Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:47 23.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Мария ми е много болна, дайте съвети моля ви!нови  
Автор Eлф (Indian)
Публикувано14.02.07 19:40



Ох, момичета... Мария е с висока Т от 5-6 дни. Водихме я 3 пъти на доктор вдигат ръце и казват тежка вирусна инфекция, има епидемия в момента. Нищо не можем да дадем, давай Нурофен и Калпол... еми хубаво де, ама детето изгаря. Калпола не й действа почти, Нурофен повече от 4 пъти по 5 мл не мога да давам. Изпи по една тубичка и от двете вече. Не е яла от една седмица. А Т е 38.5 почти постоянна. Миналата нощ й тече кръв от носа. Повръща от кашлица, постоянно се дави, не мога да я успокоя. От сутринта в 5 часа е забухала, вярвайте ми няма и минута и отново започва, като че ли няма нещо което да може да я успокои тази пуста кашлица!
Моля Ви дайте ми съвет? Не знам какво да правя! В чужбина съм, лекарства не мога и да искам да купя, защото ги дават само с рецепти. Ходихме тази сутрин за 4-ти път на лекар и по мое настояване й изписаха антибиотик, амоксицилин 125 мг/5 мл. 3 на 24 часа, дозата направо е зашеметяваща! Но кашлицата си я има и детето се раздира. Нищо не помага, нито сиропи за суха кашлица, нито за катар и кво ли не пробвах... мед - дразни я като че ли повече...
Бабешки съвети, всякакви приемам... за кашлиця, за Т.

Момичета, много се извинявам, че пускам темата отделно! Знам, че има друга, но съм на прага на отчаянието и ви моля за помощ, нека да я видят повече хора.

Аз също, както и баща й сме с Т. Аз поддържам 38.6 от 3 дни и нито парацетамол нито ибупрофен ми помагат. Носа ми е запушен, и едва гледам!


Мам, покочей ми джакета!

Тема Re: Мария ми е много болна, дайте съвети моля ви!нови [re: Eлф]  
Автор aлбeнaди (take it easy)
Публикувано14.02.07 19:55



Не знам какво да те посъветвам, по-скоро да те успокоя. Щом са изписали антибиотик ще й мине. Антибиотика започва да действа ден след първата доза, така че от утре би трябвало да започне подобрение. Кашлиците появят ли се по принцип са много упорити. Моите и двете като се разболеят може нищо друго да им няма, но кашлят като магарета, при това в продължение на 1-2 седмици. В бг-мама има една хубава тема с бабешки рецепти в Здравния форум - виж там има доста рецепти против кашлица. При нас обаче нищо не помага... Докато не си премине от само себе си, нищо друго не помага. Сиропи даваш ли? Аз обикновено давам АЦЦ и ако гърдите свирят включваме Вентолин. Не знам при вас какви са еквивалентите... А дробовете чухте ли?

Успех и горе главата! Ще отмине и тази болест!



Ето темата

Анна 8.12.2004
София 19.01.2006

Редактирано от aлбeнaди на 14.02.07 19:59.



Тема Re: Мария ми е много болна, дайте съвети моля ви!нови [re: Eлф]  
Автор ДжacтaПpacтa (мама на Искрен)
Публикувано14.02.07 20:05



Настържи лук и ябълка,смеси ги и добави малко захар ако желаеш.Даваи на детето по лъжичка на час,страхотно е за кашлица и облекчава носоглътката и дих.пътища,деиства приятно загряващо на гърлото.Водичката от сместта която ще се отдели се пие също.Не е толкова гадно,колкото звучи.Бързо оздравявяне.
П.П виж темата на Tedulina за темп. по долу на същата страница.
Ако даваш мед го смеси с краве масло-така не дразни,смазва.Можеш също и да охладиш смес от мед и масло и да поставиш в ноздрите по бучка,колкото лещено зрънце,но това преди сън.Намажи ходилата и дланите с ракия или водка и ги остави незавити да изсъхнат,това помага при невисока темп.Можеш да го правиш много пъти един след друг.не ги масажирай-това ги загрява.Стискам ви палци да оздравеете бързо


Искрен 28.04.06г.

Редактирано от ДжacтaПpacтa на 14.02.07 20:36.



Тема Re: Мария ми е много болна, дайте съвети моля ви!нови [re: Eлф]  
Автор Acя ()
Публикувано14.02.07 20:55




За температурата чорапки натопени в оцет и компреси с оцет на ръцете. Успех и скорошно оздравяване.



Тема Re: Мария ми е много болна, дайте съвети моля ви!нови [re: aлбeнaди]  
Автор Eлф (Indian)
Публикувано14.02.07 20:58



Чуха и дробове и гърло и всичко. Било ок, а кашлицата я раздира. Не е мигвала да спи от 5 сутринта. Представям си какво му е на главата. Едното ухо беше леко червено... може би за това основно дадоха антибиотика. А дозата си е много слаба...


Мам, покочей ми джакета!

