Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:56 28.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Не е важно колко пъти ще вдишаш в живота си, а...нови  
Автор desykv (*веселячката*)
Публикувано28.01.07 16:34



колко ще бъдат моментите, спрели дъха ти!!!
Тази мисъл не е мое творение, но много я обичам!
И точно за нея се сетих, когато днес съвсем случайно попаднах на ето това:


От сърце ви желая приятно четене и разбира се очаквам да споделите и вие вашите такива "истински мигове"... моменти, в които сте се почувствали живи, чувстващи, благословени или разбити... мигове, които биха се превъртели пред очите ви, в деня, в който напускате тялото си един ден... /забелязах, че тези мигове никога не са свързани с работа, гонене на кариера, пари.../
Дано тази тема ви донесе същото удоволствие, каквото донесе на мен!!!

Редактирано от desykv на 28.01.07 16:44.



Тема Моите истински моменти досега...нови [re: desykv]  
Автор desykv (*веселячката*)
Публикувано28.01.07 17:04



- спомените ми от счупването на ръката ми: как не можех да си поема дъх от парещата болка; лицето на мама, когато видя деформираната ми ръчичка; била съм 8-годишна, с едноседмичен престой в Пирогов; беше ми възложено да следя банките с кръв на момичето до мен - около 15-годишна пациентка със счупени крайници, Бистра се казваше, и как замалко не я изпуснаха, защото аз съм се унесла и заспала, и не съм викнала сестрите навреме

; как пиша писмо на нашите оттам и сълзи капят върху листа; как манджите не ми стигаха и все оставах гладна; колко трудно се оправях в тоалетната само с една ръка; как пижамата ми падаше, беше ми огромна; колко много се уплаших, че ще изпусна събитието да стана пионерче, поради това, че съм в болницата по това време; как плаках цялата първа нощ в леглото си, на тъмно, колко ми липсваше мама; как се изумих като си видях пръстите на ръката на следващата сутрин - ужааасно подути и отекли, и как трябваше непрекъснато да ги мърдам, за да се оправят; как се паникьосах, когато ми бинтоваха ръката и докторът каза на сестрата да му подаде ножицата и аз си помислих, че ще ми ампутират ръката, а то - трябвало му за бинта; как всяка сутрин точно в 6 часа една сестра идваше да чисти с белина и припяваше арии; няма да забравя никога и когато татко дойде да си ме вземе с цяла торба плодове и как сестра ми ме посрещна вкъщи - с радостни викове и прегръдки... божке, колко много неща съм си спомняла от този период... може би защото за първи път съм била оставена сама на себе си да се оправям... може би...
- когато в училище ми викаха "цайсато магаре" и не ме искаха в нито един отбор по физическо, а аз толкова се стараех да хвана пустата му топка, толкова ми беше тъжно и срамно
- силните менструални болки, ама адски силните и нетърпими! , откакто ми дойде за първи път на 10 години и половина, та чак докато започнах да пия противозачатъчни на 19 години
- когато си хванах гадже за първи път - толкова бях щастлива и горда!
- когато ме приеха да следвам психология в СУ: сбъдната мечта!!!
- първата ми депресия...
- случайното ни запознанство със сегашния ми мъж и последвалата романтична връзка - толкова ни беше хубаво, толкова бях влюбена
- първата ни нощ заедно, на Витоша, в хижа "Белите брези" - еххх...
- първата ми заплата, почувствах се силна, зряла и независима, и мнооого голяма вече, хихи
- когато му предложих да се ожени за мен на 6-годишнината от началото на връзката ни, треперих от вълнение и страх докато чуя неговото ДА
- страхотната ни сватба, чувствах се най-красивата, обичаната и щастливата жена на света!!!
- при вида на така очакваните от мен две чертички щях да падна на пода от толкова силни емоции и чувства...
- като бременна, когато видях на екрана малкото да мърда и чух как бие сърцето му...
- раждането на Алекс, как сучеше той, как летях от щастие, че вече съм МАМА на здраво бебе
- следродилната ми депресия...
- когато плувам в морето, когато съм в гората, когато съм на Рилските езера
- когато слушам любима музика с любима книга в ръка
- когато си играя с Алекс, когато си говорим, когато се смеем заедно
- когато синът ми ме целува и прегръща за Чао или за Лека нощ или ... просто така ...
- първата усмивка, първата баня, първият смях, първото зъбче, прохождането му, първата думичка, първият пиш в гърнето, първото АЗ САМ ЩЕ ЯМ...
- начинът, по който спи - блажено отпуснат и красив...
- първото му МАМО, МНОГО ТЕ ОБИЧАМ!!! /беше преди 1 седмица някъде.../
- когато виждам мъжа ми и сина ми радостни и щастливи!!!
- когато с мъжа ми правим ЛЮБОВ...
- когато сме на гости при моите родители, сестра ми и зет ми, леля ми и братовчедка ми: стават луди купони там, много е забавно, весело и интересно; струи обич отвсякъде...
- когато се виждам със стар приятел или приятелка, толкова е уютно и приятно...
- когато идва прошката и сдобряването след люта караница или кавга
- когато се запролети, запеят птички, покажат се кокиченца, засвети Слънце...

