Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:39 26.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема продължитлено кървене...бременност?нови  
Автор flicka_an ((Flicka))
Публикувано19.01.07 10:33



Вчера се обадих на дом. лекар за съвет и тя направо ме разби... Не искам да се панирам, просто търся логично обяснение и дали да се преглеждам нататък...

Имах интензивна ваканция (ски), закъсня ми няколко дена, нормален цикъл 28-30 дена, дойде ми на 33тия и продължава вече 16ти ден. Първите 2 дена беше малко, после нормално (силно) течение 3-4 дена и оттогава пак слабо, но не е "спотинг"/петна. Нямам необичайни болки...Лекарката каза, да пия ибипрофен, че спирало кървенето и да си направя тест за бременност. Ако не свърши до понеделник, да ида да ме прегледа. Та тя няма екограф???А "прегледите" досега са ми били сама да си взимам влагалищни секрети за тестове

Да не говорим, че в момента на обаждането не знаеше, какво да ме прави и ми се обади ми се по-късно с решението

И въобще, ако съм бременна (в което се съмнявам, освен ако не е станало този месец), от какво може да е това кървене?

Чудя се, какво да правя, защото ако не съм бременна и кървенето спре, каза да не ходя да ме преглежда. Обаче аз ще се притеснявам за следващия месец...



Тема Re: продължитлено кървене...бременност?нови [re: flicka_an]  
Автор TeдиМодератор (изгубена)
Публикувано19.01.07 10:55



Имаш ли си гинеколог? Ако имаш, отивай да те види, хич не се занимавай с личната.
Аз имам същия проблем, вече три поредни месеца цикълът ми е много странен и утре съм на преглед. Щях да отида още миналия месец, но се разболях, а при гинеколога ми всеки път има и бременни жени.
За притесняване - притеснявам се, още повече, че имам и друга причина

За бременност изобщо не съм си помисляла, 100% не съм бременна.

Стискам палци да е нещо по-леко! Ако искаш, пиши ми на лични.
Хубав ден ти пожелавам... и вземи си запиши час при гинеколог



Тема Re: продължитлено кървене...бременност?нови [re: flicka_an]  
Автор jana (...)
Публикувано19.01.07 11:21



Първо да кажа - много странна дом.лекарка

не мисля, че реагира много адекватно, но не затова е темата.
Продължителното кървене може да е причинено от много нещо ...
1. Наличие на бременност, но по ред причини (установяват се с преглед) с кървене
2. Аборт, спонтанен, които не си разбрала, защото е станало ранен период и в момента още се чистиш.
3. Някакви хормонални нарушения, отново с намесата на лекар се установяват.
При пеглед на УЗ първоначално ще се види размера на стената на матката, с това ще се установи какво точно се случва в теб. После ако се наложи ще те прегледат и вагинално, но при всички положения това не е нормално състояние и трябва да се обърнеш към специалист в областта.
Успех и пиши какво е станало


Редактирано от jana на 19.01.07 11:23.



Тема Re: продължитлено кървене...бременност?нови [re: flicka_an]  
Автор surflineМодератор (veche poznat)
Публикувано19.01.07 11:53



Направи си тест, най_добре кръвен първо...
После въzможно най_бърzо си zапиши час при лекар...16 дни кървене/zацапване не са zа пренебрегване и лекуване по телефона

...ама и ти си zа пляскане,zащото иzчакваш толкова време .


Simona-25.1.2006

Редактирано от surfline на 19.01.07 11:54.



Тема Re: продължитлено кървене...бременност?нови [re: flicka_an]  
Автор Mapu ()
Публикувано19.01.07 12:21



Подкрепям мнението на Яна: може да е много неща и трябва да отидете, момичета, на добър гинеколог с добър вагинален ехограф!

На мен преди години ми се случи нещо подобно. Оказа се завишен хормон Пролактин 3 пъти над нормата. Нормален мензис, а после кървене почти още 10 дни по 2-3 капки.

Може да е също полип в матката, който да задържа кръв и от там да е така.

Kаквото и да е, трябва ви изследване на хормони и преглед с вагинален ехограф при гинеколог! Не отлагайте и не се плашете-едни кръвни изследвания и един гинекологичен преглед и всичко ще е ясно. Хормоните се наместват с хапченца, полипът се маха вече с безболезнена хистероскопия, а ако е бременност-еее, там вече си знаете...





