Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:44 15.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема За бъдещите мами - едно хубаво ражданенови  
Автор 3aиpa (<<<>>>)
Публикувано02.02.07 11:46



Мили настоящи мами нека тук споделим хубавите си раждания - начели сме се на проблемни раждания. Сега тук да пишат само тези, които са имали хубаво, кратко и щастливо раждане. Това да бъде един вид кураж за бременелките, да видят че има и друга страна ... Лично аз ще се включа с моето прекрасно раждане след малко, понеже резултата от това раждане в момента е доста на зор да си поспи и трябва да му помогна





Тема Re: За бъдещите мами - едно хубаво ражданенови [re: 3aиpa]  
Автор desykv (*веселячката*)
Публикувано02.02.07 11:58



поздравления за чудесната тема и благородното хрумване, Заира
дано мнооого майчета се разпишат тук
моето раждане си беше някакси съвсем нормално
чак се чудя за тук ли съм или не съм


с една дума - мислех си, че ще е по-страшно, отколкото се оказа всъщност



Ако мога да си позволя само един съвет, бих казала на всички, които очакват да родят всеки момент - не се поддавайте на страха, бъдете щастливи и самоуверени, така всичко ще е по-леко, лесно и приятно, наистина! Защото на страха очите са големи...

Редактирано от desykv на 02.02.07 12:00.



Тема Re: За бъдещите мами - едно хубаво ражданенови [re: 3aиpa]  
Автор surflineМодератор (veche poznat)
Публикувано02.02.07 12:08



Готина тема е това...


...тъкмо бях zапочнала да се чудя що така се спряха "родилните" раzкаzи.

Моето го има там...дай Боже всеки му такова, направо докато кажа аааа и беба викаше уаааа.


Simona-25.01.2006

Редактирано от surfline на 02.02.07 12:09.



Тема Е, да, ама не... [re: surfline]  
Автор desykv (*веселячката*)
Публикувано02.02.07 12:13



Старата тема беше посветена на ВСИЧКИ раждания - и леки, и трудни, и всякакви...

Тази тема е по-позитивна и цели да се насладим само на леки, кратки и прекрасни раждания!

Стига да съм разбрала правилно де...





Според мен тук е мястото за смях, за веселите случки по време на раждането, за разведряване и окуражаване на бъдещите майчета...

Редактирано от desykv на 02.02.07 12:15.



Тема Re: ДА точно така - ето го и моето хубаво ражданенови [re: desykv]  
Автор 3aиpa (<<<>>>)
Публикувано02.02.07 13:49



И така. 20 дни преди термина ми рано сутринта, към 4 ч. адски ми се доходи до тоалетна по "малка нужда". Естествено много сънена и спяща седнах и започна едно безкрайно пишкане :))). В един момент си дадох сметка, че това не може да е пишкане, ми си е точно изтичане на водите - обаче е рано ... Знам, че околоплодните води миришат на цветя и сабистри и сладки на вкус. Първите две неща можех да ги проверя, но не се навих на третото :))). Чесно казано миришеше на теменужки и водичката беше бистра, бистра ... Настана паника обаче - ми как, ми що, ми тъкмо се бях върнала от чужбина и документите ми за болница не бяха готови имах само десет листа от видеозоните, които си бях правила и на английски - бе картинка :)). Добре, че гинеколога, който си бях избрала, беше на лице и болницата тъкмо я бях видяла (предния ден). Обадих му се към 5 ч. Бях планирана за секцио, понеже бебека през цялото време беше странично прилежание. Моя доктор ми каза да отида да ме види, вероятно няма да ме реже днес, но за всеки случй да ме прегледа. Та в болницата се изтупах само с едни чехли, които в последния момент майка ми ми бутна в ръцете - можело да ми притрябват - така ми каза. Водата естествено продължаваше да изтича и колкото и успокоителен да беше разговора с гинеколога аз се съмнявах, че няма да ми се размине толкова лесно .... В болницата пристигнах в 6 без нещо. Седнах в приемния кабинет и ТОГАВА всички присъстващи се изненадахме - първо гинеколога, че се появявам с 6 см. разкритие, няма време за интубация или др. анестезия, но поне бебето е завъртяно седалищно (това ако ви звучи успокително :)))). Другите сюрпризирани бяха сестрите, че нямам грам документче с мен и че тъкмо съм си пристигнала "от марс". Аз естествено - най-изненадана - първо няма да съм секцио, второ "успокоена, че поне ще е седалищно" :))), трето съпруга ми на път, пък нощниците и такъмите ми в къщи ... и дрехите на бебето и докато си мисля всички тия неща, вече съм в асансьора и се настанявам в стаята ... намериха ми нощница ... в 7 и 15 родих седалищно при това :))). По бързо, безболезнено и безпроблемно не го бях и очаквала... Казаха ми, че това, че бебето било дребно ми спестило "големите напъни"", не че ги нямаше де, но стана за минути ... Есетствено и доктора просто си е златен ... Бе късмет голям си беше ... Това е моята история.