<P ID="edit">

ВИЕ СТЕ!!!

Редактирано от desykv на 28.01.07 17:44.



Тема Моите истински моменти досега - 2 частнови [re: desykv]  
Автор desykv (*веселячката*)
Публикувано31.01.07 10:17



нищо, че засега няма интерес по темата
аз обаче продължавам да пиша по нея
защото си признавам, че прочетеното от бг-мама по въпроса много ме развълнува и накара да мисля, мисля...
открих, че има още куп такива мигове в моя досегашен живот
част от тях ще споделя с вас сега
надявам се да не отегчавам никого



- как се къпем със сестра ми във ваната като малки: голям кикот, голяма игра падаше, беше много весело и страхотно!!! /това и мама го помни - все разправя, че не сме спирали, докато не излеем цялата вода на пода.../
- на 18-ия ми РД вървяхме с моята най-добра приятелка из улиците и се заливахме от смях, даже не помня какво ни беше смешно тогава, но помня смеха и колко дълго и гърлено се смеехме
- две седмици след раждането как се качих на мотопеда и заедно с мъжа ми точно в полунощ запрашихме към Втора Градска Болница да ми проверят белега от епизиотомията, имах уговорен час тогава с докторката, която ме беше зашила - хем болеше, хем сърбеше, хем беше супер
- силното обезводняване поради повръщане и диария на Алекс това лято: колко блед, изпит и болен изглеждаше тогава, как с мама се мъчехме непрекъснато да го вдигнем на крака, как ме беше страх
- катастрофирахме с гаджето ми с велосипеда, той ме возеше, обаче аз заплетох крак в предната гума и паднахме баш на булеварда... той си счупи ръката и си съдра много лошо лицето, после го шиха в Пирогов, аз пък не виждах нищо цели 5 минути...
- когато Алекс беше на 7 месеца само, ни бутна кола - и аз, и бебешката количка с бебчето ми вътре паднахме - добре, че го бях овързала добре с колана, иначе сигурно щеше да излети бая далече... - размина ни се само с охлузвания, нищо сериозно, но що плач изревахме и двамата...
- това лято за малко щеше да се случи най-страшното: автобус щеше да удари моя Алекс, добре че сестра ми навреме го хвана, миг преди да излезе на платното и добре че шофьорът също го беше видял и вече беше забил спирачките... благодаря на Господ за това!!!
- влюбеното ми гадже /сега съпруг/ преди доста годинки вече направи най-щурото и неразумно и опасно нещо досега: както си седяхме двамата на терасата при нашите на 14-ия етаж, той ме сграбчи, гушна ме силно и без никаква причина ме извади напред с ръцете си, тоест аз буквално висях от балкона на 14-ия етаж, разчитайки само на ума и силните ръце на мъжа си; уверявам ви - това наистина е момент, който се помни цял живот!!!

