Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:02 28.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Вируси и антибиотицинови  
Автор yoanence (минаващ)
Публикувано21.01.07 20:14



Моля ви мили мами помогнете ми сьс сьвет.Вече усещам ,че сьм за в лудницата.Как е вьзможно 4 дена детето ми да е на антибиотик и температурата да не пада под 38.5.А се запона само с една жлажна кашлица,зачержено гьрло и впоследствие сьполи.Опитвах да спра сьполите с физиологичен разтвор и някакьв спрей Humex,,опитах с чайове лайка и мащерка да спра това кашляне,стигнах до Bromhixin и нищо и нищо не помагаше.И сега втора седмица сме на антибиотик защото нищо не помага.Как да предотвратя така нещата ,че да не стигаме до тези антибиотици.Преди 2 седмици бяхме на Zinnat.Чувствам се некадьрна майка,вече от това ,че детрето ми почти непрекьснато започна да е на антибиотици.А всичко започва само от едни сьполи и една кашлица.Кажете ми ,дайте ми сьвет какво навреме да предприема за да не стигаме до тези антибиотици.Не е честно спрямо малкия човек.Благодаря предварително.



Тема Re: Вируси и антибиотицинови [re: yoanence]  
Автор TeдиМодератор (изгубена)
Публикувано21.01.07 20:49



Напоследък се шири такъв вирус - температура, червено гърло, кашлица, сополи. Ходихме при дежурна лекарка и тя каза да очакваме Т да не спадне 3-4 дни. Масово деца и възрастни боледуват това (възрастните по-леко).

Ако детенцето ти ходи на детска ясла или градина, няма начин да го опазиш

Сега най-добре е да се избягват местата, където се събират повече хора. Евентуално можеш да даваш имуностимулатори, но това трябва да го обсъдиш с лекар.

Да не би пък да ви е пипнала някоя шарка?


Бързо оздравяване и повече здраве ви пожелавам!



Тема Re: Вируси и антибиотицинови [re: yoanence]  
Автор *щypчo* (ентусиаст)
Публикувано21.01.07 23:25



Здравей,
аз на моите момичета докато ходеха на детска градина давах профилактично мултивитамини за деца всяка сутрин.Отделно давах витамин С ампула(една малка на дете на ден веднъж седмично, а при опасност и по-често) и отделно давах осцилококцинум веднъж седмично..
Това всичкото, когато са здрави..
При сополи и кашлица..давах витамин С в нослето (но сегашната ми педи каза,че това изсушавало лигавицата и не трябвало

..макар,че действа много добре според мен..)
За кашлицата купувах сироп за кашлица на д-р Тайс..Може да се дава и на бебе дори-вкусен е..(поне на мен ми е любим)
Честно казано..понякога не можеш да се спасиш от антибиотик..освен, ако нямаш лекар хомеопат на разположение,който със сигурност ще ти предложи друго лечение..
Успокой се..не си некадърна майка..Просто зимата е необичайно топла и ни шашна..Не знам дали да се обличаме или събличаме..Нормално е да се появят грипове и вируси..
Температурата можеш да свалиш с амидофен(детски),аналгин (питай за дозата педито)и витамин С - дават се едновременно и свалят доста бързо висока температура..Не се препоръчва, за Т под 38С..
Иначе..мокри компреси с вода и оцет помагат..- на крачетата, на челцето и бузките...
УСПЕХ..Стискам палци да се оправите по-скоро..Най-важното е да не се притесняваш и..давай на малкото човече да пие повече течности..Педито ми е казвала да редуваме сока от компот с глюкоза и..(третото не го помня, но..беше нещо газирано май или чай ??)
Давай каквото обича..И..детето ще си каже топло или по-скоро студено предпочита...
Дръж ни в течение..




Тема Re: Вируси и антибиотицинови [re: yoanence]  
Автор elkika (нова)
Публикувано21.01.07 23:52



Кой му ги изписва антибиотиците на детето? Попитай го каква му е целта.

Много е трудно, но се научава, една майка да разпознае, вирусно заболяване на детето си от бактериално. Антибиотиците убиват единствено бактерии! И то даден антибоитик убива бактерии от даден вид (видове)-това се установява след микробиологично изследване на секрет от нослето, гърлото и др. - даваш секрет в лабораторията и получаваш след около 2-3 дни вида на бактерията и с кои антибиотици може да се атакува. Това по принцип е стандартния път при назначавнето на антибиотици.

Как да се познае една Т дали е от вирус или бактерия? Когато детето вдигне изведнъж много висока Т - над 38-38,5 и не падне след Панадол или др. подобно лекарство, значи е от вирус. Не се влияе от нищо Т (може би само от хомеопатия?) и така си стои висока около 3, максимум 4 дни. После спада почти до нормална и детето става и започва да яде, играе... При бактериалните инфекции Т не е чак толкова висока, но се влияе от лекарства за понижаване.

