Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:28 30.04.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Как разбрахте новината?нови  
Автор synni (непознат )
Публикувано19.02.07 18:14



Не съм раждала, нито съм бременна, но вече се позамислям дали не ми е време. Та от време на време се зачитам из вашия форум...имам един въпрос от чисто любопитство- Как разбрахте за бременността? Предполагам, че при повечето им е закъсняло и са си направили тест, но ми е любопитно дали има и такива които са го почувствали по някакъв начин и са се осъмнили и заради това са си направили тест? А може би разбрахте едва след няколко месеца и изненадата беше голяма?



Тема Re: Как разбрахте новината?нови [re: synni]  
Автор ГaляБopиcoвa (непознат )
Публикувано19.02.07 18:40



Здравей,аз съм в 5 месец в момента.От както се помня съм с нередовен цикъл,ходех по какви ли не доктори и нищо.Накрая спрах да му обръщам внимание.Аз ли4но нищо не съм осетила относно 4увстава,емоции осещане,дори не обърнах внимание на гаденето ми сутрин,реших,4е е някаква настинка

в краина сметка се замислих 4е доста време ми закъснява и реших да си направя тест.Когато се появиха двете 4ерти4ки о4ите ми останаха на пло4ките в банята това беше 4ак в края на 3 месец.



Тема Re: Как разбрахте новината?нови [re: ГaляБopиcoвa]  
Автор fada (pitanka)
Публикувано19.02.07 18:50



И при мен така, откакто се помня съм с нередовен цикъл та колко пари за тестове съм дала не ми се говори....но когато наистина мнооого ми закъсня, започна да работи и това вътрешното чувство....в интерес на истината секрета от влагалището като че ли стана по-слузест, по-различен като при овулация и се усъмних...тест- 2 чертички

оказах се бременна от 2-3 седмици....



Тема Re: Как разбрахте новината?нови [re: synni]  
Автор mar4e_to (непознат)
Публикувано19.02.07 20:16



При мен беше интересно

Бях на работа и в почивката отскочих до аптеката за един антибиотик. Аптекарката ми каза, че е свършил и аз ни в клин, ни в ръкав й викам "Ами, тогава, един тест за бременност." Имаше два дни, докато ми дойде менструацията. Върнах се на работа, направих си теста и той беше положителен. И до днес не мога да си обясня, защо го купих тоя тест, но сега съм благодарна



Тема Re: Как разбрахте новината?нови [re: synni]  
Автор snich (Renina mama)
Публикувано19.02.07 22:30



Първият път(загубих бебето) не можех да спра да п...щам и имах ужасни болки.Така реших да се тествам.
Вторият път се тествах много преди да чакам да ми дойде - бях 45кг,а ми растяха бузите

Видях двете чертички и веднага отидох на лекар - оказа се,че съм във втора седмица


1.fevruari.2004

Тема Re: Как разбрахте новината?нови [re: synni]  
Автор Zori_D (непознат)
Публикувано19.02.07 22:56



Със съпруга ми пробвахме да забременея около 1.5г. но нищо не ставаше.Притесних се и отидох на лекар.Започна се едно мерене на температури, следене на овулация, кога я има кога я няма и нищо.Иначе цикълът си ми беше редовен.И така до август 2006 когато трябваше да си купя лекарства за предизвикване на овулация и трябваше да ги пия в началото на септември.Отвързахме му края и аз зачаках да стане септември да ми дойде и да си пия хапчетата, но то все не идваше и на 5-я ден от закъснението си купих тест.Видях двете черти втората от които беше толкова бледо розова, че реших че съм си внушила или че ми се привижда, но скоро разбрах че ще ставам мама и бях невероятно щастлива!



Тема Re: Как разбрахте новината?нови [re: synni]  
Автор Xaпka (бирена)
Публикувано20.02.07 00:45



Дълга история, но два теста не ме хванаха. Закъсня ми, после "ми дойде", накрая отидох на гинеколог, заради съвсем друго нещо и по пътя ми прилоша. Лекарката го видя на ехографа в осма седмица.

Лека Рош!


Тема Re: Как разбрахте новината?нови [re: synni]  
Автор surflineМодератор (veche poznat)
Публикувано20.02.07 08:31



Още преди да ми дойде ми се приядоха така zверски домати, че си мислех, че ще се гръмна, ако не иzям една шопска...е сега салатката се лендzи от кревата

.
А иначе стандартно_преди годишният ми контролен преглед ми беше поzакъснял(2 дни) и реших да се тестна, да не би ако има нещо доктора да ме сЮрприzир на магарето. 2 черти. Усмивки, прегръдки, целувки.


Simona-25.01.2006

Тема Re: Как разбрахте новината?нови [re: synni]  
Автор happy_mama (усмихната)
Публикувано20.02.07 09:56



Интересна темичка



Първия път - преди вече 9 години...много работа имах и така се бях задълбочила в проекта си, че изобщо не ми направи впечатление липсата на иначе редовния ми цикъл. Обаче много ми се спеше - просто бях способна да заспя по всяко време и на всяко място - ей така, пишейки си по клавиатурата. Отдавах го пак на преумора от работата. Докато един ден таткото, който ми беше и колега, ми каза "ти си бременна, да знаеш!". Положителен тест. На прегледа се оказа, че съм чак в 10-та седмица. Изтеглихме замислената за април сватба през февруари и така....Не съм имала гадене, нищичко - само дето неудържимо ми се спеше.

Втория път - на на втория рожден ден на сина ми - имахме гости, разбира се, и две от приятелките ми бяха бременни около 5-ия месец . Много им се радвах. Като си тръгнаха гостите с мъжа ми се спогледахме заговорнически "айде да си направиме бебе!" ... И хоп - след няма и 2 седмици имах 2 чертички....

Когато и втория син стана на две - обсъждахме дали да не се пробваме за дъщеричка - ама не се решихме. Големия син по това време философски заключаваше, че щом Ради е станал на 2 - значи е време да си има братче. По това време изглежда си мислеше, че всеки човек като стане на 2, някакси се сдобива с братче ....

Минаха още 3 години и веднъж си помислих, че може би съм бременна. А цикъла ми е като по часовник. Като не ми дойде до обяд - отидох и си взех тест и казах на мъжа ми, че сме на път да изпълним най-голямото желание на Ради (да стане батко) . Той веднага се сети за какво иде реч, а и теста го потвърди

Сега съм мама на 3 юначета.



Тема Re: Как разбрахте новината?нови [re: happy_mama]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано20.02.07 13:29



По едно време ми беше лошо всяка сутрин преди закуска, но с едни чай ми минаваше. Цикълът ми е бил все нередовен, понякога ме пропускаше, а бяхме правили опити за бебе само от 2 седмици. Направих си тест чак към втория месец, защото ми се струваше твърде невероятно да забременея от първата проба..... Но доста време преди теста знаех, че ще е положителен и сега не знам защо съм отлагала толкова да го разбера със сигурност. Мисля, че бях леко паникьосана от това, което ми предстои..... Остават ми около 2,5 месеца до раждането, а все още съм леко паникьосана :)))




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.