Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:27 17.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема епидурална анестезия  
Автор peнka (непознат )
Публикувано19.02.07 15:00



За или Против сте? Предстои ми раждане в началото на лятото и все повече се питам как да постъпя. Прочетох доста и противоречиви мнения по въпроса все от светила в областта, но в крайна сметка реших да питам вас раждалите, тези които са го изпитали.



Тема Re: епидурална анестезиянови [re: peнka]  
Автор surflineМодератор (veche poznat)
Публикувано19.02.07 15:13



Въпреки че, при мен не се наложи иzполzването на ЕПА бяхме говорили с лекарят ми по въпроса и имах нагласата, че ако стане нужда ще ми я поставят. Така, че аz съм ЗА

.


Simona-25.01.2006

Тема Re: епидурална анестезиянови [re: peнka]  
Автор jana (...)
Публикувано19.02.07 16:05



Твърдо против. Болката не е чак толкова голяма, та да се налага излишни притеснения и медикаменти. Имаш наум, че с упойката няма да усещаш освен болката и напъните. Мен този факт лично ме притеснява, доктора ми също.
Решението е твое, но помисли добре. Плюса е 1, минусите са повечко






Тема Re: епидурална анестезиянови [re: peнka]  
Автор cъpничka (плаха)
Публикувано19.02.07 16:18



Не мога да кажа " за" или " против". Раждала съм второто дете с такава упойка, секцио, защото исках поне мъничко да " усетя" нещо...или поне да си видя детето веднага след израждането му...при първото поисках пълна упойка.





Тема Re: епидурална анестезиянови [re: cъpничka]  
Автор peнka (непознат )
Публикувано19.02.07 16:27



Оххххх, трудно решение! Чувам някои казват"не издържах на болката и ми сложиха упойка", ама тук в болницата в която ще раждам искат предварително да съм решила. Абе тука в провинцията са.............



Тема Re: епидурална анестезиянови [re: jana]  
Автор tzvete_das (търсеща)
Публикувано19.02.07 17:03



До колкото знам зависи и от количеството, което ти сложат - не се усеща болката, но напъните и контракциите се усещат, без да са болезнени.
докторите обикновено се притесняват, че родилката ( особено ако и е за първи път) като не я боли и няма да се напъва достатъчно - но според мен това са глупости. Нима ако жената стане неадекватна от силна болка ще напъва качествено?
Също има разлика при спинална и епидурална анестезия - усещането е различно.
Нека ме поправят специалистите, ако бъркам...



Тема Re: епидурална анестезиянови [re: peнka]  
Автор fada (pitanka)
Публикувано19.02.07 18:45



При мен болките бяха непоносими и ми сложиха спинална, но чак накрая-8 см., защото тя се слага по-късно, а епидуралната на 4-5 см. т.с. ако и твоите болки са непоносими ще ти бъде голямо облекчение тази упойка. Спиналната дето си е за секцио,ако не се лъжа пак си усещах втвърдяването на корема при контракциите, но наистина напъването....

мисля, че не се усеща, точно затова е по-добре епидурална, защото там ще ги усещаш, който познавам родил с епидурална е много доволен....



Тема Re: епидурална анестезиянови [re: tzvete_das]  
Автор flicka_an ((Flicka))
Публикувано19.02.07 19:33



АбсолЮтно!
Аз съм раждала със спинална. Пак си боли, но е по-поносимо.
Казаха, че бебето било прекалено голямо за мен + имах много чести и изкл. болезнени контракции без достатъчно разкритие за да ме "метнат" на родилната маса... Не съм я искала упойката, но бях много благодарна! След като ми я сложиха, можех да лежа нормално, усещах контракциите, но не непрекъснато (брояхме честотата с акушерките)...

По време на раждането (самото излизане на бебето) не усетих нищо, също и шиенето (не знам как се усеща без упойка....). Неудобството беше също около 5-6 часа по-късно нямах никаква сила в краката и ми трябваше помощ, за да се придвижвам. Наскоро ми правиха кЮратаж и исках епидурална упойка. Казаха ми, че може, но няма да мога да се движа поне половин ден...

За напъването и докторските притеснения и аз съм чувала аргументи, че родилките не напъвали достатъчно. Не ми се вярва, поне при мен напъването си беше 100%...В крайна сметка лекарите те следят за разкритие и като стане достатъчно голямо, почваш да напъваш... Те те насочват кога, как и колко...

ПП Да си призная аз родих в крайна сметка с форцепс, но съм убедена, че това нямаше нищо общо с упойката...няма да навлизам в подробности...



Тема Re: епидурална анестезиянови [re: peнka]  
Автор Rosabelle ()
Публикувано19.02.07 19:43



Ако имах 10 ръце, с всичките щях да гласувам твърдо ЗА! Родис с епидурална. Раждането ми беше предизвикано. До 5 см разкритие издържах, но там нещата се закучиха, сложиха ми окситоци, болките станаха ужасни или моят праг на издържливост е нисък. Тогава си поисках упойката. При мен явно тя беше доста добре дозирана, защото много добре си усетих напъните и контракциите в края, чак си помислих, че са ми я изключили и все се обръщах да гледам дали пък не е останало там без течност, даже мога да кажа, че накрая малко си поболя, но слаба работа. Краката си също ги усещах и можех леко да ги движа, понеже трябваше на всеки 15 минути да се обръщам на лява и дясна страна, го правех съвсем сама. И аз бях чула какво ли не за епидуралната, но май половината неща се оказаха митове и легенди, а и на мен явно ми понесе много добре. После нито гърбът, нито главата са ме боляли, след 2 часа ходих до тоалета сама.

ПС Някой може ли каже дали има разлика между епидурална аналгезия и епидурална анестезия? Защото тук явно правят разлика между двете понятия, като аз бих подразбрала, че при анестезията дозата е по-висока. При мен пише, че е било аналгезия. Все пак не съм сигурна ако някой може да разясни

Редактирано от Rosabelle на 19.02.07 19:52.



Тема Re: епидурална анестезиянови [re: peнka]  
Автор jabucy (непознат )
Публикувано19.02.07 20:24



ПРЕДИ ДВА МЕСЕЦА И ПОЛОВИНА РОДИХ ПЪРВОТО СИ ДЕТЕ НА 33 ГОДИНИ. ГИНЕКОЛОГЪТ МИ МЕ ПОСЪВЕТВА ДА СИ ПОИСКАМ ТАКАВА УПОЙКА С ПОСТЪПВАНЕТО В РОДИЛНОТО, ЗАРАДИ ГОДИНИТЕ И МН КИЛОГРАМИ. МНОГО СЕ КОЛЕБАХ, НО НАКРАЯ РЕШИХ, ЧЕ ЩЕ РАЖДАМ БЕЗ УПОЙКА, ПО ЕСТЕСТВЕН ПЪТ. И НЕ СГРЕШИХ, БОЛКАТА БЕШЕ ТЪРПИМА, А АЗ НЕ МОГА ДА ПОНАСЯМ ДА МЕ БОЛИ.
С ЕДНА ДУМА МИСЛЯ, ЧЕ АКО НЕ Е НАЛОЖИТЕЛНО ДА СЕ ПОСТАВЯ ТАКАВА УПОЙКА, ПО-ДОБРЕ БЕЗ НЕЯ. И ОЩЕ НЕЩО ЛЕКАРИТЕ ПРЕДЛАГАТ БУСКОЛИЗИН ЗА ОБЛЕКЧАВАНЕ НА БОЛКАТА ПРЕЗ СИСТЕМА!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.