с името си - имахме си един живко - все умрялко му викахме и т.н... сигурно всеки имам пример от съучениците си в класовете ...



Тема Re: Това име за пръв път го чувам и съм очаровананови [re: scarlet81]  
Автор ДжacтaПpacтa (мама на Искрен)
Публикувано05.03.07 09:42



Имам познати,които кръстиха дъшеря си Касиана,казаха че са си го измислили.А пък моя близка се казва Ирония-винаги съм я съжелявала,много гадно ми звучи...И животът й е такъв...

В този ред на мисли -аз съм твърдо убедена,че не името прави човека,но определено носи характерни качества...Доста пъти съм откривала сходни черти на характера у хора с еднакви имена.
Иначе много ми харесва името Дивна.Харесвам много и името на сина ми,въпреки че трудно убедих татко му да го го кръстим така.

Искрен 28.04.06г.

Редактирано от ДжacтaПpacтa на 05.03.07 13:51.



Тема Re: Това име за пръв път го чувам и съм очаровананови [re: 3aиpa]  
Автор thesugar (Вики и Калина)
Публикувано05.03.07 12:52



не ги познавам лично, но са приятели на мои приятели-Къдрин, Филия, Елен,Деодор








Тема Re: Това име за пръв път го чувам и съм очаровананови [re: 3aиpa]  
Автор SophieEllis-Bextor (~@%^;)
Публикувано05.03.07 13:46



Аз пък не виждам защоп ри толкова красиви български имена, хората се чудят как да шашнат света със странното име на детето си. Дали ние се замисляме какво ще каже детето ни като порасне и дали няма да мрази името си заради нашите "хрумки"? Мога да дам много примери с мои познати в училище (и в основното , и в гимназията), на които се подиграваха жестоко, заради по-особено име... Не им правим добра услуга на децата така. А и какво им е набългарските имена, има много красиви имена, вкл. и в нашата история...



Тема Re: Това име за пръв път го чувам и съм очаровананови [re: SophieEllis-Bextor]  
Автор leysi (новак)
Публикувано05.03.07 14:26



Наши приятели си кръстиха дъщеричката Иринея. В именника има Ириней, но не и Иринея. На мен ми харесва.



Тема Re: Това име за пръв път го чувам и съм очаровананови [re: 3aиpa]  
Автор aлбeнaди (take it easy)
Публикувано05.03.07 14:40



Едни наши съседи под нас, баба и дядо, казват се Шина и Наполеон.

Как го разбрах?

Тъкмо се бяхме нанесли в жилището. Звъни някой на вратата, аз отварям и някакъв ме пита дали дядо Наполеон е в къщи. Аз го гледам ококорено и питам, сигурна, че си прави майтап с мен - КАКВООО? И той ме гледа учудено и пита пак дали дядо Напоелон е тук. Казах му, че нещо се е объркал. Тогава той ме попита за баба Шина и точно тогава му треснах демонстративно вратата.... После видях че такива хора наистина съществуват и живеят под нас, а онзи човечец е бил съвсем искрен... Кой знае какво си е помислил....



Анна 8.12.2004
София 19.01.2006

Тема Re: Това име за пръв път го чувам и съм очаровананови [re: leysi]  
Автор surflineМодератор (veche poznat)
Публикувано05.03.07 14:41



На наши поzнати тук момиченцето се каzва Варна(zащото там са я направили

), но си има и второ кръщелно име София(тук при кръщене детето приема името на кръстницата в повечето случаи)...на немски името zвучи много красиво Варна София( Varna Sophia), но на мен ми идва малко като определителна табелка на влак ... Все пак им е сладур детето.


умея да мълча на седем езика


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.