Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:10 20.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Моят проблемнови  
Автор ribarca (новак)
Публикувано13.02.07 17:13



Дъщеря ми е на 1месец и я кърмя.Искам да ви попитам нормално ли е според вас да суче по 1час,и понякога след час и половина пак е гладна.Докторката ми каза че "рядка кърма" няма.Отначало си мислех че намалява,но не е така.Дори понякога се задавя като я кърмя.Не ми се иска да дохранвам с изкуствено мляко,но понякога и това правя.Не мога да си обясня как след толкова продължително кърмене не се задоволява.През ноща се буди на 3 часа и пак яде минимум по 40мин.Моля споделете мнение.



Тема Re: Моят проблемнови [re: ribarca]  
Автор Andrea$ (Andy)
Публикувано13.02.07 17:21



Да, нормално е. Различните бебета имат различни нужди от сукане,но общо взето всички имат много силен сукателен рефлекс в първите месеци. Следвай нуждите на бебето си и няма да сбъркаш. Моята дъщеря започна да прави 3-часови паузи денем чак като навърши 5 месеца и то когато бяхме навън. На вашата възраст сучеше пак толкова често и толкова дълго - бяхме като скачени съдове. Един слинг ще ти свърши чудна работа за кърменето през първите месеци. Изкуственото мляко е напълно излишно в случая.

------------------
"The important thing is to never stop questioning."
Einstein


Тема Re: Моят проблемнови [re: ribarca]  
Автор gigikas (мама на Алекс)
Публикувано13.02.07 17:28



Да, това е напълно нормално. Обикновено, когато бебетата са само и изцяло на кърма огладняват по-бързо и е добре да не се спазва някакъв режим, а да си сучат, когато им се прииска. Кърмата е най-добрата храна за бебчето :)
Нормално е в началото да имаш такива притеснения, особено, ако наоколо има някоя баба и непрекъснато повтаря, че детето е глано , защото нямаш кърма....айде да го дохранваме :)/споделям опит/
поздрави и здраво бебе





Тема Re: Моят проблемнови [re: ribarca]  
Автор surflineМодератор (veche poznat)
Публикувано13.02.07 17:35



По принцип прословутите 3ч. интервал между храненията се броят от началото на кърменето, така че при вас нещата са направо прикаzка. Продължителността на кърменето може да с определя не само от глад, а от самото удоволствие, което му доставяш на детето с гушкане и сукане. Ако е гладно бебето ще каприzничи и нервничи по време на кърмене_т.е. явно мляко имаш предоволно.
С думи 2 zарежи добавката, направи си един слинг и си кърми бебето толкова често и дълго, колкото иска_на 1 месец са още беzкрайно малки, zа да ги мъчиш с раzни режими, часовници и милилитри. След няколко месеца нещата ще zапочнат да се вписват в някакъв относителен ритъм, но просто имай малко повече търпение.



п.п. А на лекарката ти и иzръкоплясках виртуално.


Simona-25.01.2006

Тема Re: Моят проблемнови [re: ribarca]  
Автор SlaveyaLEX (инат)
Публикувано14.02.07 10:41



Всички мнения досега съвпадат с моето.
Притеснението ти идва от липсата на режим сигурно, но такъв изобщо не ви е нужен на този етап. Постепенно ще се създаде някакъв ред.
И махнете изкуственото мляко!
Кърмете се, както казва моята свеки - до поискване





Тема Re: Моят проблемнови [re: ribarca]  
Автор leysi (новак)
Публикувано14.02.07 11:00



Ние се кърмим на режим през 3 часа и бебо всеки път суче различно дълго, но минимум 10 мин. Някъде четох, че това е така, защото бебето се нахранва през първите 10 мин., а след това просто си задоволява сукателния рефлекс. Аз го оставям най-много 30 мин. да си "играе". По принцип не е добре да се оставя повече от 20 мин, заради зърната ти - да не се напукат и разранят, но ако нямаш такъв проблем ... просто бебо се кефи и те ползва като залъгалка





Тема Re: Моят проблемнови [re: leysi]  
Автор ribarca (новак)
Публикувано14.02.07 14:51



И ние отначало ядяхме мах.30мин.но от скоро не е така.Съгласна съм за залъгалката но като е нахранена и заспива,а като не е започва да мрънка и аз продължавам да давам.И така храненето продължава с часове.Бихте ли ми казали защо всички сте против дохранването,мислите че ще се отбие ли?Днес дори стигнахме до 2часа сукане.Че то не остава време за сън така.Познавам много майки който дохранват отначало децата си.



Тема Re: Моят проблемнови [re: surfline]  
Автор ribarca (новак)
Публикувано14.02.07 14:53



Простете за невежеството,но какво е слинг?



Тема Re: Моят проблемнови [re: ribarca]  
Автор lilka (непознат )
Публикувано14.02.07 15:05



При мен имаше обратен на твоя проблем.Цокне 2-3 пъти и заспи.След 20 минути рев. И това се повтаряше многократно.Моята лекарка ми каза че имам "рядка кърма" и започнах да я дохранвам. Но отново беше същото,хапне малко и заспи.Еми не се отби,но познавам майки чиито деца не искаха да сучат повече.Според мен е по добре да се заредиш с търпение и да изчакаш нещата да се наредят от самосебе си. И още нещо, не е много полезно, но пробвала ли си след 20-30 минути сучене да дадеш биберон залагалка на бебо.
Успех





Тема Re: Моят проблемнови [re: ribarca]  
Автор surflineМодератор (veche poznat)
Публикувано14.02.07 15:11



Виж

..има го в раzличните модификации_zа новородено, zа по_голямо бебе, zа малко дете и т.н. Има и кройки, ако се мераклисаш.
Аz лично не съм против даването на добавка, но ако има смисъл. Предимствата да кърмиш са
1) не се zанимаваш с варене, охлаждане, миене, бъркотене на мляко и стерилиzиране
2) много по_евтино е
3) това е най_доброто zа детето ти_пише го на всяка кутия АМ
4) всеки мл. иzпито нещо друго от кърма оzначава мл. намаляване на кърмата_сама zнаеш принципа търсене/предлагане
Ако се сетя още нещо ще го напиша...
Все пак ако си решила и много е zапочнало да ти тежи няма никакъв проблем да даваш добавка, но не ми се вярва да ти реши проблема.
Успех


Simona-25.01.2006


Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.