Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:59 20.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Хайде да си говорим zа татковцитенови  
Автор bb33 (new)
Публикувано27.02.07 13:10



нашият е много добър ама само с момичето,а с сина ми ........не му обръща внимание...а трябва.усещам че детето го намразва.това е голям проблем за мен,а причината е в това че не се бяхме наживяли като го родих,майка ми го пое от бебе и мъжа ми не свикна с него.ужас не знам какво да правя,има ли някои подобен проблем????

това ще ми е грях за цял живот,че не сме си поели детето от малко.




nashiat e mnogo dobur ama samo s momicheto,a s sina mi ........ne mu obrushta vnimanie...a triabva.useshtam che deteto go namrazva.tova e goliam problem za men,a prichinata e v tova che ne se biahme najiviali kato go rodih,maika mi go poe ot bebe i muja mi ne svikna s nego.ujas ne znam kakvo da pravia,ima li niakoi podoben problem????tova shte mi e griah za tsial jivot,che ne sme si poeli deteto ot malko.

Редактирано от surfline на 27.02.07 13:17.



Тема Re: Хайде да си говорим zа татковцитенови [re: bb33]  
Автор surflineМодератор (veche poznat)
Публикувано27.02.07 13:24



Хм, а каzват, че татковците мрели zа пишки

.
Лично от моя гледна точка мога да кажа, че съм иzрастнала беz баща..т.е. виждах го на 2 месеца един път zа по 4_6 дни, но не го мраzя, даже много си го обичам. Според мен никога не е късно да покажеш на детето си, че го обичаш. А ти оставяш ли таткото и малчугана да се zанимават "по мъжки, според мен това би ги сближило много. Примерно събота ти вzимаш девойката и бегом на някъде, а таткото и младежа на някое "мъжко" zанимание. Късния следобед се срещате и така...после като посвикнат един с друг ще действате "фамилно".


Simona-25.01.2006

Тема Re: haide da si govorim za tatkovtsiteнови [re: bb33]  
Автор flicka_an ((Flicka))
Публикувано27.02.07 13:24



Не драматизираш ли? Как така не е свикнал със сина ви?

Да ме поправят майките на малките принцеси, ама татковците са винаги по-внимателни с крехките създания, особено когато са и по-малки...Колко от нас и досега са си "момиченцата на татко"?...

Ако пък ти е толкова тежко на душата, не знам за възрастта на детенце, ама защо не ги пращаш някъде "по мъжки" от време на време за качествени часове заедно...Картинг, басейн, да ритат топка, да гледат филм, т.н...










Тема Re: haide da si govorim za tatkovtsiteнови [re: flicka_an]  
Автор fada (pitanka)
Публикувано27.02.07 21:02



И аз не мисля, че обича повече щерката...сигурно е по-мъничка и той подсъзнатерно и обръща повече внимание, на колко са всъщност дечицата?



Тема Re: haide da si govorim za tatkovtsiteнови [re: fada]  
Автор bb33 (new)
Публикувано28.02.07 15:06



сина ми е на 6, а малката Вики на 2г.и аз все си мисля че преувеличавам,ама ме е яд като все няма време за сина си или като ги оставя сами на 10 мин. Денис реве,защото баща му все му се кара-правел го мъж.........А той ще стане мъж като се върти около татко си,а не все около мен,с мен се бори,с мен рита.......да не вземе да стане женчо



Тема Re: haide da si govorim za tatkovtsiteнови [re: bb33]  
Автор bubulina (член)
Публикувано01.03.07 12:08