има и още мигове...
но сега вече нямам време и муза да пиша още
искрено се надявам вие да продължите да разказвате



- когато ми показаха Алекс веднага след като се роди... здрав, красив, зачервен от усилията си да се появи на белия свят, пищящ с всички сили, сбъднатата ми мечта, копие на баща си... нямам думи просто...
- когато открих този клуб и бг-мама форума, и се запознах с десетки страхотни жени в тях /благодаря ви!!!/; темите на августинките и лято 2004; новите приятелки... срещите на живо...
- когато мъжът ми си призна, че отивайки на очната си операция преди 2 години, се е молил горещо вътре в себе си да види поне още веднъж сина си и мен /имаше риск 1:100 да ослепее след проведената лазерна операция/ - плаках със сълзи...... когато ми го сподели... операцията вече беше минала успешно... още веднъж благодаря на Господ и на Дева Мария!!!

Редактирано от desykv на 31.01.07 13:16.



Тема Re: Моите истински моменти досега - 2 частнови [re: desykv]  
Автор jana (...)
Публикувано31.01.07 13:31



Позамислих се аз и събрах няколко ...
1. Първият спомен за лика на мама, нейната нежност и топла прегръдка, мириса й ...
2. Първото паднало зъбче от устата ми (това беше голяма драма)
3. Раждането на брат ми, радостта и любовта като го видях
4. Тичането по поляните на вилата с брат ми, игрите, боевете, смеха ни
5. Първото "моминско" влюбване и трепетите около него
5. Първата целувка (въпреки, че не беше като по филмите)
6. Първото ми ходене на море сама - познала рая от самостоятелността
7. Първото разочарование в резултат на моминските трепети


8. Приемането ми в университета, вече пораснала и поумняла - ама уж
9. Трепетите от първото "истинско" влюбване (мъжо ми)
10. Всички вълнуващи мигове прекарани с него през годините на гаджелъка ни
(в момента съм нахилена като ряпа)
11. Сватбеният ден, така жадуван, кроен в мечтите ми от малка
12. Първото ми забременяване и мъката
13. Ваденето на Ния от мен, първата среща, първият допир , първото отваряне на очичките й, първият поет дъх, първият плач ...
Оттук нататък всичко е свързано с нея ...
14. Първото зъбче
15. Първата самостоятелна крачка
16. Първата прегръдка с малките ръчички, първата целувка съпроводена с тон лиги
17.Най-важният момент, който чакам цял живот - първото "мама"
Надявам се занапред да се изпълни списъка с още незабравими моменти, нали за тях живеем




Тема jana, мерси многонови [re: jana]  
Автор desykv (*веселячката*)
Публикувано31.01.07 13:38



благодаря ти от сърце, Яна, разчувства ме........



Редактирано от desykv на 31.01.07 17:04.



Тема Re: Моите истински моменти досега - 2 частнови [re: desykv]  
Автор desykv (*веселячката*)
Публикувано31.01.07 16:30



- гледката на голия ми корем в 9-ия месец


- когато почувствах за първи път бебето да мърда в мен
- когато чета някои от най-любимите си книги - "ЕДНО" или "Истински мигове"...
- когато отивам да прибера Алекс от баба му /тя го взима от яслата/ вечер след работа и чуя радостното му гласче, още преди да са ми отворили: "Това е МАМА, МАМА!!!", такава гордост и щастие изпитвам, че пак оставам без думи...

Колкото повече мисля и си спомням, толкова повече виждам, че моментите никак не са само 17... поне при мен де...

Редактирано от desykv на 31.01.07 16:45.



Тема Чакам ви, скъпи момичета! Къде сте?нови [re: desykv]  
Автор desykv (*веселячката*)
Публикувано31.01.07 17:02



Да не би темата да ви изглежда високопарно или сухо поднесена, та не желаете да се включите в нея и вие с вашите истински мигове?

Или пък такова споделяне изобщо не ви е по вкуса и считате за безинтересно, лигаво или излишно? Или просто не знаете какво да напишете? ... Темата е толкова широка, просторна и необятна - в нея можем да пишем всъщност за всичко, което ни вълнува, което владее мислите и чувствата ни, не е нужно да са някакви кой-знае-какви неща, нали? ...