Много нерви и притеснения ми костваше да започна да гледам трезво на болестните състояния на сина ми. До 3 г. възраст правеше само вирусни инфекции. Водя го при лекарката, по-точно нося го, с Т=39,5, тя го преслуша кротко, каза "Малко е топличък", изпрати ни по живо по здраво и каза: "до третия ден следобяд Т ще падне, лека храна, леки дрешки". И толкова. Намери опитен лекар!

Можеш да правиш хладни компреси с оцет и вода или оцет+белтък+сода на краченцата и ръчичките, облекчава и сваля с няколко десети Т.

Не позволявай още първия ден на високата Т детето ти да приема антибиотик. Ако Т не падне след 3тия ден, поискай микробиологично изследване на секрет и чак тогава прилагай подходящия антибиотик. При вирусни инфекции антибиотиците само усложняват нещата, на детето му трябва имунитет да се бори с вируса, а антибиотика му го намаля. Да не говорим за непоправими последици, когато вируса е шарка, например!

Опитай се да се успокоиш, знам, че е много трудно. Намери опитен лекар! Може и хомеопат. Децата боледуват и това е нещо съвсем нормално, ти трябва да погледнеш този факт право в очите и да се опиташ да не се обвиняваш. На първо време трябва да си довършите антибиотика, няма как. Може да даваш на детето и малко мултивитамини, че имунитета му е паднал.

Пиши как сте, дано вече да е по-добре!





Тема Re: Вируси и антибиотицинови [re: *щypчo*]  
Автор yoanence (минаващ)
Публикувано22.01.07 00:16



Благодаря ти от сьрце за хубавия и изчерпателен отговор.Ще си запиша всичко както си ми го продиктувала,но аз сьм такава паника ,когато започне да се разболява маничето ,че буквално изключвам и немога да мисля.Тьрся магическо решение на болестите и накрая пак се стига до проклетите антибиотици.Прочетох по надолу сьщата тема ,кьдето се опитах да намеря отговор и там една мама споменава за някакви добавки за които тьрсих в интернет отговор ,но се оказва ,че са за деца над 4 годинки.Моето момченце е на 1,8 месеца,май месец прави 2 годинки и от септември 2006 е на ясла.До сега едва 3 пьти да ми е боледувал,даже имаме един пьлен месец-декември ,вьобще не е отсьствал.Но този вирус сега ме подлуди и него и мен и всички около нас двамата.Като капак родителите на мьжами се сьрдят ,че немогат толкова често да тичат от провинцията до София,защото сьщо работят и ми сервират да сьм си пратила аз детето поне за 20 дена да ми го погледали.За което сьм категорично против.Просто защото немога без присьствието на маника до мен.И сега тьрся варианти за гледачка на повикване само когато е болен.Хубаво е да си е в социалната среда и за това е и на ясла ,а и самия той много иска деца да има около него .Невероятно спокоен е и сам си тьрси компания.За свалянето на температурата ,много от околните ми казваха не даваи течен аналгин,защото вредял.Но само той помагаше.А и аз знам ,че се дава на капки според килограмите на маничето.Дьржах го 3 дена на Нурофен,повече от 37,8 не свали и не след дьлго пак вдигна.Изобщо не ми хареса този Нурофен.И сега сме на антибиотик.А и сьм чувала,дали не си е и вярно ,че вирус с антибиотик не се лекува.Но вече е добре,все още кашля -мокра кашлица ,утре му е седми ден откакто пие Клоцид-антибоитик,и дано да каже утре доктора да го спираме,защото много ми е тежко ,че си тьпча детето с тези антибиотици.За имуностимуланти сьм избрала,езберитокс,хвалят го ,лекара сьщо.Но постоянно ли трябва да го пие.И примерно,понеже познавам как започват проблемите при моето детенце,когато забележа ,че по на често кашля или киха,какво веднага да му дам ,с какво да започна ,или е най добре да питам лекаря.Но при пьрви сигнали ти как подхождаш.Ето когато момченцето ми беше на годинка и 1 месец ,беше юни-топло,изведньж вдига 39 градуса без видима причина,без да кашля ,без да има някакьв секрет от нослето,изчаках 3-тия ден да мине и му дадох половин ,а може би и малко повече(не си спомням)ампула течен аналгин и на другия ден вече нищо му нямаше.Що беше,какво му беше ,така и не разбрах,най вероятно може и зьбче да е било,но на другия ден беше кукуряк.А сега ,да слушам онези дето ми казват давай Нурофен и детето направо се отпусна като дроб неадекватно.Та ,значи осцилококцинума как го прилагаш,непрекьснато ако се дава нали няма да навреди.Аз знам ,че е хомеопатично,и много го хвалят.Но трябва да знам как да го прилагам и по колко.Утре сме на педиатьр,който определено скоро ще сменя,защото нищо не помага ,а ме разкарва при други специалисти и ще видим накьде ще я кьдрим.Благодаря ти много.Ще пиша пак.Имам нужда от сьвети от такива майки като теб с повечко практика.