Първото раждане обаче няма да го споделям - не е за тази тема :)))





Тема Re: За бъдещите мами - едно хубаво ражданенови [re: 3aиpa]  
Автор Acя ()
Публикувано02.02.07 14:29



Чудесна идея!
На 11 септември 2006 бях на пореден преглед, оставаха ми точно 3 дни до термин, основния ми страх след първото раждане беше да не пренося отново. Та лекаря ме успокои, че имам вече сантиметър разкритие и в четвъртък(деня на термина), ще трябва да се явя отново на запис на тоновете, вероятно до тогава ще имам 2 см разкритие и ще ме приемат в болница. Така се разделихме.
Е да, ама не

нощта ми започнаха контракции, към сутринта бяха на 10 минутки, много търпими, после спряха, реших да се поразходим малко за да подпомогнем процеса, та мъжа ми си остана от работа и отидохме на разходка, и там по време на разходката спряха контракциите , прибрахме се и полегнах и отново се почна, междувременно ми падна тапата. Та като се засилваха малко контракциите влизах под душ с топла вода и ставаха супер търпими самите контракции, направо нищо работа. Обадих се за всеки случай на лекаря, но той каза, че вероятно всичко е подготовка да пия но-шпа и да чакам да се укротят. Обаче те се укротиха за малко и отново почнаха и в същност тук дойде единственото ми притеснение, започна мача между Левски и Барселона, дето паднахме с 5:0, та си течаха контракциите а мен ме беше шубе колко ли ще е разстроен лекаря ако му се обадя сега и му кажа, че раждам и въобще тоя резултат как ли го е вбесил . На края обаче се престраших, контракциите бяха вече дълго време на 5 минути, и се обадих. Изкъпах се взех си багажа, детето и мъжа и хайде всички към болницата. Обаче понеже съм един виден мозък, така и не отидох да видя къде се намира болницата, все си виках има време то си е много на близо, и отиваме пред болницата и завихме в погрешната посока, та по един баир надолу и отидохме в нищото , хайде обратно намерихме входа, лекаря вече ни чакаше, оказах се с 5 см. разкритие и по негово мнение не ми сложиха епидурална, защото съм щяла да родя до 2,5 часа. Направиха ми тоалет и си изпратих семейството вкъщи да спят, вече беше 23.40-23.45. Вкараха ме в родилна включиха ми система и запис на тоновете и ми спукаха водите. И ето че беше вече 00.00 часа на 13 септември. Зачестиха контракциите, и в един момент много по-рано от предвиденото около 00.15-00.20 взех да усещам напъни. И да не беше мираж. Светкавично дойдоха неонатолог и още една акушерка и родих. В 00.40 изплака моето слънчице. Нямах разкъсвания само охлузвания та ми сложиха два шева, след дълго чудене има ли нужда няма ли.
Най-гадното в цялото раждане беше 2 часа, които трябваше да стоя в родилна зала след раждането. Исках да стана да потичам малко да си ида до вкъщи и да си гушна мъжа и детенцето, а после ми се доспа, а нали не дават....
Стана дълго, в същност като го разказвам е доста по-дълго отколкото както се случи. Беше върха от постъпването ми до самото раждане минаха точно час и 10 минутки, реално да ме е боляло има няма 30-40 минутки. Дай боже всеки му, раждане като моето!



Тема Re: За бъдещите мами - едно хубаво ражданенови [re: 3aиpa]  
Автор chibopis (писанче)
Публикувано02.02.07 14:50



И аз да се включа. И моето беше готино раждане, макар и предизвикано ден преди термина. Доки ме прибра заради високото ми кръвно без никакво разкритие. Сложи ми Простин. Включи ми система. Родих за 5часа с обезболяващи. Болките бяха поносими. Но и моят доктор си го биваше -внимателен, шегаджия и добър специалист. Имам страхотно мили спомени. И след раждането много си ме глезеше





Тема Re: За бъдещите мами - едно хубаво ражданенови [re: chibopis]  
Автор krisi_83 (непознат)
Публикувано02.02.07 14:55



Ей мамчета страхотни сте , точно от такава тема имах нужда в момента!!! Прочетеното дотук наистина ми вдъхна кураж!!! Благодаря ви



Тема Re: ДА точно така - ето го и моето хубаво ражданенови [re: 3aиpa]  
Автор surflineМодератор (veche poznat)
Публикувано02.02.07 15:01



ОК...

...това, което zабравих да допиша е иzумлението на главната акушерка като се появи сутринта и zавари картите zа игра в предродилната...ходи обяснявай, че си отишъл да раждаш.


Simona-25.01.2006

Тема Re: За бъдещите мами - едно хубаво раждане [re: 3aиpa]  
Автор dessbess (непознат)
Публикувано02.02.07 15:07



Моето чудо се случи 22 дни преди термина, а и т.к. ми беше първо раждане до последно не разбрах какво се случва с мен. Всичко започна с няколко ходения по голяма нужда. Впоследствие прочетох, че понякога раждането започва с дефекация. След това започнаха болките в кръста, които според майка ми изобщо не били истински родилни болки. Поболя ме, поболя ме и докато се замъкна в болницата и в приемното някаква малоумница ме анкетираше каде работя и имам ли висше образование аз започнах ве4е да крещя супер изнервено, та най-после дотича няква лекарка, която пък се развика, че съм с 10 см. разкритите.....Когато го каза и препоръча на майка ми и мъжа ми да изчакат, защото ще родя всеки момент имах чувството че не се отнася за мен, толкова се бях ошашавила от всичко. След което на бегом директно в родилна зала, там бях самичкаи след 10-15 мин. родих...Направо ми се скараха, че съм отишла толкова късно, но все пак вината не беше моя, защото доктора с когото имах уговорка ме възпираше по телефона, като ми разясняваше, че това са фалшиви контракции и че си внушавам. Момичета, когато раждате внимателно слушайте как ви насочва акушерката. Аз понеже си бях глътнала граматиката изобщо не изпълнявах правилно дишане и напъване, и заради това после ме шиха 2 часа и тогава вече оревах орталъка. Ужасно ме боля пустото му шиене.... Най-ошашавен явно е бил и баща ми, който докато повръща по кофите и тича да намери банкомат съм родила....




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.