П.П. Сега да не би ПАК някой да си помисли, че събирам материал за дисертация чрез клуба?!? За всички казвам - отдавна не се занимавам с какъвто и да било научен труд! Дипломиран магистър съм и не гоня никакви кариеристични цели! Просто ми стана много готина тази тема, когато я видях в бг-мама, и ми се прииска и тук да си имаме подобна, наша си...



Тема Re: Чакам ви, скъпи момичета! Къде сте?нови [re: desykv]  
Автор tswete (Alex 25.04.04)
Публикувано31.01.07 18:38



Ще ти кажа какво чувствам и защо досега не съм писала в темата ти.
Имам проблеми в момента, не се чувствам сигурна, повече съм за депресивната тема. Много лесно се разчувствам, разплаквам и т.н. (сигурно се сещаш за какво говоря). Струва ми се, че трябва да си по-спокоен и уверен в себе си, за да се връщаш назад и да си правиш равносметка за прекрасните мигове в живота. В момента все равносметка за лошите неща си правя, за възможността да не се справя с бъдещите предизвикателства. Да си мисля за хубавите стари неща като че ме връща назад. Затова и досега не пишех - трябва ми повече увереност, повече настроение, за да се включа.

Но да споделя (все пак

) нещо скорошно. Като се роди моят Александър, не се почувствах майка изведнъж. Известна гордост ме обхвана, харесах го, а майчинското чувство по-късно се появи.
Прекрасен беше мигът в който ми го сложиха да го гушна и усетих копринената мекота на бузката му. Като че не ми беше достатъчно око да види .
Развълнува ме първата песен "Мила моя мамо" - да я чуя от другата стая, без да съм го учила, пеех му я като беше съвсем мъничък. Помислих си, че понякога всичките неволи около гледането си заслужават за това спонтанно и съвсем непоискано първо изпълнение...
И на сватбата си се чувствах прекрасно, съзнавах напълно, че това е празник на любовта между мен и мъжа ми и че всички тия хора са се събрали там, за да празнуват заедно с нас това и ни желаят всичко най-хубаво.
Прекрасно беше да се любувам на пеещите фонтани в Барселона.
Без дъх останах когато видях за първи път Пиетата на Микеланджело - толкова харесвам творбите му, но никога не съм си и помисляла, че на живо гледката ще ме разчувства така.
Един единствен път отидох до Рилския манастир. Беше есен и гледката на цветовете на горите по пътя към Рила направо ме порази.

Обещавам още да се постарая и да добавя и друго...
Но приемането ми в желаната специалност, спечелването на конкурса за работата ми някак си не ме оставиха без дъх. Просто не вярвах и известно време не можех да осъзная, че съм успяла. Все се съмнявам в себе си и все си мисля, че нещо лошо ще се случи, за да изкупя хубавото... Ей такива едни.




Тема Мило цветенови [re: tswete]  
Автор desykv (*веселячката*)
Публикувано31.01.07 21:01



толкова задушевно и трогателно и мило ми стана като прочетох мнението ти - и на теб от сърце благодаря за споделеното!!!


виж, ние двете с теб имаме по един син Александър, роден през 2004 година - сладко съвпадение, нали? да са ни живи и здрави юначетата!!!
да, и аз имам чувството, че едни неща могат да те накарат да се почувстваш доволна и удовлетворена, но не и щастлива и истински развълнувана /примерно пари, приемане и завършване на специалност, кариера.../ - без дъх оставаш от съвсем други неща, нали? - от споделената любов, от подарена песен от детето ти , от първото МАМА...
ако искаш, ела и в "депресивната" тема - и там можем да си поговорим
с най-искрено приятелско чувство: Деси.



Тема Re: Не е важно колко пъти ще вдишаш в живота си, а...нови [re: desykv]  
Автор NikiFin (ентусиаст)
Публикувано31.01.07 21:02



темата е хубава, но е прекалено лична. Човек трябва да е в подходящото настроение за да пише за тези моменти. Иначе ви четох и си поревах






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.