Здравей, при нас имаше такъв период въпреки, че баткото винаги си е живял с нас. Не е от липсата на навик. Просто е по наследство поне при нас. Свекър ми е имал много сбъркано поведение по отношение на сина си (мъжът ми) и той не знаеше как да се държи със сина ни. Въпреки, че е първо дете и е логично да му се радва и беше толкова желан и чакан нооо! Се държеше точно като мъжът ти. Не можех и за минута да ги оставя двамата без да се скарат и детето да е разревано. Много ГОВОРИХ на мъжът ми. Той е разумен и иначе спокоен човек и ме разбираше и казваше, че съжалява: не знам какво ми става но страшно му се нервирам! Държи се като момиче! И други такива. След месеци да не кажа година разговори с него и обяснения най-сетне нещата се промениха но мисля, че има значение и това, че Васко порасна и не се държи като бебе и сега имат почти нормални отношения е мъжът ми кипва от време на време но ако съм наблизо и имам възможност го поглеждам "страшно" и промърморвам "спокойно" и нещата се разминават. Но той и сам се научи (имаше желание) да приема нещата по-спокойно. Интересното е че момченцата някои бащи не ги приемат като деца и искат от тях да се държат като "големи мъже" което е невъзможно. И когато бащите разберат, че всъщност искат много от едно дете нещата се оправят. Говори много на мъжът ти защото иначе баткото може да се настрои лошо не само към баща си но и към сестричката си. А и детето има нужда да се бори с тате а не с мама! Наистина трябва да имат някакво общо занимание. Мойте ходят заедно на риба.
Съжалявам, че стана много дълго но дано да съм помогнала.



Тема Re: Хайде да си говорим zа татковцитенови [re: bb33]  
Автор Rosabelle ()
Публикувано01.03.07 12:40



Да ти кажа, срам ме е, ама ние имаме подобен проблем. Нашият син е още малък, таткото много го обича, но някак си не може да свикне с присъствието на дедето в къщи. По същия начин не му обръща внимание, не си играе с него, не може да го търпи като реве и се сърди, не може да стои сам и 5 минути с него. Отдавам го на факта, че мъжът ми също не беше готов за дете. За капак като не е на работа непрекъснато виси на компютъра и това допълнително нагорещява ситуацията. Говорим непрекъснато по въпроса, но после пак е "старата песен на нов глас". Единствено казва, че щял да се занимава с детето като пораснело, сега чакам да видим кога ще е този момент и дали нещо ще се промени.





Тема Re: Хайде да си говорим zа татковцитенови [re: Rosabelle]  
Автор Kitten (in love)
Публикувано01.03.07 12:52



Сега ще ти разкажа една историйка за успокоение


На приятелско с-во на родителите ми дъщерята се ожени (това беше преди 12 години близо). За 2 години им се родиха 2 дечица. Таткото не обръщаше грам внимание на децата, докато бяха бебета, ама грам!
Като попораснаха обаче и станах човечета се промени на 180 градуса. Много се занимава с тях, играе си, радва им се, много е търпелив с тях,направо се превърна в супер татко!
Един ден тъща му го питала: добре де, защо като бяха малки не им обръщаше внимание, а сега като пораснаха така се промени?
А той казал: ами като бяха бебета ги мислех за извънземни.




Тема Re: Хайде да си говорим zа татковцитенови [re: Rosabelle]  
Автор lesna (член)
Публикувано01.03.07 13:00



Rosabelle,няма от какво да се срамуваш, нали ти се занимаваш с детенце , трябва таткото да го е срам, а не теб!
У нас е същото, само дето аз не искам да променям нещата, защото насила хубост не става.ГОворех много в началото , оабче...НИЩО, даже бях виновна , каогато му казвах , че това бебче не е само мое.Сега положението се промени , не ме интересува ,че не иска да играе с детето, та нали аз се грижа за детенце така както аз смятам че е редно.Не си го слагам на сърцето това , че той не се интересува-като иска.Знам че това никак не е добре, но какъв е смисъла да се изнервям с неща които не мога да променя...,а когато съм изнервена, дори и несъзнателно го изкарвам на детето...


И аз съм го чувала това- когато порастнело- е, да ама то като расте без таткото до себе си , като порастне тепърва ще се учи да обича баща си ли?
Глупости са това.Ако човек иска да е родител се държи като такъв.
Едва ли съм помогнала, но поне си излях душата...



Тема И у нас картината е същата :(нови [re: lesna]  
Автор ДжacтaПpacтa (мама на Искрен)
Публикувано01.03.07 18:24



И моят мъж така разправя

като пораснел малкия,като се очовечел-тогава щял да го поеме...та нямало съм да ги видяЯвно по този начин прикриват неумението си да общуват с малките човечета.То бебето,не е като компютъра-да прави,каквото му зададеш като командакато ги оставя двамата насаме се налага да шпионирам,че хич му нямам доверие...и на петата минута съм поела контрола.Иначе е супер загрижен за детето и каквото пожелая за него се изпълнява на мига.


Искрен 28.04.06г.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.