Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:57 28.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: Къде е най-добре да родя?нови [re: ninina]  
Автор Kitten (in love)
Публикувано06.03.07 16:02



За да не те боли глава, лекарите и акушерките го казват: първите 3 денонощия трябва да изпиваш не по-малко от 3л вода на денонощие. Аз пих и глава не ме боля. Друг въпрос е, че повечето майки или не искат или забравят да пият и после: оооххх, болииии

.
Много жени си мислят, че като пият вода няма да им се прибере корема и ще останат с корем. Не знам откъде е произлязло това масово недоразумение, но няма такова нещо! Ако си имаш коремни мускули и си ги тренираш, ще си имаш плосък корем и след раждането



Тема Re: Къде е най-добре да родя?нови [re: narayani]  
Автор anamari (минаващ)
Публикувано07.03.07 09:12



Здрасти, а с какви документи ходи да се запишеш в Токуда? И колко време преди термина се ходи да се назначи дата?




Тема Re: Документи за постъпваненови [re: anamari]  
Автор ninina (непознат)
Публикувано07.03.07 09:20



При мен нещата са по лесни защото наблюдаващата ми лекарка е там и не знам в друг случай как точно се записва дата за планирано секцио. Но предполагам че с направление от личния лекар за преизбор на гинеколог може да се запишеш там и направо да се уговорите за дата. По принцип датата е от 10 до 5 дни преди термина. А за нормално раждане е както в всяка друга болница, след като са ти дали листа за постъпване в болница, направо отиваш и всичко си е по здравна каса! При нормално доколкото знам се доплаща за избор на екип, упойката, и екстри като самостоятелна стая. А за секцио пак за екип и за стая, но не и за упойка. Преди планирано секцио е желателно да се направи и консултация с алерголог за упойките! Късмет



Тема Re: Документи за постъпваненови [re: ninina]  
Автор anamari (минаващ)
Публикувано07.03.07 09:35



Благодаря, ще отида на място да проверя като изляза по майчинство края на месеца.




Тема Re: Къде е най-добре да родя?нови [re: anamari]  
Автор narayani (непознат )
Публикувано07.03.07 10:06



Аз се записах там за женска консултация /срещу лична карта/, а в края на месеца се надявам да разбера как точно трябва да процедирам за самото раждане. Между другото, може би аз съм карък, но и в Токуда много успешно късат нерви...
Между другото, самостоятелните стаи за родилки са по 120 лв. на ден
Успех!



Тема Re: Nininaнови [re: ninina]  
Автор jabolinka (мотая се)
Публикувано08.03.07 11:06



За главоболието - това е страничен ефект от упойката - не зависи от това дали страдаш често от това или не. Например аз съм имала главоболие само няколко пъти през живота си, а не можех да си помръдна главата! Адско беше и продължи 4-5 дни.

Това главоболие е само като си изправена, като си легнала не го усещаш. Няма общо с внушение или друго психосъстояние. Помага единствено мн. силно обезболяващо и много вода и сок.

Упойката ме хвана веднага и ме пусна около 1 час след операцията - вече си движех коленете. Но много треперех - все едно ми беше адски студено.. но мина сравнително бързо.
Като цяло, ако те подмине главобола - нямаш притеснение :) Той се случвал статистически на около 15ина % от пациентите.



Тема Re: Nininaнови [re: jabolinka]  
Автор ninina (непознат)
Публикувано08.03.07 11:24



Дано да е така, и да ме подмине или поне да е по леко

, че още малко остана и все повече почва да ме е страх



Тема Re: Къде е най-добре да родя?нови [re: narayani]  
Автор anamari (минаващ)
Публикувано09.03.07 14:46



Сега говорих говорих по телефона с регестратурата и ми заявиха, че не могат да поемат за раждане външни пациенти, защото си имат женска консултация и те са с предимство. Аз съм 32 г.с. как да се запиша тепърва при тях да ме следят, то няма и за кога. Абе въобще...




Тема Re: Къде е най-добре да родя?нови [re: anamari]  
Автор ninina (непознат)
Публикувано09.03.07 16:25



Можеш да се запишеш и сега! Просто трябва да си вземеш направление от личния лекар за преизбор на акушер гинеколог, само дето ще трябва да измислиш нещо, защо го сменяш! След като се сдобиеш с такова направление, отиваш в Токуда или по телефона на локалата регистратура 02/4034928, си запишваш час за първичен преглед за проследяване на бременността. А ако искаш може преди това да минеш на платен преглед при някой лекар там, за да си сигурна че ще те приеме и през здравната каса, въпреки че не вярвам да те върнат ако си с направление. Но за раждане по спешност би трябвало да няма проблем да те приемат когато и да е, само за планирано най-вероятно са с предимство тези които са си техни пациенти! Надявам се да успееш! А аз ще пиша ведага след като мине всичко за да дам вече "Вътрешна информация"
Късмет и стискам палци



Тема Re: Къде е най-добре да родя?нови [re: ninina]  
Автор anamari (минаващ)
Публикувано09.03.07 16:30



Благодаря и теб ти желая успех





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.