Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:27 30.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: четиризнацинови [re: surfline]  
Автор dobsn (непознат)
Публикувано02.03.07 15:26



Момичета, предполагам че става въпрос за същия случай - току-що прочетох във в. "Стандарт", че едното от четирите, родени в Добрич бебчета е починало

, това, което е родено първо и е било 800 гр. Мъничкото мишленце...
Другите три бебчета са все още живички, макар според лекарите шансът им да оцелеят е минимален. Предлагам заедно да се помолим да оцелеят и майката да си ги гушка и тричките.



Тема Re: Да не се чете от бременнинови [re: 4eHe]  
Автор NikiFin (ентусиаст)
Публикувано02.03.07 15:32



Нормално е чуждите ценности да ти изглеждат странни. И на католиците твоите са странни сигурно. Имаш право сама да си поставяш границата до какви седмици е аборт и след какви е раждане. Това няма и значение, ако детето е родено в 6 месец и е оцеляло благодарение на сложна апаратура и специалисти. В Дания 90% от бебетата родени между 25 та и 27 ма седмица (мисля, че така беше, ако не се лъжа) оцеляват. Но това е за Дания. А тук става дума за БГ и то за болница без елементарно оборудване. Не знам каква е статистиката за оцеляемост на такива малки бебета в БГ, но не ми се вярва да е 90%. Англия, Америка, Искания - всички си имат различни закони и разбирания. Въпросът е, че в БГ се надяват да постигнат резултатите на американците, без да имат техните възможности. Което си е тъпо. Не знам дали в практиката на Добричката болница има случай да са спасили дете родено в 26та или там коя седмица се пада да е била бременна с четиризнаците. За мен или са прекалено наивни или са търсели сензации. Иначе за мен нормално раждане е това, когато родиш жизнено способно бебе без да има нужда от специални грижи - единствено от майката



Тема Re: четиризнацинови [re: dobsn]  
Автор surflineМодератор (veche poznat)
Публикувано02.03.07 15:52



Не, другите 2 са починали по късно вчера вечерта...само едно е живичко и то е било най_леко роденото. Дано да има късмет и освен да оживее да е и zдравичко детето.
Дано.




умея да мълча на седем езика

Тема Re: четиризнацинови [re: surfline]  
Автор Zori_D (новак)
Публикувано02.03.07 19:00



Дано поне то милото да се съвземе и да си порастне и да си го приберат родителите в къщи живо и здраво.Цялото ни семейство стиска палци!
Толкова ли нямаше начин децата да бъдат преместени в добра болница?





Тема Re: четиризнацинови [re: Zori_D]  
Автор Tedulina (мама на Хриси)
Публикувано02.03.07 22:05



Настръхнах. Ужас просто.
Дано поне това детенце да се пребори.



Тема Re: четиризнацинови [re: Tedulina]  
Автор fada (pitanka)
Публикувано02.03.07 22:07



Лош късмет да се родят там, където не могат да им помогнат както трябва... дано последното бебче да се пребори, че милата майчица наистина.....

днеска ще видя по новините ще кажат ли нещо ново...нали били критични първите 48 часа....



Тема Re: четиризнацинови [re: fada]  
Автор *щypчo* (ентусиаст)
Публикувано02.03.07 22:13



Стискам палци..дано оцелее мъничкото човече...
Тъкмо се зарадвах..
Навсякъде техниката е остаряла..дано да се намери поне един читав кувьоз за детенцето...Иначе лекарите са добри надявам се...




Тема Re: Да не се чете от бременнинови [re: NikiFin]  
Автор 4eHe (screenager)
Публикувано03.03.07 03:38



Извади от контекста точно текста, който не разбираш или просто да напиша пак, с думи прости, какво смятам за абортите в легализирани клиники в католически страни ? Още не сме започнали да обсъждаме добричката болница. Сега сме на оцеляват ли родените с екстра грижи, когато има усложнения.
Опитът е на Рисхоспител и статистиката е налице : с напредването на възрастта за раждане, все по често това става в седмия месец. Хората се специализираха и имат специално отделение.
Нямам представа какво се опитват да постигнат в България и чий опит черпят !



Тема Re: четиризнацинови [re: else]  
Автор TeдиМодератор (обещала)
Публикувано03.03.07 17:15



Направо ме попари тази новина...
Дано надделее жаждата за живот, дано има шанс поне това мъниче!!!



Тема Re: Да не се чете от бременнинови [re: 4eHe]  
Автор NadG (Malko Moksi)
Публикувано03.03.07 20:20



Хайде не закачай религията за простотиите на държавната политика! Католицизмът изобщо не приема аборта.

Разнообразие -




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.