Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:45 08.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Тема Второ раждане след цезарово сечениенови  
Автор elina5 (непознат )
Публикувано28.01.07 20:02



Здравейте,
Преди 3 години родих с цезарово сечение. Колко време трябва да мине, за да родя пак?





Тема Re: Второ раждане след цезарово сечениенови [re: elina5]  
Автор Xaпka (бирена)
Публикувано28.01.07 20:59



Мисля, че срокът е две години и че няма причини да се притесняваш след като са минали 3 години.

Лека Рош!


Тема Re: Второ раждане след цезарово сечениенови [re: Xaпka]  
Автор Ramalama ((bang bang))
Публикувано29.01.07 00:33



A как стои въпросът под две години..? Какви са рисковете?

Pure new pleasure-seeker


Тема Re: Второ раждане след цезарово сечениенови [re: elina5]  
Автор coccinella (майка юнашка)
Публикувано29.01.07 09:57



Разликата на моите деца е 2 год и 18 дена. И двамата са раждани със секцио. Първото по спешност, второто - заради първото секцио. Нищо си ми няма. Не съм имала проблеми през време на втората бременност. След първото секцио, обаче, имам три курса физиотерапия по настояване на моя приятелка физиотерапевт. Според нея след каквато и да било коремна операция трябва да се ходи на физиотерапия, за да се предотвратят сраствания.



Тема Re: Второ раждане след цезарово сечение [re: elina5]  
Автор kokosh4ica (измътила)
Публикувано29.01.07 15:37



доколкото знам е хубаво да се изчака поне 2 годнини, но познавам една кака дето след има-няма година пак забременя.
Интересното е че в Гемания след секцио можеш следващия път да си родиш нормално (доколкото знам в БГ не дават).
поздарви





dokolkoto znam e hubavo da se izchaka pone 2 godnini, no poznavam edna kaka deto sled ima-niama godina pak zabremenia.
Interesnoto e che v Gemania sled sectio mozesh sledvashtia pat da si rodish normalno (dokolkoto znam v BG ne davat).
pozdarvi



Редактирано от Teди на 29.01.07 15:47.



Тема Re: Второ раждане след цезарово сечениенови [re: elina5]  
Автор buba_atan (мама)
Публикувано29.01.07 16:15



На мен доктора ми каза 2 години след секцио.При мен така се получи -забременях 2-рия път,точно когато дъщеря ми навърши 2 годинки.
Преди месец родих - пак секцио.




Тема Re: Второ раждане след цезарово сечениенови [re: kokosh4ica]  
Автор leysi (непознат)
Публикувано29.01.07 16:23



Дават-дават, поне моят гинеколог ми е казвал, че няма проблем да се роди нормално след секцио.



Тема Re: Второ раждане след цезарово сечениенови [re: buba_atan]  
Автор pinkiwinki (член)
Публикувано29.01.07 21:25



Един въпрос за физиотерапията - кога трябва да се започне, т.е., колко време след операцията, за да се предотвратят въпросните сраствания?
Питам, защото имам вече една гинекологична операция с последвал стерилитет, бременност слава Богу, живо и здраво бебче, родено със секцио и наличие на доста сраствания от първата операция. Безпокоя се дали няма да имам проблеми и с бъдещо забременяване, затова живо ме интересува този въпрос с физиотерапията.





Тема Re: Второ раждане след цезарово сечениенови [re: pinkiwinki]  
Автор coccinella (майка юнашка)
Публикувано30.01.07 10:23



Вземаш си направление от гинеколога като отидеш на контролния преглед на 40 ден от раждането. Физиотерапевта ще прецени какви процедури и колко курса.



Тема Re: Второ раждане след цезарово сечениенови [re: elina5]  
Автор SlaveyaLEX (инат)
Публикувано30.01.07 10:58



Консултирай се с акушер-гинеколог най-добре.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.