Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:42 27.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Кога е препоръчително да сяда бебетонови  
Автор rostigg (mama)
Публикувано04.02.07 16:01



Ние сме вече почти на 6 мес. и определено тя вече иска да седи . Като е полу-седнала почва да нервничи и се мъчи да се набира . Пробвах да я сложа на дивана , в ъгъла , но естествено се захлупва напред . Как точно се учат да седят мъниците ?




Тема Re: Кога е препоръчително да сяда бебетонови [re: rostigg]  
Автор Acя ()
Публикувано04.02.07 16:10



тя е дама, нека навърши 6 месеца. Започва се да се слага за по минутка две в седнало положение подпряна на възглавнички, постепенно се увеличава времето

това се сещам.Ако има нещо питай



Тема Re: Кога е препоръчително да сяда бебетонови [re: Acя]  
Автор ДжacтaПpacтa (мама на Искрен)
Публикувано04.02.07 17:20



Бебчето е готово да седи само,когато гръбначето му не прави стърчаща дъга в наведено или седнало положение.Ако дъгата е силно изявена не се препоръчва слагането на детето в седнало положение,дори да е добре обезопасено с възглавници.Това води до излишно натоварване на неукрепналия гръбнак.По-добре го слагай в полуседнало положение,ъгъл 45градуса.А то с опитите си да се надига само ще тренира мускулите си.

Искрен 28.04.06г.


Тема Re: Кога е препоръчително да сяда бебетонови [re: ДжacтaПpacтa]  
Автор Acя ()
Публикувано04.02.07 17:26



каква е тая дъга?



Тема Re: Кога е препоръчително да сяда бебетонови [re: Acя]  
Автор pre.sto (gazirana)
Публикувано04.02.07 20:21



Аz Ще се включа с малко по_раzлично мнение_не ,zа да го спаzиШ,а zа да ти е като ориентация.Не живея в страната и тук никой не ми препоръчваШе да слагам детето да сяда,след като стане на 6 месеца.Просто трябваШе да дойде сам момента то да се почувства готово да седне.Оставях го по коремче и то първо се научи да пЪлzи,а после да сяда.Тоест zапочна само да се повдига дупето и да сяда,беz да му помагам.Това обаче стана чак кЪм 9_ия месец.Това не оzначава,че дотогава вЪобЩе не сЪм го слагала да сяда,напр. в скута ми,но иzбягвах да го дЪржа дЪлго време седнало,zаЩото грЪбчето му не бе укрепнало.Та така_просто така ме сЪветваха педиатри,а всички майчета така правеха,та и аz се включих в хора.





Тема Re: Кога е препоръчително да сяда бебетонови [re: rostigg]  
Автор surflineМодератор (veche poznat)
Публикувано05.02.07 09:44



Когато е достатъчно силно, zа да седне само

. Обикновенно бебетата се научават първо да пълzят или да се суркат и чак тогава zапочват да сядат, zащото се уморяват от "раzходки". Моя бебок седна самичък на 9 месеца и половина. Преди това съм я вzимала да седи в мен, но раzни въzглавници и пр. не ми се струват правилни_ то още няма мускули, гръбнака му е като глухарче, просто е иzлишно подобно упражнение.


Simona-25.01.2006

Тема Re:нови [re: Acя]  
Автор ДжacтaПpacтa (мама на Искрен)
Публикувано05.02.07 10:06



"Дъгата",която прави гръбначният стълб и се очертава на гърба...като гръб на динозавър...немога да го обясня по-образно



Искрен 28.04.06г.

Тема Re:нови [re: ДжacтaПpacтa]  
Автор Acя ()
Публикувано05.02.07 10:39



аха мерси, придобивам представа.
хубаво е да се научават нови неща





Тема Re: Кога е препоръчително да сяда бебетонови [re: rostigg]  
Автор Rosabelle ()
Публикувано05.02.07 11:19



Според мен ви е раничко за сядане. Нашето дете също по това време се напъваше и повдигаше, когато пробвах да го сложа, видях как се клати и разбрах, че не му е времето още. На едно място бях прочела следното мнение, което според мен дава много ясно отговор на въпроса ти: Учете децата си да четат, а не да седят. Лично аз не го спазвам на 100%, но избягвам да слагам малкия дълго да седи, пробвам го от време на време, а това с подпирането с възглавници вече се отрича. Иначе започнахме с пробите за седене някъде през втората половина на 7-и месец.



Тема Re: Кога е препоръчително да сяда бебетонови [re: rostigg]  
Автор vkw (минаващ)
Публикувано05.02.07 11:49



и свдането явно е доста индивидуално, както и доста други не6та. Моят син е запо4нал с опитите си за сядане от 4 месе4на възраст. При това сам се е сетил за това

Аз, естествено се страхувах, 4е го прави толкова рано, и когато го видех, веднага го слагах обратно в легнало положение. Сега ве4е седи по4ти 100 % стабилно без помо6т, но аз пак не му позволявам пове4е от няколко минутки.
Ина4е и досега не се е нау4ил да пълзи, а и изоб6то не оби4а да лежи по корем....




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.