Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:45 28.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Ваксините - как беше/е при васнови  
Автор TeдиМодератор (обещала)
Публикувано06.02.07 13:21



Темата ми е провокирана от

на Милен Цветков.

Разкажете как протече ваксинирането при децата ви:

- навреме ли се поставиха всички ваксини;
- липсва ли ви някоя и по чия преценка не е сложена;
- имахте ли индивидуален имунизационен календар и каква беше причината да ви се направи такъв;
- имаше ли странични реакции (какви) след поставяне на дадена ваксина (коя);
- предпочетохте ли да си купите дадена ваксина (коя);
- сложихте ли незадължителна ваксина (коя);

Ако има още нещо, за което не съм се сетила да попитам - напишете го.
Чужбинските майки също могат да се включат, само моля да напишат за коя държава става въпрос.



Тема Re: Ваксините - как беше/е при васнови [re: Teди]  
Автор Чeтa (нова-стара)
Публикувано06.02.07 13:32



- Поставихме ги навреме въпреки алергиите на Борис
- На последното ДТК до колкото помня не сложиха Коклюша, ама защо стана така...май нещо с алергиите беше.
- странични реакции не сме имали освен стандартната повишена Т след ДТК за няколко часа.
- не съм купувала ваксини, слагаха ни безплатните.
- незадължителни ваксини не сме слагали - не смятам че е оправдано.


пъртележка се пърти

Тема Re: Ваксините - как беше/е при васнови [re: Teди]  
Автор steffy (познат)
Публикувано06.02.07 13:49



Да, навреме се поставиха всички ваксини, дотук никоя не липсва, друг е въпросът доколко българските ваксини са по-добри от вносните, особено живите ваксини. Полиомиелитната най-после я смениха, но ДТК-то още не, понеже нямало пари. Моят син понесе много зле и 3-те ДТК ваксини - с висока температура, и с обриви и затова мисля сега да му купувам вносната ДТК.

Редактирано от steffy на 06.02.07 13:51.



Тема Re: Ваксините - как беше/е при васнови [re: Teди]  
Автор Пиcaнa (Консерва)
Публикувано06.02.07 14:28



- навреме ли се поставиха всички ваксини; Да
- липсва ли ви някоя и по чия преценка не е сложена; Не липсва
- имахте ли индивидуален имунизационен календар и каква беше причината да ви се направи такъв; Не
- имаше ли странични реакции (какви) след поставяне на дадена ваксина (коя); Не
- предпочетохте ли да си купите дадена ваксина (коя); Не
- сложихте ли незадължителна ваксина (коя); Не. Имах желание да сложа тази за Варицела, но се оказа, че не се внася в България. Другата, която исках беше менингитната до 1 г., но закъсняхме и сега умирам от яд, защото за нейната възраст вече няма ...







Тема Re: Ваксините - как беше/е при васнови [re: Пиcaнa]  
Автор steffy (познат)
Публикувано06.02.07 14:40



А до кога може да се направи противоменингитната? Моят син е на 1г. и 2 седмици, късно ли е?



Тема Re: Ваксините - как беше/е при васнови [re: Teди]  
Автор milena* (Варна)
Публикувано06.02.07 14:44



Хайде и аз да се включа в статистиката


На време сложиха и на двамата ваксините ,като изключим някои малки закъснения при малкия къде заради болести в къщи, къде по моя преценка. Странични реакции големия не е имал,малкия вдигаше Т. след ДТК-то. Не много малка 38 градуса - 2 дена.
Допълнителни ваксини не съм слагала и не смятам да слагам.

Златко и Стоян

Тема Re: Ваксините - как беше/е при васнови [re: Teди]  
Автор Aдpиaнa (:-))
Публикувано06.02.07 14:47



- навреме ли се поставиха всички ваксини - да
- липсва ли ви някоя и по чия преценка не е сложена - не, всички за сега сме сложили
- имахте ли индивидуален имунизационен календар и каква беше причината да ви се направи такъв - не
- имаше ли странични реакции (какви) след поставяне на дадена ваксина (коя) - стандартните вдигане на температура и зачервяване на мястото на ваксината
- предпочетохте ли да си купите дадена ваксина (коя) - не
- сложихте ли незадължителна ваксина (коя) - не






Тема Re: Ваксините - как беше/е при васнови [re: Teди]  
Автор surflineМодератор (veche poznat)
Публикувано06.02.07 15:11



държава Германия

- навреме ли се поставиха всички ваксини; Да
- липсва ли ви някоя и по чия преценка не е сложена; Не
- имахте ли индивидуален имунизационен календар и каква беше причината да ви се направи такъв Да, такава е практиката при лекуващият ни лекар
- имаше ли странични реакции (какви) след поставяне на дадена ваксина (коя); Да, единствено след втората 6 валентна, неспокойствие и температура 38, спадна zа една нощ
- предпочетохте ли да си купите дадена ваксина (коя); Не
- сложихте ли незадължителна ваксина (коя); Да, пнеумококи(двукратна) и ни предстои менингококи(еднократна), чудя се zа варицела, но повече клоня към НЕ


Simona-25.01.2006

Тема Re: Ваксините - как беше/е при васнови [re: Teди]  
Автор gigikas (мама на Алекс)
Публикувано06.02.07 15:17



И на Алекс му сложиха всички ваксини, в месеците, предвидени в имунизационния календар на БГ.
Сега малко изчакваме с последната - в 13 месец, заради грипната епидения. Не сме правили и проба Манту за БЦЖ -то.
Реакции, мисля че само след втората или третата повиши Т, но за кратко. винаги след ваксина давах Панадол бебе по препоръка на педито :)
поздрави на всички





Тема Re: Ваксините - как беше/е при васнови [re: Teди]  
Автор Rosabelle ()
Публикувано06.02.07 15:23



Предаването не съм го гледала, не живея в България.

Що се отнася за нас (държава Словения):
-навреме ли се поставиха всички ваксини - да
-липсва ли ви някоя и по чия преценка не е сложена -не
-имахте ли индивидуален имунизационен календар и каква беше причината да ви се направи такъв- не
-имаше ли странични реакции (какви) след поставяне на дадена ваксина (коя)- не никакви
-предпочетохте ли да си купите дадена ваксина (коя)- не съм купувала нищо, всичко за децата , което е задължително, се поема от здравното
-сложихте ли незадължителна ваксина (коя)- да
Още като се роди Александър в болницата му сложиха ваксина против туберкулоза, която тук не е задължителна. Причината беше, че България е в техен списък на бедни държави, където туберкулозата пак се е появила и тъй като яз съм българка му направиха тази ваксина, никой не ме е питал дали искам или не, не сме плащали нищо.

Иначе до сега са ни правили 3 пъти ДТК, ваксината е GSK Infanrix IPV+HIB. Нямам никакви оплаквания, даже и след трите пъти сме го къпали, изобщо не съобразих да питам дали може, знам, че след някои ваксини не е желателно мокрене, къпане и т.н. Детето беше много спокойно, нито го е боляло мястото на убождането, нито му се е подувало, нито е имал температура.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.