Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:45 28.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: Микровълнова печка - затопляне на детската хранови [re: joki_O5]  
Автор TeдиМодератор (обещала)
Публикувано29.01.07 22:07



За бебата преварявам вода и с нея приготвям млякото.
Всеки ден й готвя, т.е. не ми се налага да претоплям манджи.

За нас и баткото претоплям в микровълновата - основно за това я ползвам, не готвя в нея.



Тема Здрастинови [re: joki_O5]  
Автор Kapakoлю (абсолютен дрил)
Публикувано29.01.07 22:20



Я кажи ти в София ли живееш?
Щото ако си в София качи се на някоя висока сграда когато е ясно вемето. Погледни във всички посоки - изток, запад, север и юг и съвсем ясно ще видиш един жълто кафеникав газ в атмосферата, ясно различим в хоризонта.
Ей на тва нещо му викат смог и в София, то е в огромни количества. И тва нещо го дишаш и ти и детето ти. Особенно за детето ти е много опасно - предизвиква алергии и други гадости. Даже и баровците дето живеят по Бояна, Драгалевци и Симеоново и си мислят, че дишат чист въздух са в жестока заблуда защото смога покрива и техните квартали. От смога понякога не се вижда даже и копитото.
Та такива ми ти работи, а ти си се притеснила от микровълната



Крива Нива против акциза на домашната РАКИЯ

Тема Re: Микровълнова печка - затопляне на детската храна?нови [re: *щypчo*]  
Автор NikiFin (ентусиаст)
Публикувано29.01.07 22:22



да стават и на стайна температура. Н ако са запечатани само с гореща храна, без да са варени не издържат повече от няколко дни без хладилник. А в хладилник могат да изкарат доста повече

. Пък и е къде по-лесно и бързо така да ги запечаташ вместо да ги вариш 2 часа.



Тема Караколю питанови [re: Andrea$]  
Автор Kapakoлю (абсолютен дрил)
Публикувано30.01.07 09:04



Трябва ли да вярваме на всеки материал появил се в нета?

Ако става за въпрос най - добре е да направим като Натуралиста - къщичка в гората или полето и напълно здравословен начин на живот, без нищо вредно от цивилизацията.

Нали така Натуралише, удари ми едно рамо



Крива Нива против акциза на домашната РАКИЯ

Тема Re: Микровълнова печка - затопляне на детската храна?нови [re: joki_O5]  
Автор tweetyd (D)
Публикувано30.01.07 15:36



Ползвам си микровълновата






Тема Re: Микровълнова печка - затопляне на детската храна?нови [re: joki_O5]  
Автор cchery (мама на двама)
Публикувано31.01.07 09:46



Ето какво пише в книгата ми за микровелето:

"Известно е, че високочестотното електромагнитно излъчване има вредно влияние върху човешкия организъм. Но при работата на съвременните уреди от този род няма пряко въздействие на микровълните върху човека. Фурните са конструирани така, че затворените във вътрешността на камерата вълни постоянно се отразяват в металните стени, а стъклената вратичка има защитна мрежа или специално покритие, които също отразяват микровълните и не ги пускат навън.

Съвсем неоснователно е и друго разпространено опасение - че приготвените в микровълновата фурна продукти претърпяват вредни промени под въздействие на микровълните и могат да предизвикат някои заболявания. Проведените изследвания доказват, че в микровълновата фурна протича единствено топлинна обработка на храната без каквито и да било странични ефекти, като продуктите запазват структурата си и губят значително по-малко витамини и хранителни вещества, отколкото при традиционните начини на готвене. Микровълновата фурна е идеална за приготвяне на диетична и здравословна храна.

Принципът на готвене в микровълновата фурна е - микровълните лесно проникват във вътрешността на продуктите и предават енергията си на молекулите на водата и мазнината, като ги ускоряват и ги карат да се движат хаотично с много висока скорост. От постоянните сблъсъци и триене между молекулите се отделя топлина. Бързината на загряване на продуктите зависи от съдържанието на вода в тях: колкото повече, толкова по-бързо се загряват."

Ползвам си микровелето без каквито и да е скрупули. Там си загрявам водата за млякото кашите и там притоплям пюретата. Отдвана съм свикнала по колко точно секунди да топля за различните грамажи и храни и не ми е проблем. Проблем ми е лайняния въздух, който дишам, ама на - налага ми се!


Бълг. медици в Либия и Ашраф са НЕВИННИ!

Тема Re: Микровълнова печка - затопляне на детската хранови [re: Tedulina]  
Автор maniana (утрешна)
Публикувано01.02.07 00:35



не мога да повярвам, че през 2007 г. някой пуска такава тема. Не съм чела другите мнения и предполагам, че някой вече ти е отоговорил, че няма нищо вредно в микровълновата фурна. Тя работи на съвсем прост принцип, който излъчва микровълни, които карат частиците да трептят с по-голяма честота, така се получава триене и съответно затопляне. Затова по-течните храни се затоплят по-бавно порадени по-малката им плътност....и т.н.



Тема Re: Микровълнова печка - затопляне на детската хранови [re: maniana]  
Автор tswete (Alex 25.04.04)
Публикувано01.02.07 12:03



Не съм се занимавала с физика от 10 години, но също смятам, че е пресилено да се говори за отрицателния ефект върху храната, затоплена в микровълнова фурна. Доколкото имам спомен от часовете по химия не е толкова лесно да се разградят частиците, за атомите със сигурност знам, че се получава познатата ни от края на ІІ Световна война атомна реакция. Не знам доколко са опасни "разкъсаните" частици в затоплената на микровълнова фурна храна. От моите спомени от училище съдя, че по време на самия процес на затопляне може да се получи някакво вредно въздействие върху орагнизма. Затова слагат метални решетки и корпус. За по-голяма сигурност може да не стоите близо до печката, когато работи. Но да остава в храната - е, това ми се вижда лишено от разум.
Затова съм преценила и претоплям редовно на Алекс храна, айран и т.н., когато съм ги извадила от хладилника.




Тема Re: Микровълнова печка - затопляне на детската хранови [re: tswete]  
Автор surflineМодератор (veche poznat)
Публикувано01.02.07 12:11



Като човек, които се е zанимавал доста дълго със фиzика мога да кажа, че със сигурност мобилният телефон в чантата, лаптопа или беzжичната слушалка в коридора окаzват много по вредно влияние отколкото притоплената в МВ храна...особенно, ако на блиzо минава електропровод

.


Simona-25.01.2006

Тема Re: Здрастинови [re: Kapakoлю]  
Автор SophieEllis-Bextor (~@%^;)
Публикувано01.02.07 14:56



Евалата за мнението.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.