Тема Re: Вируси и антибиотицинови [re: elkika]  
Автор *щypчo* (ентусиаст)
Публикувано22.01.07 00:17



Благодаря ти за чудесния пост.Сигурна съм,че е полезен за всички мами.Аз лично никога не съм знаела как да различа вирусна от бактериална инфекция..до сега.
Още веднъж- Благодря






Тема Re: Вируси и антибиотицинови [re: elkika]  
Автор yoanence (минаващ)
Публикувано22.01.07 00:33



Да напьлно си права .И аз това се чудя.Но какво се оказва.Правят му в понеделник крьвно изследване(от прьсчето).Крьвната картина показва,че детето е напьлно здраво.Правят снимка на белите дробове ,пак в понеделник,защото единия доктор чува -едно ,а другия -друго,на снимката излиза,че има наличие на бронхит и почти-хьката-мьката,крайна спирка да премине в пневмония.Т.е хванали сме на време нещата-обяснява лекуващия.А точно преди една седмица(броейки от понеделник назад)бяхме пьк на зиннат-пак антибиотик,защото пьк еди коя си лекарка и тя незнам си какво чувала.Тогава той нямаше температура ,но започна по на често с мокра кашлица ,да кашля.И се оказва ,че хем лекуваме бронхит,хем ни е хванал и гадния вирус,за който споменава момичето по горе,хем зачервено гьрло,за което едната от лекарките казва,че е ангина.Хем и секрет воднист от нослето.Е те незнаят какво става с детето ,че са медицински специалисти,а аз се панирам и почти немога да измисля накьде и какво да правя.Освен това което и правех отидох да го прегледат поне 3-ма лекари.Резултата-три различни мнения и 120 лева за лекрства.А това ,че малкия го тровя с тези антибиотици и аз немога да му се отплатя.Но много добре ,ще запомня и ще правя разлика между температурата вече.Аз самата почти не сьм боледувала,че дори и аптечка в кьщи не сме имали,и ми е непосилно понякога да се справя сама,без лекарска помощ.А наблюдавам много майки около мен,в такива ситуации се справят перфектно и децата им от 1-2 години не са били на антибиотик.Благодаря ти много.Много ми помогна.Отговора ти беше перфектно допьлнение кьм картинката ,която се опитвам да си сьставя при следващ вирусен удар или каквото и да било.



Тема Re: Вируси и антибиотицинови [re: yoanence]  
Автор *щypчo* (ентусиаст)
Публикувано22.01.07 00:36



Здравей,не се паникьосвай..От поста, който прочетох реди малко излиза,че лекуваш вирусна инфекция с антибиотик, което е неправилно..Но..щом си почнала..трябва лекаря да каже кога да го спреш.Мисля,че 7дни са достатъчни, но..питай педито.
Аз не съм давала на децата си антибиотици..почти.
Във всеки случай от опит установих,че чистия въздух,леките дрешки и повечето течности помагат на детето да се справи с болестите..
Относно хомеопатичните лекарства..как ще се дават зависи от разрежането ..
За осцилококцинума, аз лично го давам профилактично или ако се усъмня,че има опасност от грип или настинка.
Когато е профилактично давам веднъж седмично (примерно в понеделник) по няколко гранулки.Можеш да ги разтвориш във вода в малка лъжичка (аз ги давам направо,понеже са сладички и децата ги обичат)Ако не са разтворени трябва да се сложат под езика за да се разтворят сами в устата..,но и да се смучат пак става..
Когато има някакви начални симптоми и евентуална опасност от грип,тогава давам сутрин и вечер по няколко гранулки..(колкото и да дадеш,няма проблем-не можеш да предозираш)
Трудно ще намериш някой да гледа детето само като е болно..понеже си е много голяма отговорност.Ако има начин да си го гледаш ти е най-добре, но...все ще намериш решение..
Относно температурата..всеки път е различно..Не би трябвало да може да се лекува еднакво винаги..понеже температурата не е болест-тя е само индикатор,че някъде в организма има възпалителен процес..
Надявам се детенцето вече да е по-добре..и да се успокоиш




Тема Re: Вируси и антибиотицинови [re: Teди]  
Автор yoanence (минаващ)
Публикувано22.01.07 00:39



благодаря ти Теди ,за сьпричастието.Да права си вируса е ужасен и всичко живо около мен се е заразило и комшии и познати и мьжа ми ,който се оправи от два колдрекса.А аз кихнах два пьти и това беше.Е благодарна сьм на майка ми за изградения ми имунитет,независимо,че сьм трьгнала на ясли и градини от 1.4 месеца.Но незнам сега сьс моето дете какво да правя,именно може би защото ,както се изрази една моя позната,аз самата не сьм лекувана почти от нищо.А как да знам за детето си.Благодаря ти .



Тема Re: Вируси и антибиотицинови [re: elkika]  
Автор TeдиМодератор (изгубена)
Публикувано22.01.07 09:37



Беше ми много интересно да прочета твоя постинг!

Написаното само за деца ли се отнася?
Ще поясня защо ми изникна този въпрос. С мъж ми сме много различни на вдигане на Т. Аз рядко вдигам над 38.5 (да е имало 2-3 случая откакто се помня). Мъж ми обаче редовно си прави 40 градуса при болест (като дете има регистрирани 42 градуса температура).

Редактирано от Teди на 22.01.07 14:54.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.