Тема Re: продължитлено кървене...бременност?нови [re: flicka_an]  
Автор krisi_83 (непознат)
Публикувано19.01.07 12:55



Преди няколко години и на мен ми се случи подобно нещо - вървя ми цели 21 дни. Отидох на гинеколког , който установи , че стената на единия яйчник е по-плътна от другия - нищо страшно доколкото ми обясни - 3 дни пих някакви хапчета (не помня вече какви бяха) и всичко се оправи. И аз те саветвам да не се занимаваш с личната , а да отидеш на гинеколог. Хайде не се притеснявай , а отиди да те видят





Тема Re: продължитлено кървене...бременност?нови [re: flicka_an]  
Автор flicka_an ((Flicka))
Публикувано19.01.07 16:02



Мерси момичета!

Не съм в БГ и на гинеколог не мога да отида без препратка от дом. лекар, който коли и беси. Всъщност още преди години намерих начин, като изисквам "второ мнение", но трябва да имам достатъчно основателни причини и преди да ме прегледат, ще трябва да минат поне 1-2 седмици. Другата опция е да тичам в бърза помощ, но знам че няма да ме погледнат. Та гледам да събера достатъчно "невинни" и убедителни причини, за да се обадя в болницата. Извинявайте, че ви занимавам, ама не ми е за първи път да се боря за среща с гинеколога





Тема Re: продължитлено кървене...бременност?нови [re: flicka_an]  
Автор synni (непознат )
Публикувано19.01.07 17:17



Hej Flickan,

ти това шведското умно хапче го устави. Те с тоя ибупрофен ирак ще почнат д алекуват вече.

Едва ли другите знаят за какво става дума в Швеция, но едно ще ти кажа. Иди на частен лекар и не се занимавай с V?rdcentralen.
Има много частни лекари, за специалист си приготви 300 кр, то отлкова и струва в държавните.

Ако ти е нужна помощ да намериш частен ми пиши и ще оправим нещата.



Тема Re: продължитлено кървене...бременност?нови [re: flicka_an]  
Автор flicka_an ((Flicka))
Публикувано22.01.07 16:12



продължитлено кървене...бременност?....ДАААА



Днес изприпках при лекарката с положителен резултат от тест за бременност... и ме прати на истински гинеколог!!!!! Разпитваха ме надълго и нашироко, хвърллиха едно око и наистина съм бременна нормална бременност, както изглежда...Кървенето и то уж спря от вчера и сега съветът на специалистите:

1) Никакви ибипрофени и въобще никакви лекарства
2) никакви вагинални душчета (направих няколко уикенда, за да "изчистя", ако е имало нещо, мисля че помогна)
3) да ида пак след 2 седмици за нова снимка, защото не можаха да определят, кога съм забременяла...(+ не разбират, какво е станало с мен)

Аз съм обаче леко притеснена. Кървене няма, но имам леки и постоянни болки ту отдясно, ту отляво, в долната част на корема...Нищо не ми казаха за това, не ме и поздравиха като бъдеща майка... Казаха че след 2 седмици щяло да се види, а междувременно, особено ако продължи кървенето, можело все още да пометна?!? Затова, да съм изчакала

Идваше ми да им тегля една хубава българска..., вместо това записах телефони за спешни случаи, направих среща след 2 седмици а дотогава?!?!

1) Ще гледам да си почивам
2) Ще си купя прочутата фолиева киселина (?)

Друго какво?!? Не съм си мислила, че така ще започне следващата ми бременност....



Тема Re: продължитлено кървене...бременност?нови [re: flicka_an]  
Автор surflineМодератор (veche poznat)
Публикувано22.01.07 16:21



Честитооооо...Болките, ако са леки(като опъване) са нещо съвсем нормално. Не са те поzдравили като бъдеща майка, zащото още е много рано, но това не zначи нищо_една бременност може да се раzвие по милион въzможни начини.
Паzи се, пий фолиева и гледай да почиваш в началото, колкото е въzможно повече...стискам палци след 2 седмици да се похвалиш с туптящо плодно сакче.

п.п. А някакви други иzследвания не ти ли направиха_кръв, урина, етц.?


Simona-25.1.2006


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.