Тема Re: Мария ми е много болна, дайте съвети моля ви!нови [re: Eлф]  
Автор tswete (Alex 25.04.04)
Публикувано14.02.07 23:01



Много съжалявам, че ви е пипнал гадният вирус. И ние от неделя сме болни, а аз и от по-отдавна. И тук вирусът е с много висока темп. за поне 4 дни. Тук изпиват Тамифлу или Ремантидин или Изопринозин, ако е хванат в първите дни грипа. На баща ми и на нашия татко тоя Ремантадин много помогна, но те пиха от първия миг. При вас поне хомеопатия не изписват ли без рецепти. Знам, че има ефикасни илачи. Иначе трябва да ти кажа, че не само от опит, а и от много лекари, научих, че високата температура се вдига и поддържа, защото детето не се оводнява. Давай вода, ама много!!! За първи път при тоя вирус Алекс не пощя да пие никаква вода и се наложи да купя спринцовки и да давам с тях. Слагам и повече захар във водата или в чая, за да го пали и да иска да пие повече.
Давай повече течности. Освен всичко друго, течностите участват в падането на темп. (обясни ми го нашето джи пи, ама кой да започни

). Но още в ИСУЛ УНГ специалистът ми каза - ми като не му даваш вода, ще ти вдига температура.
При тоя вирус забелязвам, че само Нурофенът или само Панадола не свалят температурата. КАто успея да дам и повечко вода и веднага живва.
А може да слагаш и свещички Ефералган 150 мг. са, мисля, четири пъти през 6 часа, а ако повече вдига - да даваш на три часа от Ефералгана, Нуровефен. При последната бронхопневмония това помогна.
А даването на вода със спринцовка си е направо смешно, но важното е, че приема...
За кашлицата - овлажнявай въздуха, не прави в стаята много топло. По-добре да спи на 18-19 градуса и за темп. е добре. Имаш ли възможност да дадеш Зиртек? Да намали възможната алергична реакция. Давай и вит. С и Калциев глюконат.
Споко! Вирусът е ужасен, заразен, гаден. Ужасно е всички в къщи да са болни и да няма помощ от никъде. Ама - така сме се докарали.
Смятам, че антибиотикът ще помогне, за да не премине в бактериална инфекцията. И аз, и Алекс пием, въпреки че при него темп. беше мн висока, а при мен след 5тия ден се прояви. В началото се чудех да го давам ли, ама сега хич и не се чудя, въпреки че му е четвърти подред за пет месеца...




Тема Re: Мария ми е много болна, дайте съвети моля ви!нови [re: Eлф]  
Автор deeper_m (минаващ)
Публикувано15.02.07 00:24



Здравей,

Писали са ти малко по-горе за кашлицата. Аз знам сиропа така:

Счупени орехи ( с черупките), лук (с люспите) и нарязана ябълка. Вари се 3-4 минути, прецежда се и се пие. На Петър му помогна много когато ни беше налегнал грипа.

Стискам палци да се оправяте бързо!



Тема Re: Мария ми е много болна, дайте съвети моля ви!нови [re: deeper_m]  
Автор bubulina (член)
Публикувано15.02.07 07:45



Само да добавя, че аз като варя това сиропче слагам и семе от дюла или парченца и няколко билкови лукчета. Наистина е много добър. Поне на мойте деца им помага повече от купените сиропи.
Бързо оздравяване на болните!!!





Тема Re: Мария ми е много болна, дайте съвети моля ви!нови [re: Eлф]  
Автор jana (...)
Публикувано15.02.07 09:04



Мога да ти дам няколко съвета за кашлицата, но незнам дали при вас има необходимите продукти


1. Нарязваш на ситно 1 глава лук с 2-3 с.л. захар, оставяш го да преседи в една купичка поне половин денонощие и даваш от сока по няколко пъти на ден.
2. Издълбаваш дупка в една черна ряпа, слагаш съвсем малко мед или захар, оставаш да преседи една нощ и отново даваш от сока по няколко пъти на ден.
3.1л. мед + 1л ракия +1л зехтин по половин ч.л. на ден
4. Правиш "бонбонки" от смляно синапено семе, мед и брашно. Овалваш ги и даваш по три.
5. 10 ореха счукани /с черупките/
10 лукчета /бонбони Лукче/
2 глави лук /смачкани/
4 зрънца карамфил
1/2 индийско орехче /настъргано/
1 бурканче от пюре мед
Всичкото се слага в 2 л. вода и се вари, докато остане наполовина
Миличка виж и в тази тема може да има нещо полезно, което да ти помогне.
А за Т знам от лекари от Пирогов, че е добре да се слага за малко натрошен лед под мишниците на детето (не на голо и не за дълго време)
Дано се оправи бързо Мимса




Тема Re: Мария ми е много болна, дайте съвети моля ви!нови [re: Eлф]  
Автор TeдиМодератор (обещала)
Публикувано15.02.07 09:55



Щом са я слушали и няма нищо, кашлицата най-вероятно е от сополки. Физиологичен разтвор имаш ли? Промивай нослето на всеки час.
Как сте днес? Т вече би трябвало да спада...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.